INSTAGRAM'DA ÖLÜM YAŞAM ANKETİ YAPAN GENÇ KIZ, İNTİHAR ETTİ

15 Mayıs 2019 Çarşamba
Malezya'da Instagram'da "Ölüm ve yaşam" anketinde takipçilerinden birini seçmesini isteyen genç kız, yüzde 69 ile 'ölüm' çıkan anketin ardından intihar etti.
1
Instagram'da Ölüm Yaşam Anketi Yapan Genç Kız, İntihar Etti
Malezya 16 yaşındaki genç kızın intiharı ile sarsıldı. Instagram'daki hesabından anket yapan genç kız, iki seçenek sundu: Yaşam - Ölüm...
2
Instagram'da Ölüm Yaşam Anketi Yapan Genç Kız, İntihar Etti
Takipçilerinden "Gerçekten Çok Önemli, Ö / Y Seçmeme Yardım Edin" anketini yanıtlamasını isteyen genç kız yüzde 69 ile 'ölüm' yanıtı aldı. Genç kız bu yanıtın ardından kendini öldürdü. Doğu Malezya'da avukat olan milletvekili Ramkarpal Singh, Instagram'da yanıt verenlerin 'yaşam' seçeneğini işaretlemesi halinde genç kızın hayatta olacağınına inandığını ifade ederek, "Verilen yanıtlar genç kızı teşvik etti mi? Kararını etkiledi mi? araştırılması lazım. Ülkemizde intihara teşebbüs etmek bir suç" açıklamasında bulundu.
3
Instagram'da Ölüm Yaşam Anketi Yapan Genç Kız, İntihar Etti
Malezya Gençlik ve Spor Bakanı Syed Saddiq Abdul Rahman ise, yaşanan trajedi nedeniyle ülkedeki ruh sağlığı konusunda ulusal düzeyde tartışma ve araştırma yapılması gerektiğini söyledi. "Gençlerimizin ruh sağlığından endişeliyim" diyen Rahman, konunun ulusal bir mesele olduğunu ifade etti.
4
Geçen ay İngiltere'de yaşandı
Instagram'da Ölüm Yaşam Anketi Yapan Genç Kız, İntihar Etti
Geçtiğimiz ay içerisinde İngiltere'de benzer bir olay yaşanmıştı. Sosyal medya hesaplarında lince maruz kalan 12 yaşındaki Jessica Scatterson isimli çocuk evinde yaşamına son verdi.
YORUMLAR (49)

  • HAMİYET YİLMAZ:
    Gencler dahil tum insanlik Sanal alemle vakitlerini geciriyor, adi ustunde SANAL . Modern Kapitalist ,hayatin insani yanlizlastirarak cekirdek aile kavramindan bile cikararak kisiyi ferdilestirerek , kendi icine hapsederek tek tiplestirmesi , aile diyologlarinin yok edilmesi medya ve teknolejiye teslim olmus ,insan iliskilerinin komsuluk dahil ortadan kalkmasi. Birtaraftan sosyal refahin artarak sahip olunanlarin putlastirilmasi bireysel yanlizliqa aile icinde cozum bulunmamasi , aile diyologlarinin da sifirlanmasi modern kapitalist hayatin teknolojinin insan uzerindeki yanlizlastirilma dezavantajlari.....
  • VATANDAŞ:
    Ne yapsakda bu interneti ve tv programlarını engeliyemediğimiz için bu tür şeyler had safhada ve gittikçede artıyor mağlesef.çocuk internetten tanıdığı birinin intihar düşüncesinden bile etkilenip gerçekleştiriyor ve birde mektup yazı bırakıp aklına geleni suçluyor.
Tüm 49 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.