İŞTE HASTANEYE SEDYEYLE GELEN ERUYGUR

12 Şubat 2009 Perşembe
1
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Ergenekon sanığı Şener Eruygur'un eşi Mukaddes Eruygur'un dün gündeme bomba gibi düşen ses kaydındaki ilginç ayrıntılar dikkat çekiyor. Bu ayrıntılardan bir tanesi de Eruygur'un hastenedeki bu görüntüleri..
2
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Ses kaydını içeren videoda yer verilen fotoğraflarda Şener Eruygur'un hastane koridorlarında gezdiği görülüyor. Şener Eruygur hastaneye sedye ile getirilmişti, ancak hastane içinde eşinin koluna girerek dimdik yürüyor.
3
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Bayan Eruygur ile doktorlar arasında geçen diyaloglardan da Şener Eruygur'un taburcu edilecek duruma geldiği ancak tutuklanmaması için taburcu edilemediği ortaya çıkıyor.
4
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Doktor Eruygur'un taburcu edilmesi halinde tekrar tutuklanabileceğinden endişe ettiğini ima ederek, “buradan taburcu edilirse tekrar aynı şeyler yaşanır endişesi var” diyor. Telefon kaydında Eruygur'a hiçbir tedavi yapılmadığı, halde GATA'ya sevkedildiği izlenimi ortaya çıkıyor.
5
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Albay Demircan ile Muazzer Eruygur, Şener Eruygur'la ilgili GATA'da ne bir kan testi ne bir film olduğunu, bunun Emekli Sandığı'na fatura edilirken sıkıntıya neden olacağı üzerinde duruyor. İkili bu konuların halledilmesi gerektiğini dile getiriyor.
6
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Mukaddes Eruygur internet sitlerine düşen ses kaydını doğruladığı açıklamasında şunları söyledi: "Eşim başta okuma-yazma olmak üzere bir çok yeteneğini kaybetti. Bazı olayları hatırlamıyor. Televizyon izleyemiyor. Bazen, beğeneceği programları söylediğimizde 'beni niçin anlamıyorsunuz, izlerken beynim rahatsız oluyor' diyor."
7
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
"Televizyonda hava durumunu bile izlemiyor. Genelde loş bir ortamda kalmayı istiyor. Günlük olayları konuşuyoruz ama ne Ergenekon ne de dava ile ilgili hiç bir şey konuşmuyoruz. Bu konuyu ne biz ne de Şener Paşa açıyor."
8
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Eşinin gazete okuyamaması nedeniyle bunu hissettirmemek için eve gazete bile almadıklarını ifade eden Mukaddes Eruygur,sözlerine şöyle devam etti: Tüm olup bitenlerden sonra, eşimin yaşadığına şükrediyoruz. Onu bu hale getirenleri ise hiç bir zaman affetmeyeceğim. Eşimin sağlık durumu ağırlığını koruyor. Eşimi istediği doktora götürsünler. Durumun ne olduğu ve hangi tedavilerin uygulandığı ortada."
9
İşte Hastaneye Sedyeyle Gelen Eruygur
Şener Eruygur, halen Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde tedavisi devam eden emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u ziyaret etti. İki komutanın cezaevinden sonra hastanede buluşması izleyenleri ağlattı. Eruygur, Hurşit Tolon'la cezaevinde 3-5 gün birlikte yattıklarını hatırladığını belirtti, merdivenden düşmesini ise hiç hatırlamadığını söyledi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler