İKİ KARDEŞİ BOĞUP YAKTILAR

3 Kasım 2008 Pazartesi
1
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Küçükçekmece ‘de 2 Kasım'da boş arazide boğulduktan sonra yakılarak öldürülen 12 yaşındaki Mehmet Kavaklı ile 11 yaşındaki kardeşi Emre Kavaklı'nın katil zanlıları olarak gözaltına alınan İsmail Yıldız ve Dursun Ay, polise tüyler ürperten itiraflarda bulundu.
2
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Vatan Gazetesi'nin haberine göre, Veli Kavaklı'nın iki çocuğun para koparmak için kaçırdıklarını söyleyen Dursun Ay, olay günün şöyle anlattı “Cumartesi günü oradan geçerken çocukları ve İsmail'i minibüse aldım. İsmail çocuklara verdiği meyve suyuna uyku ilacı koymuştu” dedi.
3
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Dursun Ay, mahalleden epey uzaklaştıklarını gören çocukların “Dayı bizi nereye götürüyorsunuz?” dediklerini belirtti. Ay, “İsmail bana 'Bu çocuklar meyve sularına ilaç koyduğumuzu görmüştür. Başımıza bela olacaklar' diyerek iki çocuğu boğarak öldürdü” dedi.
4
İki kardeşi Boğup Yaktılar
İsmail Yıldız da polise verdiği ifadede cinayeti birlikte işlediklerini belirterek korkunç olayı şöyle anlattı: “Dursun'a 'Bunlar hap aldığımızı görmüş olabilir' diyerek öldürelim dedik. O esnada Mehmet minibüsten indi. 'Ne yapıyoruz burada dayı?' diyerek çıkıştı.
5
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Dursun minibüsün içine girdi. İçerde Emre vardı. Dursun Emre'nin boğazına sarıldı. Ben de Mehmet'in boğazına sarıldım. Mehmet 'Dayı ne yapıyorsun!' diye çığlık atmaya başladı. Boğdum.”
6
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Samsunlu Kavaklı ailesi, 1999'da Halkalı'ya taşındı. Veli Kavaklı 5 yıl önce dayısının oğlu olan İsmail Yıldız aracılığıyla şimdiki çalıştığı işe girdi. Ailenin trajedisi, çocukları Emre ve Mehmet'in 1 Kasım'da oynamak için evden dışarı çıkmasıyla başladı.
7
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Ertesi gün iki çocuk boş bir arazide yakılmış olarak bulundu. Olayı soruşturan polis, dün sabah katil zanlısı olarak akraba İsmail Yıldız ile arkadaşı servis şoförü Dursun Ay'ı gözaltına aldı. Polis, zanlıların cinayeti itiraf ettiğini belirtti. Zanlıların polise, “Biz neden böyle bir şey yaptık anlam veremiyoruz” dedikleri öğrenildi.
8
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Alınan bilgiye göre, iki kardeş, akrabaları bulunan ve babalarının servis minibüsü olan araca çekinmeden bindi. İki kardeşe içinde uyku ilacı bulunan meyve suları ikram edildi. Ancak, uyuması beklenen çocuklar mideleri bulanıp inmek isteyince zanlılar izin vermedi ve çocukları ceplerinde taşıdıkları misinayla boğarak öldürdü.
9
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Çocukların çıkan ayakkabıları da yola atıldı. Battaniyeye sarılan çocukların cesetleri boş arazide yakıldı. İfadeler üzerine araştırma yapan polis, yolda atılan ayakkabıları buldu.
10
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Milliyet'e konuşan Veli Kavaklı, “O benim öz dayımın oğlu. Aramızda hiçbir husumet yoktu, niye böyle oldu anlamadım. İsmail, hem cenazeye hem de eve gelip ‘inşallah katilleri bulunur' dedi, çayımızı içti” dedi. Ağabey Serkan Kavaklı, “Cenazede benim yanımdaydı, sonradan evimize de geldi, babamla kucaklaşıp ağladı” diye konuştu.
11
İki kardeşi Boğup Yaktılar
Polis, sohbet ederek buldu 12 kişilik özel polis ekibi, titiz bir çalışmayla cinayeti yaklaşık 10 günde çözdü. Ekip, mahalledeki okuldan dernek binalarına, camiden kahvehanelere kadar dağılıp “mülakat” denilen sohbetler yaptı. Kavaklı ailesi ve çevresi de mülakata alındı.
12
İki kardeşi Boğup Yaktılar
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.