Dedikodu Yapana Çivili Utanç Maskesi! İşte En Korkunç ve En Eski 6 İşkence Yöntemi

Eski insanlar, daha basit, dertsiz tasasız bir dünyada yaşadılar diye düşünüyorsanız unutun. Ortaçağlarda kullanılan işkence aletlerini gördüğünüzde, o dönemde yaşamanın ne kadar acı verici ve zor olduğunu daha iyi anlayacaksınız. İşte karanlık çağın en karanlık işkence aletleri...

14.05.2019 10:09
1

Shaming maskeleri

Paylaş
Shaming maskeleri

Dolandırıcılara, 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa'da tekrar suç işlememeleri için utanç maskeleri verildi. Sert metalden yapıldığından ve yüzü sıkıca sardığından acı verici olurdu. Dedikodu yapmak, gizlice dinlemek ve yalan söylemek suçlarını işleyen insanları cezalandırmak için bu maskeleri giydirip, küçük düşmesini sağlarlardı. Maske suçlunun kafasına takılıp, 1 gün boyunca kaldı. Suçluların ağzını açmaması için, çiviler yerleştirilmiş bir metal parçası vardı.

Dedikodu Yapana Çivili Utanç Maskesi! İşte En Korkunç ve En Eski 6 İşkence Yöntemi

'Aziz kalenin atma kulesi' diyede tarif edilen bu maskeler, kılıç metalinden fes şeklinde yapılır, uç kısmınada kilit takılırdı. Kadının konuşmasını önlemek için, cihaz ağzına kapatacak şekilde hazırlanmış demir bir korkulukla donatılırdı. Cezası ağır olanların konuşmasını önlemek için, alt ve üst dudaklarının belirli mesafelerine yerleştirilen sivri uçlu çiviler, kadın konuşmak istediği zaman dudaklarına saplanarak büyük acı veriyordu. Bu çiviler sadece kadın acıktığı zaman onu kontrol etmekten sorumlu olan kişi tarafından çıkartılıyordu. Kontrolcüler genellikle ev halkı arasından seçiliyordu. Çok sıkı denetinm yapıldığından, maskeyi çıkartmaya cesaret edemiyorlardı.

3

Burun kesme

Paylaş
Burun kesme

Eski Mısırlılar, Krallığın kuralları ihlal edildiği takdirde, insanların burunlarını kesmeyi severdi. Antik Mısır'da herhangi bir suç işleyen kişilerin burunları kesilir ve Rhinocolura yani burunsuz insanların şehrine sürülürmüş. Ayrıca ırza tecavüz erkek hadım edilerek cezalandırılırken bir başka kadının kocasını ya da bir erkek çocuğu baştan çıkaran kadının da burnu kesilirmiş. Acımasız ceza genellikle küçük suçlu ve hırsızların yanı sıra yozlaşmış hükümet yetkililerine de verildi.

4

Suçlu kafasını file ezdirme

Paylaş
Suçlu kafasını file ezdirme

Eski uygulama yöntemleri genellikle acımasızdı, ama sadece birkaçı bu kadar korkunçtu. Filler, Ortaçağ Güney ve Güneydoğu Asya'da suçluları cezalandırmak için kullanıldı. Özellikle 19. yüzyılın sonlarında hırsızları ve sahtekarları öldürmek için. Hindistan'da popülerdiler. En yaygın kullanılan yöntem, fillerin gövdeye veya kurbanların başına ayağıyla basıp öldürmesiydi. Fillerin zeki yaratıklar olduğu ve "suçlularına sivri uçlu bıçaklarla" suçluları dilimlemeleri gerektiği bildirildi.

5

Lahit

Paylaş
Lahit

Lahit içine giren kişinin, vücudundaki farklı bölümleri deler. Cihaz hem ön ve arka taraftan kapalıdır, kurbanın çıkması mümkün değildir. Hiçbir çığlık dışarıdan duyulmaz.

7

Metal Boğada yakma

Paylaş
Metal Boğada yakma

Eski Yunanlılar, insanları büyük bir bronz boğanın içinde pişirerek cezalandırıyorlardı. Cihazın içine bir kapıdan bir suçlu kilitlenir ve altından bir ateş yakılırdı, bu da kurbanın yavaş yavaş ölümüne neden olurdu. Bildirildiğine göre, bu ceza yöntemi yoldan geçenler için eğlence görevi görüyordu. Boğanın burnuna yerleştirilmiş küçük metal borular vardı. Kurban acı içinde çığlık atarken, can veriyordu.

Yorumlar (27)
ARDA:Beyler ve bayanlar benim karim Cadi galiba :)
BAHADIR:Bu kadar vahşi bir geçmişi olan bir medeniyete neden dahil olmaya çalışıyoruz acaba???
OSMAN:Çocuk ken hep duyardık iyneli fıcı sonunda onuda gördük.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28 Mayıs 2020 Perşembe 08:59:04