Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

13.12.2008 11:52
Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Hacca giden manken Yaşar Alptekin, bugün Türkiye'ye döndü. Alptekin, hac sonrası hayat felsefesinde değişiklik olacağını ve çalışmalarına helal dairesinde devam edeceğini söyledi. Ünlü mankeni Atatürk Havalimanı'nda annesi Aynur Alptekin, kızı Ayris Alptekin ve kardeşi Ajlan Alptekin karşılarken hacı yakınları alkışlayarak tebrik etti.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Alptekin'i görüntüleyemeye çalışan basın mensuplarının yanı sıra bir çok hayranı da ünlü mankeni cep telefonlarıyla görüntüledi bazıları da hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla Cidde'den İstanbul'a gelen Alptekin, Atatürk Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Hac'da yaşadığı duygunun anlatılamayacak şekilde olduğunu bildiren “İnsanların kendilerine bir kere iyilik yapıp hacca gitmesi lazım. En azından umreye gitmeli.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Bıraksınlar Paris'e Bodrum'a Marmaris'e gitmeyi, hacca gelsinler. Kendilerinle tanışsınlar' diye konuştu. Hac sonrası hayat felsefesinde bir değişiklik olacağını ama sosyal hayatının devam edeceğini bildiren Alptekin, “Dizi film çalışmalarım helal dairesinde olacak. Mankenlik katalog broşür çekimleri olursa onlar da devam edecek. Daha iyi şartlarda daha bilinçli şekilde hayatımı yaşayacağımö dedi.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Alptekin, “Hac'da dünyanın en güzel ressamının paletinde renktik. Siyahı, beyazı, sarı tenlisi. Renklerden bir tablo oluşturduk. Kabe'de tavaf ettik. Dünyanın en güzel avını yaptık. Şeytan taşladık. Şeytan taşlarken kendi içimizdeki şeytanı taşladık' diye konuştu.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Uzun süredir hacca ya da umreye gitme isteğinin olmasına karşılık vergi borcu nedeniyle yurtdışına çıkış yasağı bulunduğunu bildiren Alptekin, bu yıl yasağı olmasına rağmen hacca gitmek için yazıldığını ve kurada kendisine gitme hakkı çıktığını söyledi.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Bunun üzerine çıkan vergi affından yararlanarak hacca gittiğini bildiren Alptekin, 5 yıl daha başka insanların hakkını yememek için hacca gitmeyeceğini ancak ilk fırsatta umreye gideceğini kaydetti.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Alptekin, boynundaki tespihin sorulması üzerine de her zaman boynunda tespih cebinde de takke taşıdığını belirterek, “Bunlar hac kıyafetlerim. Bu nedenle tespihim dışarıda gözüküyor. Bir iki gün içinde kıyafetlerimi değiştireceğim ve yine tespihim boynumda olacak ama elbiselerimin içerisinde. Normal kıyafetlerime dönerken sakallarımı da keseceğim' diye konuştu.

Eski Mankenin İnanılmaz Değişimi

Ailesini kavuşan Yaşar Alptekin daha sonra Eyüp Sultan Camii'ne gitti.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 03 Haziran 2020 Çarşamba 15:28:51