İRAN TÜRKLERİ VURDU!

3 Şubat 2011 Perşembe
1
İran Türkleri Vurdu!
Olay, bugün saat 03.00 sıralarında İran topraklarında meydana geldi. İran sınırını akaryakıt kaçakçılığı yapmak amacıyla yasadışı yollarla geçtiği iddia edilen 15 yaşındaki 2 çocuk, İran askerlerinin açtığı ateş sonucu yaşamını yitirirken, 1 kişi de yaralandı.
2
İran Türkleri Vurdu!
Özalp İlçesi'ne bağlı Yukarı Balçıklı Köyü ve Çaldıran'ın Çilli Köyü'nden, kaçak akaryakıt getirmek amacıyla sınırı yasadışı yollarla geçen Ömer Pay (15) ve Suat Baykara (15), İran askerlerince açılan ateş sonucu öldü.
3
İran Türkleri Vurdu!
Pay ve Baykara ile birlikte olan Hüsnü Baykara ise yaralandı. İran topraklarında meydana gelen olayın ardından sınırı geçen köylüler, Ömer Pay'ın cenazesini Özalp'a, Suat Baykara'nın cenazesini ise Çaldıran'a getirdi.
4
İran Türkleri Vurdu!
Devlet Hastaneleri'nde ön otopsileri yapılan cenazeler, daha sonra Van'a sevk edildi. Ömer Pay'ın yakınları Özalp Devlet Hastanesi'nde fenalık geçirirken, Özalp Kaymakamı Şener Çağlar ile Belediye Başkanı Murat Durmaz da hastaneye gelerek aileye başsağlığı diledi. Olayda yaralanan Hüsnü Baykara ise Çaldıran Devlet Hastanesi'nde tedavi altına alındı.
5
İran Türkleri Vurdu!
6
İran Türkleri Vurdu!
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler