Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

21.04.2012 20:57
Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

İlki 1968 yılında çekilen film sinema tarihinde bir kült yapım olarak yer aldı. Ardından, 2001 yılında çekilen son "Maymunlar Cehennemi"ne kadar da birçok versiyonu yapıldı. İlk filmi Franklin J. Schaffner çekerken sonuncusunu ise Tim Burton çekti.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Dev bir kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağını öğrenseniz, ne yapardınız? Leo'nun teleskobuna yakalan bu görüntü, kıyamet gününün yaklaştığını haber veriyor. Kuyruklu yıldızın dünyaya çarpacağını öğrenen bilimadamları ve Pentegon görevlileri, onun yok edilmesi gerektiğini anlarlar. Planları bir uzay mekiğinin gelen tehlikeyi bertaraf etmesidir. Bu zorlu görev eski astronotlardan Spurgeon Keeney'e verilir. Filmin yönetmenliğini Mimi Leder yaptı.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

2012'nin de yönetmeni olan Roland Emmerich kıyamet filmleriyle adeta özdeşleşen bir isim. Filmde Dünya'nın doğanın gazabına uğrayışı ele alınıyor. Şiddetli kasırgalar Los Angeles'ı haritadan silmiş, Yeni Delhi karlar altına gömülmüş, Tokyo devasa dolu yağışıyla yıkılırken New York ani iklim değişikliği ile dev dalgaların tehditi altında kalmıştır. Bir iklim bilim uzmanı olan Jack Hall, dünyayı, küresel ısınmanın tetiklediği bu felaketten kurtarmak için çözüm arayışındadır.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Roland Emmerich son filminde 1 Aralık 2012'de dünyanın sonunun geleceğini iddia eden Maya efsanesinden yola çıkarak soluk soluğa bir öykü anlatıyor. Asırlar önce, Mayalılar bize takvimlerini bıraktılar. Üstelik bu takvimin bir son günü vardı ve bunun anlamı açıktı. O günden beri, astrologlar onu keşfettiler, numeroloji uzmanları kehanet için takvimden şifreler çıkardılar.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Küçük Kıyamet belki de nadir Türk gerilim filmlerinden bir tanesi. İstanbul Depremi'nden hareket ederek "felaket beklentisi" travmasını beyaz perdeye taşıyan psikolojik-gerilim türündeki filmi "Küçük Kıyamet" 2006'da beyazperde de Türk seyircileriyle buluştu. Filmin yönetmeni Taylan Biraderler.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Rage virüsünün Britanya adalarına yayılmasından altı ay sonra, Amerika ordusu düzeni yeniden sağlamış ve karantina altındaki bölgelere insanları tekrar yerleştirmeye başlamıştır. Ülke tekrar inşa edilirken, yurtlarına geri dönen bir mülteci aile tekrar bir araya gelmenin sevinci içindedir. Fakat içlerinden birisi korkunç bir sır saklamaktadır; içlerinden birisi Rage virüsü taşıyıcısıdır.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Kevin Costner'ın başrolünü üstlenmesi dışında Kevin Reynolds ile birlikte yönetmen koltuğuna da oturduğu film, Dünya'nın sular altında kaldığı bir gelecekte insan ırkı hayatta kalma mücadelesini köhne sandallarda ve geçici, yerleşik olmayan şehirlerde sürdürülüşünü anlatıyor.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Başrolünde komik adam Will Smith'in oynadığı film, Smith'in diğer filmlerinin aksine oldukça ciddi. Bir bilim adamı olan Robert Neville'i oynayan Smith, insanlığı yok edeceğine inanılan, önüne geçilemez tehlikeli virüsü dünyada kapmayan tek insandır.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

New York'a zarar veren ufak meteor parçalarından sonra NASA dünyaya hızla yaklaşmakta olan büyük bir meteor tespit eder. Teksas büyüklüğündeki bu meteoru zararsız hale getirmek için bir plan yapılır. Meteora ulaşılacak ve 800 ft derinliğinde bir kazı yapılarak merkezine nükleer patlayıcı yerleştirilecek.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

30 yıl önce İskoçya'da ortaya çıkan bir virüs tüm insanların yaşamını alt üst etmiştir. Bu ölümcül virüsün yayılmaması için karantina altına alınan ülkede hala hayatta olan insanlar ölüme terk edilir. Bu duvarın ardında yıllarca izole edilen virüs, İngiltere'de yeniden ortaya çıkar.

Gelmiş Geçmiş En İyi Kıyamet Filmleri

Ölümcül bir virüs tüm dünyayı tehdit etmektedir. Bu virüsün üstesinden gelebilmek için mahkumlardan James Cole, zaman makinesiyle geçmişe gönderilir. Yanlışlıkla 1990 yılına gönderilen Cole, bilimadamları için virüs hakkında araştırma yapar.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27 Mayıs 2020 Çarşamba 10:17:58