HZ. PEYGAMBERE EN İYİ MEKTUBU O YAZDI

17 Şubat 2013 Pazar
1
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Sakarya'da, karting sırasında meydana gelen kazada ölen Tuğba Erdoğan, 9 yıl önce katıldığı ''Peygamber Efendimize Mektup'' yarışmasında birinci seçilmişti
2
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Sakarya'da, 7 Şubat'ta karting aracıyla yarışırken ölen kızı Tuğba Erdoğan'ın, 9 yıl önce katıldığı ''Peygamber Efendimize Mektup'' yarışmasında birinci seçildiği görüntüleri ilk kez izleyen baba Süleyman Erdoğan, gözyaşlarına hakim olamadı.
3
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Erdoğan, kızının ihmal sonucu öldüğünü savunarak, bundan sonra bu tür ihmaller yaşanmaması için eğlence merkezlerinin daha iyi denetlenmesini istedi.
4
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi kızını, karting aracıyla yarışırken geçirdiği kazada kaybeden ve Kütahya'nın Gediz ilçesinde yaşayan Erdoğan, AA muhabirine, olayla ilgili hukuki sürecin devam ettiğini söyledi.
5
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Avukatının olay yerinde inceleme yaptığını ve bilirkişi raporunu beklediklerini dile getiren Erdoğan, kızının ölümünde, pistin işletmeciliğini yapan kişilerin ihmali olduğunu öne sürdü.
6
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
Erdoğan, eğlence merkezleri açılmadan ve faaliyet gösterirken sıkı denetimler yapılması gerektiğine dikkati çekerek, şöyle devam etti: ''Bir insanın ölümüne sebebiyet verecekse böyle eğlence merkezleri açılmasın. Tuğba'nın bindiği aracın arkasında korkuluk gibi bir şey yok. Kask verilmesi gerekiyormuş. Fularla binilmesi yasakmış. Görevlinin ikaz etmesi gerekiyor. Bunların hiçbiri yerine getirilmemiş."
7
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
"Şalı, araca dolandı' diyorlar. Şal dolanıncaya kadar onun arkasındaki korkuluğun onu almaması gerekiyordu. Türk adalet sisteminin bu yönde araştırma yapmasını istiyorum. Türk hukukuna sonuna kadar güveniyorum. Avrupa Birliği'ne (AB) aday olan Türkiye'de, bu olayın yaşanması garip. Bundan sonra bu tür eğlence merkezlerinde sıkı denetimler yapılsın. Başka Tuğbalar ölmesin, başka anneler ve babalar yanmasın." babanın gözyaşları arasında söylediği sözler.
8
Hz. Peygambere En İyi Mektubu O Yazdı
' -Babasıyla son kez olay günü sabah telefonda görüşmüş-

Kızının, insanlarla iyi ilişkiler kuran sosyal bir kişi olduğunu dile getiren Erdoğan, büyük idealleri olduğunu anlattı. Onunla son telefon görüşmesini, olay günü sabah yaptığı bilgisini veren Erdoğan, ''Gelecek ay nişan, yazın da düğün yapmayı planlıyorduk. Nasip olmadı. Allah'tan geldik, Allah'a gidiyoruz. Allah verir, Allah alır. Türkiye'nin başı sağ olsun. Sabretmemiz gerekiyor'' dedi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.