Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Erbakan Siyasete Geri Döndü

10.04.2009 23:36
Erbakan Siyasete Geri Döndü

Necmettin Erbakan aktif siyasete geri döndü. Erbakan, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanlığı'nı kabul etti. Uzun bir basın toplantısı yapan Erbakan bombayı patlattı: Cumartesi günü İran'a gidiyorum. Hamaney'in davetlisi olarak....

Erbakan Siyasete Geri Döndü

İşte Erbakan'ın açıklamasından satır başları:

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- 5237 saylı kanuna göre: Bir kişi herhangi bir cezaya makkum olduğu takdir, seçilmekten yoksun bırakılabilir. Seçme ve seçilme haklarından da mahrum bırakılabilir. Ancak bu ceza bittiği zaman yasak da kalkar.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Tam 11 yıl sonra tekrar normal bir vatandaş olma hakkına kavuşmuş oluyorum. - Dış güçler bizim çalışmalarımızı engellemek için ellerinden geleni yapmıştır. Biz Allah'ın yardımızyla insanlığımızın ve Türkiye'mizin hizmeti için elimizden geleni yapma düşüncesindeyiz.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Dış güçler sizden daha çok merak ediyor. Şimdi Ne olacak diyorlar? Yaşanabilir bir Türkiye ve yeni bir dünya için bu zamana kadar nasıl çalışıldıysa bundan sonra da daha da büyük gayretle çalışacağız. - Bu çalışma nasıl yapılacaktır. Bunun için 29 Mart seçimlerine göz etmek gerekiyor. - 29 mart seçimlerinden en fazla oy kazanan parti Saadet Partisi'dir. Bu rakamlar bize çok büyük manalar ifade etmektedir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Saadet Partisi bu seçimlerde büyük bir başarı göstererek belediye sayısında büyük artış göstermiştir. Urfa ili birçok belediye ve belde kazanmıştır. - 29 Martta oy 2 milyon 61'e çıkmıştır. Seçmen sayısı yüzde 14 artarken Saadet Partisi'nin oy oranı yüzde 200'den fazla artmıştır.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- 2004'de hiç belediye kazanamayan Saadet Partisi 29 Mart seçimlerinde Şanlıurfa ilini kazanmıştır. 2004'de aldığı 12 ilçeyi 29 Martta 26'ya çıkarmıştır. Bu şekilde Saadet Partisi genel seçimler için halkımızdan işareti almıştır.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Çeşitli mekanizmalar kullanıyorlar. Milleti kendi başına bırakmıyorlar. Dış güçler halkı alet ediyor. Siz seçtiniz diyor. Partilerin birine para veriyorsun, ötekine vermiyorsun. Başka parti yokmuş gibi gösteriyorsunuz. Bu şartlar altında millet serbest mi sanıyorsunuz. Milletin gerçekleri öğreneceği vakit gelmiştir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Önümüzdeki dönemde Milli Görüş'ün iktidarı için teşkilatlanma çalışmaları yaparken öbür taraftan milletimizi uyandırma çalışması yapacağız. Milletimizi uyaracağız. Yeni bir dünya kurulması çalışmalarımızı da bütün gücümüzle yürüteceğiz.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- İktidar oluyorsunuz, hizmetler yapıyorsunuz ama entrikalarla indiriliyorsunuz. Yeniden iktadara gelirseniz aynı oyunlara karşı tedbiriniz nedir. 40 yıllık tecrübe ile geliyoruz. Artık bizi etkileyemeyeceklir. Dış güçler bir daha bu oyunları yapamayacak şekilde yeni bir dünya kurulacak. Biz sadece partilere karşı iktidar olmuş değiliz. Dünyayı eline geçirmeye çalışan zihniyete karşı yeni bir dünya için çabalıyoruz. Biz öteki partilere benzemeyiz.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Sadece en fazla oyu almamız yetmiyor. Milletimizin aldatılmasını engellemek de bizim görevimiz. Bulunduğumuz noktada yumuşak karın mı olacağız yoksa... üçüncü şahlanış hamlemizde yerimi alacağız.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Şimdi ne olacak: Yeni bir dünya kurulacak, yaşanabilir bir Türkiye kurulacak. Sıfatınız ne olacak derseniz, 'Kapıda yazılan levhanın kıymeti yoktur. temennimiz duamız budur. Türkiye ve insanlığın kurtuluşu buna bağlıdır. İnanıyorsanız zafer sizindir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

RASMUSSEN'İN GENEL SEKRETER SEÇİLMESİ : Biz NATO'yu Sovyetler'e karşı kurmuştuk. sovyetler dağıldı. Şimdi NATO'yu lağ mı edeceğiz. - Sovyetelr ortadan kalktığına göre yeni bir düşman olmalı. O da İslam'dır dedi ve Haçlı seferini başlattı 20. yüzyılda.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- NATO Bosna HErsek'te müslümanlar hakim olmasın diye çalışmıştı. - Bunlar olurken Rasmussen genel sekreter oldu. - Rasmussen üzerinde konuşmaya gerek yok. - İnsan hiç değilse bu 5 hususta söz verdiyse önce sözlerini yerine getirsin sonra yapalım demek gerekir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Bu çocukluğu yaptılar, o da sözlerini yerine getirmeyecek. - Milli Görüşün önüne durulmaz. Milli görüş haktır, işbirlikçiler batıldır. - Milli görüş bu milletin kendisidir. Onlar taklitçidir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

SORULAR : Aktif siyasete döndüğünüzü söyleyebilir miyiz? Elbette aktif olacağız. Efendim siyasete girdim çıktım diyemeyiz. Bu bizim inancımızın gereği.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Liderlik iddianız var mı? Başka kaninlar vasıtasıyla siyasi haklara bir kısıtlama getirilmiş ise bu hakların hepsi iade edilir. Bundan önceki yasaklar kalkmıştır. Dolayısıyla hiç bir siyasi yasak yoktur. Her türlü siyasi haklar iade edilmiştir. Biz davanın neferiyiz. Kapının önüne ne yazarsanız yazın

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Türkiye'de demokrasi geriye mi gitti? Önceki dönemde siyasi parti liderleri bir araya gelir televizyonlarda toplantılar yapıyor ve mağduriyetleri dile getiriyorlardı. Bu toplantılar rahatsız ediyordu. Trafolar patlıyordu.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

Biz Lice'de halkı nasıl karın üzerine yatırırsınız dediğimizde Valiye telefon açıyorlardı. Ama halk ne olduğunu biliyorlardı. Köy boşaltılıyordu niye boşalttınız diyorduk çığ tehlikesi nedeniyle diyorlardı. Ama en yakın dağ 30 kilometre mesafede. Milli Görüş bu milletin kendisidir.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Numan Kurtulmuş'un liderlik profilini nasıl değerlendiriyorsunuz? 'Allah selamet versin canıyla kanıyla çalışan bir parti. Saadet Partisi'ne oy veren herkes aynı şekilde bu davaya gönül vermiştir. Numan Bey de dahil.

Erbakan Siyasete Geri Döndü

- Obama'nın ziyaretini nasıl gördünüz? Obama'nın ziyareti rahatsız ediciydi. Söylediği sözlere baktığınız zaman... Emperyalizmin gölgesinde bir ülke Amerika. Onların da hakkını biz vereceğiz. Amerikalıların da hakkını biz verceğiz. Bunun için bir an evvel ecdadımızın mücadelesini verdiği bir dünya düzenini kurmak zorundayız.

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29 Mart 2020 Pazar 22:21:37