İlginç Ölümler!

29.07.2013 10:21

Kendini ormana kelepçeleyince...

1

İlginç Ölümler!

Her ölüm acı ama kimi bir o kadar da ilginç. Savannah Hardin'in ölümü de onlardan biri. 9 yaşındaki zavallı Savannah gizlice şeker yediği için büyükannesi ve büyükbabası tarafından 3 saat koşma cezasına çarptırıldı. Kalbi bu koşuya dayanamayan Savannah hayatını kaybetti. Cezayı veren büyükanne ve baba cezalandırıldı. İşte dünyadaki en ilginç ölümler...

2

İlginç Ölümler!

CANLI YAYINDA İNTİHAR Christine Chubbuck canlı yayında intihar eden ilk haber sunucusu. 15 Temmuz 1974'te, canlı yayın başladıktan sekiz dakika sonra genç sunucu "Kanal 40'ın en güncel haberleri ekrana getirme politikası olarak bir tane daha izleyeceksiniz: bir intihar girişimi." Dedi ve belindeki silahı kafasına dayıyarak tetiği çekti.

3

İlginç Ölümler!

Cinayetin ardından Christine'in odasının ergenlik çağında bir kızın odası gibi döşenmiş olduğu gazetelerde yazar. Ailesinin onun intihar eğiliminden haberdar olduğu ancak işini kaybetmemesi için kimseye söylemedikleri ortaya çıkar. Otuzuncu yaş gününde hala bakire olduğu için işarkadaşlarına sızlandığı ve hiçbir zaman ikili ilişkilere uyum sağlayamadığı intiharının sebepleri arasında gösterilmektedir.

4

İlginç Ölümler!

RİCHARD SUMNER Richard Sumner şizofreniden mustarip bir sanatçıydı ve 4 kez intihar teşebbüsünde bulunmuştu. En sonunda bir ormana gitti ve kendisini bir ağaca kelepçeleyip anahtarı da ulaşamayacağı bir yere attı. 3 yıl kimseden habersiz ağaçta asılı kaldı! Sumner'ın kemiklerini ormanda köpeği ile dolaşan bir kadın buldu. Bu olay da belki de en uzun ve acılı intihar olarak kayıtlara geçti.

5

İlginç Ölümler!

TAYLOR MITCHELL Kanadalı bir halk müzisyeni olan Taylor Mitchell bir parkta koşarken iki tilkinin saldırısına uğradı. Ağır yaralar alan müzisyen hastaneye yetiştirildi. Ancak ertesi gün kurtarılamadı. Mitchell'ın gündüz vakti genelde insanlara saldırmayan tilkilerin saldırısına uğraması hala kafaları kurcalayan bir konu olarak kalmaya devam ediyor.

6

İlginç Ölümler!

HUMBERTO HERNANDEZ Evinde karısıyla huzurlu bir akşam yemeği planlayan Humberto Hernandez görülmemiş bir kazanın kurbanı oldu. Evinin yakınlarında lastiği patlayan bir cip yol kenarındaki itfaiye musluğuna çarptı. İtfaiye musluğu çarpmanın etkisiyle havalanıp Hernandez'in tam başının üstüne düştü

7

İlginç Ölümler!

Tracy J. Kraling Minnesota'da hastanede yeni işe giren Tracy Kralling yüksek basınçlı buhar püskürten sterilizasyon odasına farkında olmadan girdi. Odada kilitli kalan talihsiz kadın 15-20 dakika içinde 180 derece sıcaklığa maruz kalarak can verdi. Hastane yönetimi odanın tehlikeli olabileceği yönünde herhangi bir uyarı asmamıştı. Hastane bu yüzden 75 bin dolar ceza öderken talihsiz kadın canından oldu.

8

İlginç Ölümler!

ROBERT GARY JONES 38 yaşındaki Robert Gary Jones plajda sıradan bir günde jogging yapıyordu. Kulaklığında müziğini dinleyip koşusunu yaparken gökyüzünden bir uçak plaja acil iniş yapmak durumunda kaldı. Özel uçağın ön camı sızan yağ yüzünden görüşü engelliyordu. Pilot acil inişi sırasında ıssız plajda koşan Jones'u göremedi ve feci ölüm gerçekleşti

9

İlginç Ölümler!

DİLİNİ ISIRARAK ÖLDÜ Allan Pinkerton, dedektiflik ajansı sahibi ve yaptığı soruşturmalarla ünlenmiş biriydi. Onu öldüren ise, kaldırımda düşüp dilini ısırarak enfeksiyon kapmasıydı.

10

İlginç Ölümler!

PORTAKAL KABUĞUNA BASTI VE... Bobby Leach Niagara şelalerinden bir fıçı içinde atlayan dünyadaki ikinci kişi. Bu atlayıştan başka ölüme meydan okuyan başka girişimleri de bulunuyor. Bu kadar cesur birisinin ölümü ise oldukça ironik. Leach, bir gün bir Yeni Zellanda sokağında yürürken bir portakal kabuğuna basınca kayarak düştü ve bacağını kırdı. Öylesine kötü bir kırıktı ki bacağın kesilmesi gerekiyordu. Cesur adam bir süre sonra kırıkta oluşan hastalıklar yüzünden öldü.

11
İlginç Ölümler!

KASAYI AÇMAK İSTEDİ Ünlü Tenessa'lı viski üreticisi Jack Daniel bir sabah iş yerine erken gitti. Para kasasını açmak istedi ancak şifresini hatırlayamadı. Sinirlenen Daniel da kasaya bir tekme attı. Bu tekme yüzünden ayak baş parmağına zarar verdi ve bir süre sonra da orada oluşan bir enfeksiyon yüzünden hayatını kaybetti.

12
İlginç Ölümler!

KATİL BIYIK Avusturyalı Hans Steininger 1,4 metre ile dünyanın en uzun bıyığına sahip olmakla ünlüdür. 1567 yılında bir gün yaşadığıo şehirde yangın çıktı. Hans da kaçarken bıyığını toplamayı unuttu. Koşarken bıyığının üzerine bastı ve dengesini kaybederek düştü. Yuvarlanırken boynunu kırdı ve öldü.

13
İlginç Ölümler!

AYA SARILMAK İSTEDİ Çin şair Li Po, Çin'in edebiyat dünyasındaki en iyi şair olarak kabul ediliyor. Şair aynı zamanda liköre olan düşkünlüğüyle de biliniyor. En iyi şiirlerini de sarhoşken yazmıştır. Bir gece Li Po Yangtze nehrinde sal ile gezinirken ayın su üzerindeki yansımasını kucaklamak isteyince nehre düşerek boğuldu.

14
İlginç Ölümler!

ŞİŞENİN KAPAĞINI YUTTU Amerikan senarist Tennessee Williams 1983 senesinde bir otel odasında alkol alırken şişenin kapağını yutarak öldü.

15
İlginç Ölümler!

BEYZBOL TOPU Amerikan Cleveland Indians'ın efsanevi oyuncusu Ray Chapman oyun sırasında başına vuran ve kafatasını parçalayan beyzbol topuyla yaşamını yitirdi.

16
İlginç Ölümler!

TİMSAH AVCISI AVLANDI AvustralyalI vahşi doğa uzmanı Steve Irwin ‘Timsah Avcısı' olarak anılıyordu. Irwin, Great Barrier Reef'de belgesel film çalışması sırasında dikenli bir vatozun göğsüne iğnesini fırlatması sonucunda öldü.

17
İlginç Ölümler!

ROL DEĞİL! Amerikalı komedyen Dick Shawn kahkaha dolu şovu sırasında meslektaşlarını eleştiriyordu. ‘İşim için hiçbir zaman yerlere kapanmam!' derken sahnenin zeminine düşen Shawn'ı hayranları çılgınca alkışladı. Shawn 10 dakika boyunca aralıksız süren alkışlardan sonra kalkmayınca yanına gelen güvenlik görevlileri öldüğünü fark etti.

18
İlginç Ölümler!

RUSYA'DA GİZEMLİ ÖLÜM 2 Şubat 1959'da Rusya'nın Ural Dağları'nda yaşanan olay, ülkenin en ünlü çözülememiş gizemi oldu. 28 Ocak' ta Ural Politeknik Enstitüsü'nden on öğrenci kış yürüyüşü ve kısa süreli kamp için yola çıktı. Bir öğrenci kendini kötü hissedince dağda uygun bir bölgede kendini toparlayabilmek için kaldı. Diğer dokuzu ise ormanda bulundu.Terk ettikleri çadırları içerden yırtılmış bir şekilde bulundu.

19
İlginç Ölümler!

İlk iki ceset ormanın içinde yalınayak ve sadece iç çamaşırları ile, sonraki üç ceset ise benzer bir durumda yakın bir yerde bulundu. Bundan iki ay sonra ise, son kurbanlar 75 metre uzaklıkta kar altında gömülü bulundu. Dört öğrencide büyük iç yaralanmalar, kırık kaburgalar ve ezilmiş kafatasları vardı. Birinin dili yoktu. Gerçek şu ki müfettişler saldırıya benzer herhangi bir bulgu bulamadı.Çığ, uzaylılar ve askeri test ölüm olaylarıyla ilgili olarak ortaya atılan teorilerden birkaçı.

20
İlginç Ölümler!

ÇÖP EVDE GELEN ÖLÜM Langley ve Homer Collyer, yirmili yaşlarındayken New Yorka taşındılar. Zengin bir ailenin iki çocuğu olan kardeşler etraftaki çöpleri evlerinde biriktirmeye başladı. Buldukları herşeyi evlerine getiren iki gencin oturduğu apartmanda tam 180 ton çöp bulunduğu tahmin ediliyor.

21
İlginç Ölümler!

Avizeler, kırık bebekler, arabalar ve çatlak saatler topladıkları eşyalar arasında. 1930'lu yıllarda kör olan Homer, on yıl sonra da romatizma yüzünden yatalak oldu. İşin ilginç tarafı, evde yabancıları uzak tutmak için bubi tuzakları vardı ve Langley bu tuzaklardan birine takılarak, çöp yığının altında kaldı. Kardeşine yardım edemeyen Homer ise açlıktan öldü.

22
İlginç Ölümler!

VİDEO OYUNUYLA GELEN ÖLÜM Piyasa araştırma şirketi NPD Grup, 2009'da Las Vegas'ta düzenlenen DICE (Tasarım, Yenilik, İletişim ve Eğlence) Zirvesi'nde oyun endüstrisinin geçen yıla oranla iki kat daha büyüdüğünü ortaya koydu. Bu sektörün içinde bulunanlar, ürünlerinin ciddi şekilde büyüdüğünü biliyordu ancak altı milyon potensiyel müşterinin bu sektörün bir parçası haline gelmiş olması, üreticileri de oldukça şaşırttı. Fakat bu sefer de bu oyunlara bağımlılık konusu gündeme geldi.

23
İlginç Ölümler!

Endişeler, 2005 yılında Güney Kore'de genç bir adamın aralıksız elli saat boyunca Starcraft oyununun online versiyonunu oynaması ile doğrulandı. 28 yaşındaki genç adam, bir internet kafede elli saat boyunca bu oyunu oynadı ve sadece önemli ihtiyaçlarını gidermek için kısa molalar verdi. Elli saat sonunda acilen hasteneye kaldırılan genç adam, kısa sürede öldü.

24
İlginç Ölümler!

1998 yılında kullandığı aşırı miktardaki deodorant yüzünden kalp krizi geçiren 16 yaşındaki genç çocuk öldü. BBC'de yer alan habere göre, 1971 yılından beri 130 kişi aşırı dozda deodorant gazını içine çekerek intihar girişiminde bulundu. Ama bu talihsiz çocuğun durumu tamamen kazaydı. Kişisel hijyenine oldukça düşkün olan bu kurban günde iki kez tüm vücuduna deodorant sıkıyordu. Abartılı bir şekilde deodorant sıkan çocuğun, bulunduğu yerde fazla temiz hava girişi olmadığı için öldüğü düşünülüyor.

25
İlginç Ölümler!

KATİL ŞEMSİYELER 1991 yılında sanatçı Christo ve Jeanne-Claude, Kaliforniya ve Japonya'da binlerce devasa şemsiyeden oluşan sanatsal bir çalışma yaptılar. Her biri 6 metre uzunluğunda olan şemsiyeler oldukça turist çekmişti. Bu turistlerden biri olan 33 yaşındaki Lori Rae Keevil-Mathews şemsiyelerden birinin aşırı rüzgar sebebiyle yerinden kopup üzerine düşmesiyle yaşamını yitirdi.

26
İlginç Ölümler!

GÖBEĞİYLE ÖLDÜRDÜ İngiliz güreşçi Mal Kirk rakibi Shirley Crabtree'nin göbeği altında öldü. 1987'nin ağustos ayında yapılan maçın son anlarına doğru Crabtree, Kirk'ün üzerine çullandı. Crabtree'nin bu göbek darbesiyle kalp krizi geçiren Kirk ringde son nefesini verdi.

27
İlginç Ölümler!

TUVALETTE ÖLÜM Tuvalette ölenlerin en ünlüsü hiç kuşkusuz Elvis Presley'dir. Rock'n Roll'un kralı malikanesinin tuvaletinde oturur vaziyette ölü bulunmuştu. Doktorlarına göre Elvis'in ölüm nedeni aldığı kilolar ve kullanmakta olduğu ilaçlardı.

28
İlginç Ölümler!

Acton Beale Geçtiğimiz senenin modası planking de can aldı. Avustralyalı Beale 7 katlı evinin balkonunda planking yaparken aşağı düştü. Ambulans olay yerine geldiğinde artık çok geçti.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
    Çok Okunan Fotogaleriler