Haftanın En İlginç Fotoğrafları

30.05.2011 10:33
Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde bir deri firması tarafından özel sipariş üzerine üretilen ve 1 yaşındaki Yusuf Tuna'nın beşiği olan 108 numara ayakkabının teki çalındı. İş yeri sahibi ayakkabıyı bulana ve kendisine teslim edene 500 lira ödül verecek.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

'Sırt Üstü Yüzer' Gibi... Kanada'nın batısındaki British Columbia bölgesinde bir kartal, havada ters uçarken görüntülendi. Kel kartal cinsi olan kuşu gökyüzünde, böylesine zor bir manevrayı yaparken görüntülemeyi başaran Pam Mullins, "Evimden gökyüzünü izlerken kartalı fark ettim ve vakit yitirmeden fotoğraf makineme sarıldım. Denizde sırt üstü yüzüyormuş gibi gözüken kartal, aslında uçarken dönüyordu. Manevra sırasında başı da düz durduğu için de kartal ters uçuyormuş gibi duruyor" dedi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

'Sırt Üstü Yüzer' Gibi... İngiltere Northumberland sahilinde çekilen bu muhteşem fotoğraf, siyah başlı koca martının, avlanmaya çalışan bir deniz martısını gafil avlayışını görüntülüyor. Fotoğrafçı Lee Davis tarafından çekilen bu muhteşem fotoğrafta, balık toplamaya çalışan deniz martısı, büyük kuşun ani saldırısı karşısında adeta şok oluyor. Büyük martı, ağzında topladığı balıklarla şaşkınlığını üzerinden atamayan deniz martısını gagasından yakalayarak havaya kaldırıyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Ayıların Somon Avı Alaska'nın Katmai Ulusal Parkı'ndaki Brooks Nehri'nde her yıl geleneksel olarak somon avına çıkan boz ayılar, ilginç görüntüler oluşturdu. Açık denizlerden Alaska sularına dönen milyonlarca somon balığı, bölgedeki boz ayıları işte böyle sevindirdi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

En Doğal Aşk Vahşi yaşam fotoğrafçısı Roy Mangersnes, İspanya'nın Katalonya bölgesinde yavru baykuşların romantik bir anına şahit oldu. Yavru baykuşların bahar aylarındaki kur dansı birbirlerini etkilemenin en önemli yollarından...

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Görmediğimiz Mikroskobik Canlılar Nasa'nın Endeavour mekiği ile uzaya 'Mikroskopik astronot' göndermesi dikkatleri bir kez daha bu tür canlılara çekti.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Aile Kavgası Aslanların dünyasında başka hayvanlarda sık rastlanmayan oldukça ilginç kurallar var. Erkek aslanlarının görevi gelebilecek dış saldırılara karşı sürüyü korumaktır. Dişi aslanlarsa yavrularına karşı müthiş derecede korumacıdır. Öyle ki dişi aslanlar yavrusunun babasına bile kafa tutmaktan çekinmez. Bunun son örneği Tanzanya'daki Serengeti Ulusal Parkı'nda yaşandı.Yavrusuna homurdanan erkek aslana kafa tutan dişi aslanın cüreti ve attığı tokat kare kare görüntülendi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Yılın En Güzel Uçuşu Doğal hayat fotoğrafçılığının en çetrefilli işlerinden biri kuşları görüntülemek. Bu küçük ve hareketli canlılar, zor yakalanıyor ama yakalandıkları zaman da harika görüntüler veriyor. Ünlü fotoğraf sitesi Photo tuts+, bu yılın en güzel 100 kuş fotoğrafını derledi. Aralarında amatör fotoğrafçıların da olduğu sanatçıların, kutuplardan Macaristan'a, İsveç'ten Amerika'ya kadar uzanan coğrafyada çektikleri kareler göz kamaştırıcı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

19 Mayıs Güvenliği! 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında Taksim'deki Cumhuriyet Anıtı önünde tören düzenlenirken, polisin aldığı güvenlik önlemleri dikkat çekiciydi!

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Dünyanın En Güzel Sakalı Onun 47 yaşındaki Elmar Weisser'in, "dünyanın en güzel sakala sahip kişisi" oldu. Dünya Sakal ve Bıyık Şampiyonası'nda, Berlin'deki Branderberg Kapısı şeklini verdiği sakalıyla yarışmaya katılan Alman kuaför, 47 yaşındaki Elmar Weisser'in, "dünyanın en güzel sakala sahip kişisi" oldu.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Eurovision'da Kardeş Tesellisi Eurovision Şarkı Yarışması'nda geçen salı günü yapılan yarı finalde elenerek hayal kırıklığına uğrayan Türkiye, Azerbaycan'ın jestiyle birinci olmuş kadar sevindi. Eldar Gasimov ve Nigar Jamal ikilisi seslendirdikleri "Running Scared" adlı İngilizce parçayla toplam 221 puan alarak birinci oldu.Sonuç açıklandıktan sonra sevinç içinde sahneye koşan Eldar ve Nigar, ellerinde salladıkları Türk bayrağıyla gönülleri fethetti.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Herkes Bu Çocuğu Konuşuyor Hırvatistan'da 6 yaşındaki çocuğun vücudu metalleri mıknatıs gibi çekiyor. Cep telefonundan, çatal, kaşık ve bıçağa kadar 25 kiloluk ağırlığı gövdesinde rahatlıkla taşıyabilen küçük çocuk, elleriyle de mahalle halkına şifa dağıtıyor. Ülkenin kuzeyindeki Koprivnica kasabasında yaşayan Stoiljkovic'in ailesi, küçük çocuğun 25 kilo ağırlığındaki bir metali gövdesinde rahatlıkla taşıyabildiğini söylüyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Görmediğimiz Türkiye Türkiye'de 10'uncu yılını kutlayan National Geographic, arşivindeki özel kareleri kamuoyuna sunuyor. 123 yıl önce kurulan belgesel devi National Geographic Türkiye'de 10 yaşına girdi. Fotoğraf, Eminönü Yeni Cami basamaklarından 1928'de çekildi. Bugünle kıyaslandığında o kadar büyük farklar var ki... İnsan çok az ama hepsi gayet şık... Neredeyse herkes takım elbiseli. Birkaç araç ve at arabası yayaların arasından farklı yönlere gidiyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Roxygül'ün Suçu Ne? ABD'nin San Diego şehrinde bu yıl 20.si düzenlenen 'Bulldog Partisi ilginç görüntülere sahne oldu. Partiye Oscar ödüllü 'Oz Büyücüsü' filminin ana karakteri "Dorothy" kostümü giydirilen Roxy ve "Teneke Adam" kostümlü Ivan isimli bulldog cinsi köpekler damga vurdu. Kostümleri içinde zor hareket eden ve hoşnutsuz olan köpekler izleyicileri gülümsetti.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Su Aygırı Ve Timsah Kapışması Aynı nehirde birbirlerine saldırmadan yaşayabilen timsahlar ve su aygırlarının çok nadir de olsa kavga ettikleri görüntülenmiştir. İşte Malawi Liwonde National Park'ta Arnaud Germain tarafından çekilen o nadir anlardan biri...

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Avcı... Amatör fotoğrafçı Lee Fisher'in karelediği bu fotoğraf etçil kuşlardan atmacanın nasıl bir avcı olduğuna en güzel örnek...

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Bengal Kaplanının Su Keyfi California'daki Six Flags Discovery Kingdom eğlence parkında yaşayan ve serinlemek için havuza giren iki yaşındaki Bengal kaplanı Akaşa, kendisine atılan et parçasını havada kapıyor. Diğer kedi türlerinin aksine kaplanlar, sıcak havalarda suya girip serinlemekten keyif alıyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Kakava Ateşi Yandı Edirne'de Uluslararası Kakava Şenliği, Kakava ateşinin yakılmasıyla başladı. Törenin yapılacağı Sarayiçi'ni saatler önce dolduran Edirneliler, davul zurna eşliğinde renkli giysileriyle dans eden Romanlara eşlik etti. Kakava ateşinin önünde Roman gençleri dans etti. Bu anı görüntülemek isteyen fotoğraf sanatçıları adeta birbiriyle yarıştı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Kertenkele Oyuncu File Yakalanırsa Dev kertenkele hayatının en zor dakikalarını canı oyun oynamak isteyen file yakalanıp, hortumda bir sağa bir sola savrulunca yaşadı. Şanssız kertenkeleyi yerden bir hortum hareketiyle kaldırıp havada döndüren Madhuri isimli fil ise hayatından gayet memnun görünüyordu. Bu ilginç sahneyi yakalayan ve görüntüleyen kişi ise Hindistan'daki Corbett Doğal Parkı'na gezi amaçlı gelmiş olan Jagdeep Rajput oldu.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Tavşan Atlatma Modası Almanya ve Amerika sayesinde gittikçe popüler olmaya başlayan tavşan atlatma oyunu Almanya'ya da sıçradı. Bariyerlerden atlamak üzere evcil tavşanları eğiten sahipleri bir gösteri merkezinde tavşanlarının marifetlerini izliyor. "Tavşan Atlatma" tutkunlarının "Rabbit Jumping" adlı bir kulüpleri de bulunuyor. Bir "Tavşan Atlatma" tutkunu, "Tavşanlar bunu seviyor. Tavşanların bariyere değmeden temiz bir atlayış yapmaları gerekiyor" diyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Öpücük Sorusu Yanıt Buldu Yılın düğününde Prens William ve Kate Middleton muratlarına erdi. Tarihi kilisede kıyılan nikahın ardından yeni çiftler Buckingham Sarayı'nın balkonundan binlerce kişiyi selamladı

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Aslan Ailesinin Zürafa Avı Ormanların vahşi hayvanı aslanların zürafa avı National Geographic tarafından kare kare görüntülendi. Aslan gözüne kestirdiği dev zürafayı yakalamak için böyle hamle yapıyor. Zürafa ise çareyi kaçmakta arıyor ancak aslanların karşısında hiç şansı yok. Bir süre aslanları peşinden koşturan zürafa sonunda pes etti. Ve aslanlar yakaladıkları zürafayı parçalayarak işte böyle yedi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Burun Farkıyla Önde Dünya'da sadece Borneo Adası'nda yaşayan maymunlardan biri proboscis maymunları. Proboscis maymunlarının en belirgin özelliği uzun burunları. Meyve ve ağaç yapraklarıyla beslenen proboscis maymunları, dominant bir erkek kontrolünde gruplar halinde yaşıyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

İlk Faresini Tuttu İngiltere'nin başbakanlık konutu Downing Sokağı 10 numarada görülen fareler üzerine “işe alınan” kedi Larry, konuta geldiği günden beri ilk kez fare yakalamayı başardı. Şubat ayında bir sığınaktan alınan 4 yaşındaki kedi aradan haftalar geçmesine rağmen tek bir fare bile tutmayarak konut personelini hayal kırıklığına uğratmıştı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Gökyüzünün En Esrarengiz Anı Kuzey Işıkları yeryüzünün en esrarengiz doğa olaylarından kabul ediliyor. Buna "Aurora Borealis" de deniyor. Bu ışıklar, Güneş üzerinde meydana gelen patlamalarla oluşuyor. Oluşan yüksek enerjili elektronlar yaklaşık 3 milyon millik bir yolculuğun ardından, atmosferdeki gaz molekülleriyle çarpışıyor ve ortaya doğal bir havai fişek gösterisi çıkıyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Hortumu Kaptırınca... İsviçreli fotoğrafçı Martin Nyfeler, anne fille yavru filin ölüm kalım savaşını böyle görüntüledi. Ana fil ilk hamlede kendisini siper ederek yavruyu kurtardı ama kendi hortumunu kaptırdı. Anne fili bu kez yavrusu hayata döndürdü.Uzun bir uğraştan sonra ana fil, timsahı var gücüyle suyun dışına çekerek yavrusunun tekmeleriyle sersemleştirdi. Olan biteni annesinin arkasına gizlenerek izleyen yavru fil daha sonra timsahın üzerine çıkınca annesini kurtardı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Çapraz Ateşe Yakalanmak ABD'nin gazetecilik alanındaki en saygın ödülü Pulitzer'in bu yılki sahipleri belli oldu. "Flaş Haber Fotoğrafı" kategorisinde Washington Post'tan Carol Guzy, Nikki Kahn ve Ricky Carioti, Haiti fotoğraflarıyla ödüle uzandı. "Haber Fotoğraf" dalında Los Angeles Times'tan Barbara Davidson "Çapraz ateşe yakalanmak" çalışmasıyla ödüle ulaştı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Sabırlı Olmak Bu Kez İşe Yaramadı! Bu fotoğraf, sabrın dişi aslanın işine bu kez pek yaramadığını gösterdi. Su içen antilobu farkeden dişi aslan, hayvanın birkaç metre yakınına gidip, sudan çıkmasını beklemeye başladı.Bekleyiş sonrasında, antilop sudan çıkar çıkmaz saldıran aslan, beklemediği bir saldırıya uğradı.Aslan antiloba önce pençeleriyle vurup, ardından dişlerini geçirmeye çalışırken, antilop da uzun boynuzlarını aslanı geri püskürtmek için kullandı.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

İşte Gerçek Tom Ve Jerry! Dünyaca ünlü çizgi film kahramanları ve çizgi film serisi Tom ve Jerry gerçek oldu. İskoçya'nın Aberdeen kentinde yaşayan amatör bir fotoğrafçı tarafından yakalanan bu görüntü kedi ile farenin ilginç ilişkisini gözler önüne serdi. Fotoğrafçı Bill McIntosh, “Onları gördüğümde fare kedinin ağzındaydı. Daha sonra onu yere bırakıp oynamaya başladı. Fotoğrafı yakaladığım an fare oyundan yorulmuş dinleniyordu. Onları oyunlarıyla başbaşa bıraktım” dedi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Dikkat, Arabada Kaplan Var! Dubai'de seyir halindeki Range Rover'dan başını dışarıya uzatmış kaplanın fotoğrafı sanal ortamda büyük ilgi görüyor. İnternette dolaşan fotoğraf, Dubai'de bir alışveriş merkezinden çıkışta yolda çekilmiş. Arka planda Debenhams mağazasının Dubai şubesi görülüyor. Aracın renkli camları nedeniyle içeridekilerin görülmesi mümkün değil, ama kaplan halinden gayet memnun görünüyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Gorilden Babalık Dersi İngiltere'deki Bristol Hayvanat Bahçesi doğada eşine az rastlanır görüntülerden birine sahne oldu. Komale adlı dört yaşındaki erkek goril, kendisine yaklaşan bir ördek yavrusunu kollarının arasına alıp baba şefkatiyle salladı. Her şeyden habersiz bir şekilde goril Komale'nin yanına yaklaşan minik ördek yavrusu izleyenlerin yüreklerini ağzına getirdi.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Kalpleri Bir... Martılardan kalpler çizen insanlara rakip hayvanlar dünyasından geldi. Hem onlar aşkı tarif ederken kalem yerine bedenlerini kullanıyor. İşte iki kuğunun verdiği kalp pozu...

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Dost Tokatı! Sahibi tarafından denize fırlatılan tenis topunu yakalamaya çalışan sevimli köpek, bir anda fok balığını karşısında görünce ve hiç ummadığı bir anda tokat yiyince neye uğradığını şaşırdı. İskoçya sahillerinde Lynne Morris, tarafından çekilen bu fotoğraf ortaya komik bir tablo çıkarmış oldu...

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Sarhoş Goril! Ruanda'nın yüksek dağlarında yaşayan goril ailesini çekmeye giden vahşi doğa fotoğrafçısı Andy Rouse, alkollü bambu sapını yiyen gorillerin komik hallerini böyle görüntüledi. Bambunun sıvısında alkol tadı olduğunu sözlerine ekleyen fotoğrafçı, bunun gorili etkilediğini, hatta onu sarhoş ettiğini söylüyor. Rouse gördüklerini şöyle anlatıyor: "Birbirlerini gıdıklıyorlar, çılgın gibi ağaçlarda sallanıyorlardı, fazla kaçıranlar da yerde sarhoş vaziyette yatıyorlardı."

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Diva'ya Baba Şefkati Rusya'daki Primorsky Hayvanat Bahçesi'nde bir erkek ayı tüm dünyaya nasıl baba olunur dersi veriyor.Yavrusu Diva'ya annesinden bile iyi bakan Balu tüm ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor. Kızına yüzme öğreten, onunla oyunlar oynayan Balu, eşi Misha'yla da yakından ilgileniyor. Bakıcıları, 2002'den beri aynı kafeste yaşayan Balu ve Misha'nın avcıların elinden kurtarılıp hayvanat bahçesine getirildikleri günden beri örnek aile portresi çizdiğini söylüyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Vücudu Yüzlerce İğneyle Kaplı Lucy McRae'nin vücudunda yüzlerce çengelli iğne var. Bu görüntü size tuhaf gelse de gözünüzü korkutmasın çünkü bu iğneler genç kadının bedenine tutkalla yapıştırılmış.Lucy McRae, Sao Paolo müzesinde gerçekleşen 'Rojo Nova Work in Progress' adlı canlı sergi için iğneleri bu şekilde kullanmış.Vücut sanatı ile ilgilenen sanatçı profesyonel olarak bale ve mimari eğitimleri de almış.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Kıyametin Yeni Fotoğrafları Japonya'da 11 Mart'ta meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremin ardından gelen tsunaminin hemen sonrasında çekilmiş yeni fotoğraflar ortaya çıktı. Fotoğraflar, dev dalgalar kıyıları vurduktan hemen sonra çekilmiş. Bir kıyameti andıran dalgalardan kaçamayanlar elektrik direklerinin tepesine çıkarak hayata tutunmaya çalışıyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Kendini At Zannediyor Sahibi onu bir at gibi yetiştirdi... Luna isimli inek şimdi engellerden atlayıp uzun yürüyüşlere çıkıyor. "Koş" komutuyla koşmaya başlıyor.Hayvanlar dünyasında, dörtnala koşmak, engelleri aşmak atlara özgü davranışlar olarak bilinse de bazen sıradışı bir inek de bunu başarabiliyor. Yeter ki onunla sabırla ilgilenen bir sahibi olsun. Aile çiftliklerindeki ineklere gözünü diken Regina, 2 yıl süren sabırlı uğraşlar sonunda, Luna isimli bu ineği aynı bir at gibi eğitmiş.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

iPad'in Son Hayranı! İngiltere "Port Lympne Park"ta, gorillerin zekası ile ilgili bir deney yapan uzmanlar, hayvanların bulunduğu alana bir iPad koydu. Goriller, önce iPad'e şaşkınlıkla baktılar, sonra da tuşlarına basmaya başladılar. Uzman ekibin başkanı Phil Ridges, "Gorillerin zekâsını incelemek için yakınlarına bir iPad bıraktık. Biz gorillerin iPad'i kayalara atıp parçalayacağını sanmıştık, ancak bir bebekmiş gibi onu korudular.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Anneye Sevgi Gösterisi Anne sevgisi hayvan da olsa aynıdır ve onlar arasında özel bir bağ vardır. Fotoğraf karesinde bir çitanın annesine olan sevgi gösterisi çok iyi yakalanmış. İngiliz fotoğrafçı Elliott Neep, Kenya'da çektiğim bu fotoğraf 'en iyi anneler günü karesiydi' diye konuşuyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Selden Sonra Böyle Oldu Pakistan'da yaklaşık 2 bin cana mal olan sel felaketinin ardından, ilginç tabiat manzaraları ortaya çıktı. Bu manzaralardan biri 'hayalet ağaçlar' diye niteleniyor. Nedeni, örümceklerinden sel sularından kaçarak ağaçlara tırmanmaları ve ağ örerek ağaçları tamamen kaplamaları.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

Zebra, Aslanı Fena Nakavt Etti Aslanlarla zebraların maçında her zaman aslanlar galip çıkar. Ama kez durum farklı oldu. Serengeti'de pusuya yatan bir erkek aslan gözüne kestirdiği zebranın boynuna yapıştı.Sert bir dönüş yapan zebra, aslandan kurtuldu.Bu kez zebranın arkasından üstüne atlayan aslan beklemediği bir darbe aldı.Bir yandan kaçmaya çalışan zebra diğer yandan arkasındaki aslana çifte attı.Zebranın toynakları çenesinde patlayan aslan nakavt oldu.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

King Kong Gerçek Oldu! İngiltere'nin Merseyside Kenti'ndeki Knowsley Safari Parkı'na karısı Alison ile gezmeye giden Chez Owen, park halinde duran araçlarına bir babun çıktığında önce çok şaşırdı. Hayatını fotoğrafçılık yaparak kazanan Owen, kısa sürede şaşkınlığını üzerinden attı ve fotoğraf makinesiyle müthiş bir kare yakaladı. Şaşırtıcı fotoğrafta normal boyutlardaki babun göz yanılgısı sebebiyle efsane film King Kong'daki dev gorile benziyor.

Haftanın En İlginç Fotoğrafları

İkizlerin Keyfine Diyecek Yok... 6 aylık olan ikiz kutup ayıları hayatlarının en güzel günlerini geçiriyor. Anneleri Uslada'nın kontrolü altında geniş açıkhava kafeslerinde bütün gün oynayıp zıplayan ikilinin keyiflerine diyecek yok...

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 09 Nisan 2020 Perşembe 23:50:33