ıPhone Türkiye'de

26.09.2008 11:04

1

ıPhone Türkiye'de

Apple, tüm Dünya'da fırtınalar estiren telefon modeli ıPhone'nin yeni versiyonu ıPhone 3G'yi Eylül'ün 26'sının ilk dakikalarında işbirliğiyle piyasaya sürdü.

2

ıPhone Türkiye'de

Cihazın Turkcell ve Vodafone gibi GSM operatörleriyle anlaşmalı olarak piyasaya sürülmesi Türkiye'ye özel bir uygulama değil. ıPhone Dünya'nın hiç bir yerinde tek başına satılmıyor.

3

ıPhone Türkiye'de

ıPhone Japonya, Amerika ve Avrupa'da satışa sunulduğunda cihazın piyasadaki ilk ürünlerine sahip olmak isteyen fanları mağazalar önünde uzun kuyruklar oluşturmuş, hatta kamp kuranlar bile olmuştu;

4

ıPhone Türkiye'de

Ancak Türkiye' de hiç de öyle olmadı. İstanbul'un sadece bir mağazasında dağıtılacak 50 ıPhone için saat 23:00 - 00:00 arası yapılan çekiliş esnasında toplanan küçük kalabalık daha sonra çok çabuk dağıldı ve çok az sayıda satış gerçekleşti.

5

ıPhone Türkiye'de

Bunun en büyük sebepleri hiç şüphesiz Türkiye'ye kaçak yollarla getirilen ıPhone'nin zaten çok kolay bir şekilde satın alınıyor olması ve ülkemiz insanına özgü 'üç gün sonra alırız, n'olcak?' düşüncesi.

6

ıPhone Türkiye'de

ıPhone'de, tabii ki Bluetooth, 2 megapiksel kamera, not defteri gibi en sıradan telefonlarda bile bulunabilen özellikler var.

7

ıPhone Türkiye'de

Aslında ıPhone'nin özellikleri saymakla bitmez; ancak ıPhone denince akla ilk gelen, cihazın tamamen dokunmatik olması ve üzerinde geri gitmeye yarayan sadece bir adet tuşun bulunuyor olması.

8

ıPhone Türkiye'de

IPhone, 3.5 inçlik, 480x320 piksel çözünürlüklü müthiş bir ekrana sahip.

9

ıPhone Türkiye'de

Cihazın Türkiye'ye resmi olarak gelen modelinde 3G özelliği bulunuyor. Bunun anlamı, ıPhone kullanıcıları görüntülü konuşabilecek.

10

ıPhone Türkiye'de

ıPhone'nin en öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de kablosuz internet özelliği. Yani bir laptop gibi, ıPhone'yi götürdüğünüz herhangi bir yerde, eğer internet bağlantısı varsa instediğiniz web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

11
ıPhone Türkiye'de

IPhone'de artı olarak bir 'Haritalar' bölümü, yani navigasyon özelliği bulunuyor. Bu bölümde yaşadığınız bölgenin her yerini sokak sokak, harita şeklinde görebiliyorsunuz.

12
ıPhone Türkiye'de

IPhone'yi bir telefondan çok, henüz adı konulmamış çok amaçlı bir cihaz haline getiren diğer özellik ise cihazın bir ıPod olarak da kullanılabiliyor olması.

13
ıPhone Türkiye'de

IPhone'nun seçeneğe göre 8 ve 16 Gb'lik modellerinizde müzik ve videolarınızı saklayabilirsiniz. Hazırlayan: Bilal TEYMUR

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.