FONDÖTEN SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

15 Ekim 2014 Çarşamba
1
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Cilt Renginiz: Cilt rengini bilmek kişinin doğru fondöten seçmesine yardımcı olacaktır. Cilt rengini belirlemek için ışık altında fondöteni deneyin. Gün ışığında seçilen renk en doğru renktir. Ürünü aldığınız yerdeki aydınlatmaya dikkat edin. Cilt renklerini belirlemede kullanılan seçenekler pembe, buğday rengi bu renkte hiç allık görünümü bulunmaz, porselen rengi açık ama soluktur ve zeytin ise küllü yeşilimsi bir renktir.
2
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Fondötenin Rengi: Teninizin rengini değiştiremeyeceğinize göre bu durumda fondöten renginizi değiştirebilirsiniz. Koyu tene açık ve açık tene koyu bir fondöten sürmeniz yüzünüzde sırıtacaktır. Renkleri düzgün bir şekilde seçmek için bileğinizin iç kısmına renkleri sürünüz. Renklere gün ışığında bakarsanız doğru rengi seçebilirsiniz. Cildinize kışın ve yazın uygulayacağınız ürünler farklı olacaktır. Renkler yüzün her bölgesinde eşitlik göstermez.
3
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Cilt Yapısına Uygun Fondöten Seçimi: Fondötenler su bazlı, yağsız, yağlı, pudra veya susuz olurlar. Fondöten seçimini cildinize göre yapınız. Makyaj yaparken cildinizi durumu önemli bir rol oynamaktadır.
4
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Kuru Ciltler İçin Yağlı Bazlı Fondötenler: Bu fondötenler yağlı ve yoğun kıvamlıdır. Krem tarzında oldukları için emilimleri kolaydır. Bu tür fondötenlerde su bulunduğu için su buharlaşır ve cilde doğal bir görünüm verir.
5
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Normal ve Kuru Ciltler İçin Su Bazlı Fondötenler: Bu fondötenlerde yağ oranı az, su oranı fazladır. Normal ciltler için idealdir. Ciltte uzun bir süre kalır. Sıvı bir ürün olduğu için cildi parlak gösterir.
6
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Hafif Yağlı ve Normal Ciltler İçin Pudra Bazlı Fondötenler: Sıkıştırılmış pudradan üretilen bu fondötenler kremsi yapısından dolayı cilde rahatlıkla uygulanır. 2 veya 3 saatte bir yenilenmesi gerekir. Çünkü ciltte kurur ve kötü bir görünüm sergiler. Karma ve az yağlı cilde sahip olanlarda kullanabilir.
7
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Akneli ve Yağlı Ciltler İçin Yağsız Fondötenler: Mineral ve bitkisel yağ içermeyen bu fondötenler cilde en kolay sürülebilen türlerdir. Sürüldüğü zaman renk değişimi olabilir. Ciltte kalma süresi diğerlerine göre kısadır.
8
Fondöten Seçerken Nelere Dikkat Etmeli?
Özel Günler İçin Susuz Fondötenler: Bu fondötenler akmaz ve erimez. Fondöteni yüzünüzden makyaj temizleme malzemesi kullanmadan asla çıkaramazsınız. Yüzünüzde cilt problemleri varsa bunları kapatmak için bu fondöten birebirdir. Yukarıda saydığımız maddeler fondöten seçimi nasıl yapılır sorularınıza cevap niteliğindedir.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler