Hem Öğretmen Hem Yazar

04.11.2010 15:11

1

Hem Öğretmen Hem Yazar

Gümüşhaneli gurbetçi bir ailenin çocuğu olan Fuat Kılıç uzun yıllardır başarılarla dolu futbol yaşamını Gündoğumu haber'e anlattı.

2

Hem Öğretmen Hem Yazar

Bir çok önemli sonuçlara imza atan Fuat Kılıç, gelecek yıllarda Türkiye'de bir futbol takımını çalıştırmak istiyor.

3

Hem Öğretmen Hem Yazar

Alman ekolünden gelen futbol anlayışını benimseyen Fuat hoca, başarıya odaklanmış, kazanma arzusunda olan bir spor adamı anlayışıyla ön plana çıkıyor

4

Hem Öğretmen Hem Yazar

Ocak 2001 yılında Almanya Köln Spor Akademisi`den (Deutsche Sporthochschule Köln) mezun olan Fuat hoca, üniversite egitimi esnasında sürekli olarak Köln ve cevresindeki bircok futbol takımının alt yapısında antrenör olarak çalıştı.

5

Hem Öğretmen Hem Yazar

Fuat Kılıç, 2001 yılından, 2008 yılına kadar Almanya birinci Lig takımı 1. FC Köln`e bağlı olan taxofit 1. futbol okulunda (taxofit 1. Jugend-Fußball-Schule Köln) Antrenör olarak futbol yaşamına devam etti.

6

Hem Öğretmen Hem Yazar

Gümüşhaneli futbol antrenörü Fuat Kılıç, 2005 - 2008 yılları arasında sorumlu futbol antrenörlüğünün yanında Köln yatılı futbol okulunda idari müdür olarak vazife yapar. Çalışmalarında bir önemli sonuçlara ulaşan genç spor adamı çalışmalarının sonunda cesitli yaş gruplarındaki futbolcuların özelliklerine göre antrenman çeşitleri gelistirme ve uygulama fırsatınıda elde eder.

7

Hem Öğretmen Hem Yazar

Başarılı çalışmalarına durmaksızın devam eden Fuat hoca, 2005 yılından haziran 2008 yılına kadar Almanya Köln Spor Akademisinde (Deutsche Sporthochschule Köln) ögretim görevlisi olarak futbol bransında ders verir. Alman Futbol Federasyonu Internet Sitesinde (Deutscher Fußball Bund, www.dfb.de) 16 - 18 yas grupları, futbol antrenman şekilleri üzerine makaleler de yazar.

8

Hem Öğretmen Hem Yazar

2007 yılında Almanya Futbol Federasyonun ve Almanya Köln Spor Akademisinin birlikde düzenlediyi kurslara katılma hakkini elde eden Fuat Kılıç, futbol branşında en yüksek seviyede olan UEFA antrenörlük lisansina (UEFA pro licence) cok iyi bir dereceyle sahip olmayi basarır.

9

Hem Öğretmen Hem Yazar

Fuat Kılıç, Subat 2008 – Mayis 2009 arasinda Almanya ikinci Futbol Liginde 1. FC Kaiserslautern takımında hem yardımcı antrenör hemde sorumlu analizci olarak calışır. FC Kaiserslauterni düsme hattindan sekiz puan geride deralan başarılı spor adamı, takımı ligde tutmayi basarır. Bu sonuç Almanyanın futbol tarihinde ilk defa gerçekleşir. Daha sonraski sezonlarda yeni bir kadro kurarak sampiyonlugu kovalayan bir takim oluşturmayıda unutmaz Fuat hoca.

10

Hem Öğretmen Hem Yazar

Takımına hayat veren Fuat hoca ne varki, şampiyonluğu kacırdığından ötürü işine son verilir. Fuat Kılıç halen Kasim 2009' dan itibaren Almanya ikinci Liginde oynayan MSV Duisburg Takiminda Sırp Milan Sasic'le birlikte çalışıyor. Dıusburg'ta başarılı çalışmalarına devam eden Kılıç, 2009/2010 sezonunu altıncı olarak ligi tamamlar.

11
Hem Öğretmen Hem Yazar

Takımı bulundugu yerden 2010/2011 sezonunda genclestirme projesi kapsamında futbolcular takviye eder. Kulübün maddi bütcesi bu ligde en alt seviyede olmasina ragmen iyi bir baslangıc yaptıklarınıda belirten başarılı antrenör ligde 10 mac sonrası 21 puanla 2. Almanya Futbol Liginde ücüncü sırada bulunuyor.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.