GÖZLERİ ASİTLE KÖR EDİLECEK

28 Kasım 2008 Cuma
1
Gözleri Asitle Kör Edilecek
İran şeriat mahkemesi, evlenme tekliflerini reddeden kadının yüzüne asit atarak gözlerini kör etmek suçundan yargılanan adamın gözlerinin asitle kör edilmesine karar verdi.
2
Gözleri Asitle Kör Edilecek
Şeriat mahkemesi 'kısas' hükmünü uyguladı.İtimad-i Milli gazetesinin haberinde, İran mahkemesinin söz konusu kararı, İslam hukukunda, 'işlenen suça verilen adil karşılık' anlamına gelen 'kısas' hükmü uyarınca aldığını duyurdu.
3
Gözleri Asitle Kör Edilecek
Haberde ismi Mecid olarak geçen adamın, pek çok defa evlenme teklif ettiği, ismi Emine olarak açıklanan kadının teklifini her seferinde reddetmesi üzerine, 2004 yılında kadının işinden ayrıldığı sırada yüzüne asit attığını yazdı. Emine yüzünden ameliyat oldu ama gözlerini kurtaramadı.
4
Gözleri Asitle Kör Edilecek
Emine olaydan sonra bu hale geldi. Emine'nin asitten dolayı bozulan yüzünü ameliyat ettirmek üzere İspanya'ya gittiği, ancak tüm çabalara karşın gözlerinin kurtarılamadığı belirtildi. Kör olan Emine'nin İspanya dönüşünde Mecid hakkında kısas davası açtığını kaydeden gazete, Emine'nin 'yüzüme asit atıldığından beri kendimi sürekli tehlikedeymişim gibi hissediyorum' şeklindeki sözlerine yer verdi.
5
Gözleri Asitle Kör Edilecek
Neden asit attığını açıkladı. Yaptığından pişman olmadığını söyleyen Mecid'in, 'Sonsuza dek benim olması için yüzüne asit attım... Asidin yüzünde böyle bir etkisinin olacağını bilmiyordum' dediğini öğrenildi.
6
Gözleri Asitle Kör Edilecek
Haberde, yargıçların kısas hükmü uyarınca Mecid'in gözünün asitle kör edilmesine ve Emine'ye tazminat ödemesine oy birliğiyle karar verdiği belirtildi, ancak cezanın ne zaman uygulanacağı konusuna değinilmedi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler