İngiltere 17'lik Gelini Konuşuyor

11.08.2009 12:36
İngiltere 17'lik Gelini Konuşuyor

71 yaşındaki Halis Toprak'ın 17 yaşındaki kızla evlenmesi Türkiye'de tartışmalara yol açarken, İngiltere de bir 17'lik gelini konuşuyor. İşte İngiltere'de 2004'te gerçekleşen evlilik ve bu evlilikte bugün gelinen nokta. Brian Williams'ın 64 yaşındayken, henüz 17 yaşındaki bir kızla evlenmesi, 2004 yılında İngiltere'de günün konusu olmuştu.

İngiltere 17'lik Gelini Konuşuyor

İngiltere'deki yasalara göre henüz 18 yaşını doldurmadığı için, kızın ailesinin onayını almaya çalıştılar ancak aile bu evliliye onay vermeye yanaşmadı. Durum bu olunca Brian Williams, aşık olduğu 17 yaşındaki komşu kızı Stacey Furneaux ile birlikte evliliğin mümkün olduğu İskoçya'ya gitti ve imzaları bastılar.

İngiltere 17'lik Gelini Konuşuyor

Uzun süre medyada gündemde kalan evlilik, şimdi yine gündem oldu. Çünkü İngilizlerin 17'lik gelini, bu evliliğe ancak 5 yıl dayandı. Şimdi 22 yaşında olan Stacey Furneaux'yu, evini ihmal etmek, eve geç gelmekle suçlayan Brian Williams 69 yaşında boşanmaya karar verdi. Stacey'in annesi Joanne Furneaux (37), 'Böyle olacağı başından belliydi. Bu kadar sürmesine şaşırdım' dedi ve bu evliliği asla onaylamadığını hatırlattı.

İngiltere 17'lik Gelini Konuşuyor

Stacey'den önce başından iki evlilik geçen Brian Williams, 'Stacey'yi, o günlerde 18 yaşında olan kızım Tracey'nin arkadaşı olarak bize ziyarete gelmeye başladığında tanıdım. O günlerde beni sever ve sayardı. Sonra aşık olduk ve evlilik teklifimi hiç terreddütsüz kabul etti. Ama şimdi 22 yaşında ve 17'sinde olduğundan çok farklı biri oldu çıktı. Artık hiçbir sözümü dinlemiyor. Onu kendi yaşamıyla başbaşa bırakmaya karar verdim. Boşanma kararını o da hemen kabul etti' dedi.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Haziran 2020 Çarşamba 15:08:15