HIZLI KİLO VERMENİZİ SAĞLAYACAK YİYECEKLER

27 Ağustos 2018 Pazartesi
Yiyeceklerin tadını çıkartarak ince kalmamız mümkün mü? İşte hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayacak yiyecekler...
1
Mercimek
Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler
Kırmızı mercimek en düşük karbonhidrat miktarına sahip besinlerden bir tanesidir. Mercimek çok yavaş sindirilir ve uzun süre tok kalmanıza yardımcı olur. Mercimek aynı zamanda zengin bitki bazlı bir protein kaynağıdır ve vejeteryanlar ve veganlar için mükemmeldir.
2
Avokado
Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler
Avokado , dünyanın en besleyici ve doyurucu meyvesidir. B vitamini ailesindeki doğal bir amino asit olan avokado da L-karnitinde çok yüksektir. Ayrıca metabolizmayı arttırmak için yararlı olan güçlü antioksidan özelliklere sahiptirler.
3
Kızılcık
Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler
Kızılcık meyvesi vitamin ve mineral kaynağı olması açısından rakipsiz bir meyvedir. Kızılcık meyvesi içerisinde yağ yakmaya yardımcı olan Ursolic asit bulundurur. Ursolic asit, kas gelişimini artırır ve aynı zamanda metabolizmanın hızlanmasını destekler. Ayrıca, kızılcıklar vücudun uzun süre sakladığı doğal bir antibiyotiktir. Yüksek asit içeriği sayesinde yemekler için doğal bir koruyucu olarak görev yaparlar. Günde 1 avuç kızılcık metabolizmanızı arttırmak için hem taze hem de kuru olmak üzere tüketilebilir.
4
Chia tohumları
Hızlı Kilo Vermenizi Sağlayacak Yiyecekler
Chia tohumu Omega-3 ve Omega-6 yağ asitlerinin yanı sıra protein ve lif barındırır. Bir gram chia tohumu 25 ml sıvıyı emebilir, bu da sadece bir tutam chia tohumunun uzun bir süre açlığı tatmin edeceği anlamına gelir.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler