FACEBOOK'UN ZUCKERBERG'İNDEN WHATSAPP İTİRAFI!

11 Şubat 2019 Pazartesi
Facebook'un kurucusu ve CEO'su Mark Zuckerberg, WhatsApp'ı kendi bünyesine katarken yaşadığı sıkıntıyı itiraf etti.
1
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Facebook WhatsApp'ın gelecekte yerinin ne olacağını fark etmiş ve 19 milyar dolar karşılığında WhatsApp'ı kendi bünyesine katmıştı.
2
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Bizim sadece rakamsal olarak değer atfettiğimiz bu anlaşma ise Zuckerberg için gergin geçmiş ve kesinliği hiç belli değilmiş. Yıllar sonra Facebook'un CEO'su o anlaşma ile ilgili açıklama yaptı.
3
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
CNN International'dan Laurie Segall'a röportaj veren Zuckerberg, WhatsApp’ın kurucularından Jan Koum ile satın alma görüşmesi sırasında yaşadıkları gerginliği köpeği sayesinde aştıklarını belirtti.
4
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Döneminde çok ses getiren ve çok yüksek bir meblağa ile yapılan anlaşmayı belki de gizli silahım diye nitelendirdiği köpeği sayesinde gerçekleştirdi.
5
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
“Oldukça gergin bir andı. Jan düşünmek için zaman istedi. Tam o anda köpeğim Beast içeri girdi ve jan’ın kucağına atladı ve buzlar eridi.” açıklaması oldukça şaşırttı.
6
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Mark Zuckerberg’in WhatsApp’ı ve Instagram’ı satın alırken bu platformları özerk olarak bırakacağının sözünü verdiği biliniyordu. Ancak son yıllardaki adımlar ve sosyal medya devinin önde gelen isimlerinin birer birer gemiyi terk etmesi bu politikanın değiştiğine dair en net kanıt olarak görülüyor.
7
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
WhatsApp’ın kurucularından Brian Acton’un istifası ile başlayan süreç, onun ardından WhatsApp’ın bir diğer kurucusu olan Jan Koum Mayıs ayında bırakması ile devam etti.
8
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Sonrasında WhatsApp'ın başına getirilen iki isim olan Kevin Systrom ve Mike Krieger Facebook'tan ayrılma kararı aldı. İkili her ne kadar ayrılık nedenini "Merakımızı ve yaratıcılığımızı keşfetmek için ayrılıyoruz" şeklinde açıklasa da Facebook ile bir süredir fikir ayrılığı yaşadıkları basına yansıyordu.
9
Facebook'un Zuckerberg'inden WhatsApp İtirafı!
Facebook’tan istifa eden son isim ise sosyal ağın 2014’te satın aldığı sanal gerçeklik şirketi Oculus’un kurucusu Brendan Iribe oldu. İribe’nin ayrılık nedeninin de “fikir ayrılığı” olduğu iddia ediliyor.
YORUMLAR (6)

 • 200 IQ:
  Tek bir istihbarat teşkilatının tüm ülkelerdeki verilere erişebilmesi için yapılmıştır Facebook kullanmasak bile o verileri bir şekilde alıyorlar kaçmak mümkün değil gerçekten ürkütücü önce reklamların günlük hayatımız ile alakalı olması için verilerimiz kullandıklarını söylediler uçtan uca şifreleme olayı geldi artık tüm veriler açık o kabul ettiğimiz sözleşmede verilerimizi kullanmalarına izin verdiğimiz madde mevcut hayırlı olsun..
 • VS:
  MSN Messengerın kapanma dönemini hatırlayan var mı Neden kapandı. Olay sadece Skype mıydı Hayır Facebook geliyordu ve gizli eller buna dur dedi. Gates skype ı aldı. MSN Messengerı kapadı. Şimdi Skype mı çok kullanılıyor. yoksa facebook mu mark kendine rakip gördüğü instagram ve whatsapp ı aldı. Google bile Plus uygulamasını yapatıyor. Sosyal medya ve anlık mesajlaşmalar ile ilgili anket yapılsa, facebook ve uygulamaları 1. sırada yer alır. düşüncelerim bunlar
 • EMBRYO:
  Hem Vatsap“i hem de Feysbuk“u kullanirken öyle demiyorsun ama... Ben mutluyum, gururluyum, zira her ikisine de hatta tivittir“a ve Pinteperest“e bile sahip degilim, ohhhhh.
  SEV KARDESİM: HELAL...KULLANMAYIN ARKADASLAR KONUSMAK ISTeyen birbirini arasin ve birebir yüzyüze gelin. arkadaslik gelissin. kimse kimseyi artik arayip dogru duzgun iliski kuramiyor...depresiv bir topluluga dogru gidiyoruz...
Tüm 6 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.