İSTANBUL'DA KAÇAK VAHŞETİ

30 Temmuz 2008 Çarşamba
1
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Küçükçekmece'ye bağlı Kayabaşı köyü girişinde 13 ceset bulundu. Köy girişinde yerde birbirine yakın halde bulunan cesetlerle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı. Yaklaşık 100 kişinin kaçak yollarla Türkiye'ye gelmek için bindiği TIR'da havasızlıktan ölen mültecilere ait olduğu tahmin ediliyor.
2
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Alınan bilgilere göre, dün gece saat 04.00 sıralarında Kayabaşı köyü girişine park eden bir TIR'dan yaklaşık 100 mülteci çıkarıldı. Çıkarılan mülteciler arasında 13'ünün havasızlıktan hayatını kaybettiği ve cesetlerin köy girişine bırakıldığı iddia edildi.
3
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Kayabaşı Köyü Muhtarı Doğan Azat, kırsal alanda bulunan cesetlerin, yabancı uyruklu 13 kişiye ait olduğunu bildirdi. Muhtar Azat, AA muhabirine konuyu anlatırken, edindiği bilgiye göre, gece saat 04.00 sıralarında bir tırın Kayabaşı Mahallesi girişindeki kırsal alana geldiğini ve bu aracın içindeki 13'ü havasızlıktan ölmüş 138 yabancı uyruklu kaçağın araziye bırakıldığını belirtti.
4
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Tır sürücüsünün, bazı mültecilerin havasızlıktan öldüğünü anlayıp panikleyerek güzergahını değiştirip kırsal alana geldiğinin düşünüldüğünü ifade eden Azat, hem ölenleri hem de yaşayan diğer yabancıları kırsal alana bırakan kişilerin kaçtığı yönünde bilgi edindiğini anlattı.
5
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Yaşayan yabancılardan bir bölümünün polis tarafından bulunduğunu kaydeden Azat, çevreye dağılan diğerlerinin de arandığını söyledi.
6
İstanbul'da Kaçak Vahşeti
Bundan 8 yıl önce, 2000 yılının Haziran ayında benzer bir facia İngiltere'de yaşanmıştı. Tam 58 kişi, korkunç şekilde can vermişti. Umuda yolculuk için bindilleri TIR konteyneri, tabutları olmuştu.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler