İŞTE AKP'NİN İSTANBUL ADAYLARI

16 Ocak 2009 Cuma
1
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Kadir Topbaş: İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı. Artvin de doğdu. Mimar.1977 yılında MSP'den, 1987'de de Refah Partisi (RP)'nden iki kez Artvin Milletvekili adayı oldu.Recep Tayyip Erdoğan'ın sanat ve yapılar konusunda fahri danışmanlığını yaptı. 1999 seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanı seçildi. 2004 seçimlerinde Ak Parti'den İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Halen bu görevini sürdürmekte olan Topbaş, evli ve 2 erkek bir kız çocuk babasıdır.
2
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Beyoğlu, Ahmet M. Demircan:1967 yılında Kasımpaşa'da doğdu. AK Parti Genel Merkez Turizm Komisyonu'nda Başkan Yardımcısı Sıfatıyla turizm politikalarının oluşmasında görev aldı. 3 Kasım 2002 Genel seçimlerinde İstanbul 2. bölgeden 16. sıra milletvekili adayı oldu. 2 8 Mart Yerel Seçimlerinde Beyoğlu Belediye Başkanlığı'na Ak Parti' den aday oldu ve Belediye Başkanı olarak seçildi. Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah DEMİRCAN, evli ve iki çocuk babasıdır.
3
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Hasan Can Ümraniye. İstanbul Yüksek İslam Enstitüsü mezunu. ikinci üniversite olarak ODTÜ İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nde de öğrenim gördü Gençlik yıllarından itibaren aktif siyaset içinde yer alan Can, Refah Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı ve İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. AKP İstanbul Teşkilatı'nda tanıtım ve medyayla ilişkilerden sorumlu kurucu il başkan yardımcısı olarak görev yapmıştır. Can, evli ve iki çocuk babasıdır.
4
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Şile, Mimar Can Tabakoğlu: 1970 yılında Almanya'da doğdu. 1995 yılında Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde mimar olarak göreve başladı. 31 Aralık 2003 tarihinde Şile Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü görevinden; mesleki ve belediyede edinmiş olduğu 10 yıllık birikimlerini Şile'ye sunmak üzere istifa ederek Ak Parti'den Şile Belediye Başkanı Adayı oldu, Şile halkının teveccühüyle Belediye Başkanı seçildi. Tabakoğlu evli 3 Çocuk babasıdır.
5
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Kağıthane, Fazlı Kılıç: 1958 İstanbul doğumludur. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da tamamladı. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun oldu. 25 yıl Mali Müşavirlik yaptı. Kağıthane'de siyasi teşkilatın her kademesinde çeşitli görevler aldı. AK Parti İl Başkan Yardımcılığı, İl Genel Meclis Üyeliği ve Grup Başkanlığı görevlerini yürüttü. İngilizce bilmektedir.
6
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Osman Develioğlu Bahçelievler. 1956 İstanbul doğumlu.
7
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Küçükçekmecede, Aziz Yeniay: 1963 yılında Malatya'da doğdu. 1992-1994 yerel ara seçimlerinde Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi seçildi. Aynı dönemde Teknik Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 1999-2004 döneminde Zeytinburnu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi oldu. 1995 - 2004 yılı arası İstanbul Büyüksehir Belediye Meclisinde İmar Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Partiden Küçükçekmece Belediye Başkanı seçildi.Yeniay evli ve üç çocuk babasıdır.
8
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Fatih: Mustafa Demir 1959 Diyarbakır Doğumlu Diş Hekimi Evli ve iki çocuk babası
9
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Gaziosmanpaşa: Erhan Erol Bayrampaşa: Hüseyin Bürge Sultanbeyli: İsmail Erdem
10
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Zeytinburnu, Murat Aydın: 1960 yılında Giresun'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni mezunu. Aydın Evli iki çocuk babasıdır.
11
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Silivri: Hüseyin Turan. 1967 yılında doğdu. inşaat mühendisi İnşaat Mühendisi Hüseyin Turan. Hüseyin Turan, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Silivri Belediye Başkanı seçildi. Turan, evli ve 3 çocuk babasıdır.
12
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Tuzla, Şadi Yazıcı: 1971 Erzurum Doğumlu olup 1974 de İstanbul yerleşti. Tuzla AKP ilçe başkanlığı görevine devam ediyordu.
13
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Arnavutköy Ahmet Haşim Baltacı: 1965 Trabzon doğumlu 1969 yılından itibaren Arnavutköy'de ikamet etmekte olan A.Haşim BALTACI, 28 Mart 2004 yerel seçimlerinde AKPARTİ' den Arnavutköy Belediye Başkanlığına seçildi. Halen Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Kamu Yönetimi Bölümü, Mahalli İdareler ve Yerinden Yönetim programında yüksek lisans yapmaktadır. BALTACI evli ve üç çocuk babasıdır.
14
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Ataşehir, Alican Taşçı: 1957 yılında Samsun'da doğdu. Ege Üniversitesi İktisat Fakültesi mezunu. İngiltere hükümetinin bursu ile Londra'da bankacılık eğitimi ve stajı yaptı. ABD'de Pennsylvania University Wharton School'da işletme eğitimi aldı. Uzun sürece bankacılık yaptı ve 2000 yılında Osmanlı Bankası Şubeler Koordinatörlüğü görevlerinden ayrılıp reel sektöre geçti. Halen bir şirketler grubunun genel koordinatörlüğünü yürütüyor. İngilizce biliyor. Evli ve iki çocuk babası.
15
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Sarıyer Mehmet Akif Şişmanoğlu Adalar: Coşkun Özden Ataşehir: Abdulkadir Ömer Abamor
16
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Beşiktaş:Sibel Çarmıklı. Eyüp: Deniz Köken Sultangazi: Cahit Altunay Çatalca: İsmail İp
17
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Esenyurt Nemci Kadıoğlu: 1954 yılında Gümüşhane'de doğdu. 1992-1993 yılları arasında Kağıthane Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. 1994-1998 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde Kaynak ve İştirakler Daire Başkanlığı ve Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulundu. 28 Mart 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt İlçesi'nde Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Esenyurt Kızılay Şube Başkanlığı görevini de sürdüren Evli ve altı çocuk babasıdır.
18
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Bahçeşehir: Göksel Gümüşdağ. Esenler: Tevfik Göksu Bağcılar: Lokman Çağrıcı Bakırköy: Oğuz Satıcı
19
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Beylikdüzü, Vehbi Orakçı: 1970'de Erzurum`un Horasan ilçesinde dünyaya geldi. 1995 yilina kadar Beylikdüzü Gençlik Kollari Baskanligi 1995 – 1997 Refah Partisi Ilçe Baskan Yardimciligi 1997 – 1999 Çanakkale Bogaz Komutanligi bünyesinde Ast. Tegmen Rütbesi ile Takim Komutani olarak Askerlik görevini tamamladi. 2001 – 2004 Ak Parti Büyükçekmece Ilçe Teskilat Baskanligi 2004 – Yilindan bu yana Beylikdüzü Belediye Baskani olarak görev yapmaktadir. Orakçi evli ve 3 çocuk babasidir.
20
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Çekmeköy: Ahmet Poyraz Kartal: Bekir Kılıç Maltepe: Fikri Köse Pendik: Salih Kenan Şahin Büyükçekmece: İlker Gürbüz
21
İşte AKP'nin İstanbul Adayları
Kadıköy: Sinan Genim. Sancaktepe: İsmail Erdem Sultanbeyli: Hüseyin Keskin Başakşehir: Mevlüt Uysal Esenyurt: Necmi Kadıoğlu

Diğer Galeriler