EN TUHAF TEDAVİ YÖNTEMLERİ!

13 Temmuz 2013 Cumartesi
Kaplanın cinsel organından çorba yapıp içiyorlar
1
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
Tarih boyunca tıp hastalıklara tedavi yöntemleri bulmaya çalıştı. Ancak hem tarihte hem de günümüzde uygulanan bazı tedavi yöntemleri var ki, tam dudak uçuklatacak türden. İşte bunlardan bazıları...
2
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
KAPLAN PENİSİ ÇORBASI: Asya'da bazı insanlar “senin ne olduğunu yediğin şey belirler” sözünü fazla ciddiye alıyor. Binlerce yıl boyunca, geleneksel Çin ilaçlarını kullanan doktorlar canlılık getirmesi için pilava yatırılan yılan, ayı gibi güçlü olmak için de ayı pençesi yemek gibi değişik yöntemler denediler. Bugün ise bazıları kurutulmuş kaplan penisinden yapılan çorbaları içmeyi tercih ediyor.
3
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
Kaplanların uluslararası ticareti 1987'den beri yasaklanmış olsa da, izinsiz avlanma kaplan penisi düşkünleri için çözüm yolunu oluşturuyor. Doğal Hayatı Koruma Derneği'ne göre, libido sorunu yaşayanlar kaplan eti yemek yerine isimlerini Kaplan'a çevirmeliler.
4
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
ARI TEDAVİSİ: Bu tedavi gerçekten belki de en garip yöntemlerden biri; ama, Çin'de birçok doktor tarafından uygulanıyor. Arı iğnesinde bulunan zehrin romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Ve sorunlu bölgeye arı iğnesi ile uygulanıyor.
5
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
DOKUNARAK AMELİYAT: Ameliyat demek her zaman bir yerlerinizin kesilip biçilmesi anlamına gelmeyebilir. Brezilya ve Filipinler gibi ülkelerde, dokunarak tedavi yöntemi uygulanıyor. Vücudunuzun hastalık olan bölgesine enerji verilmesi ile kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz.
6
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
KURTÇUK TERAPİSİ: Bir gün bu böceğe sizi daha büyük bir tanesinden kurtarması için ihtiyaç duyabilirsiniz. Kurtçuk debridman terapisi, açık yaralara mikropsuz kurtçuk – sinek larvası - yerleştirmekle uygulanıyor.
7
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
YENİDEN DOĞMA YÖNTEMİ: Anneniz sizi doğururken ne kadar acı çektiğini milyonlarca kez anlatmıştır. Ancak, bu teoriye göre, doğum esnasında bebek de acı çekiyor ve bir doğum travması yaşıyor. İşte bu teorinin yaratıcısı Leonard Orr, sizi bu travmadan kurtarmak için doğum anını tekrar yaşatıyor. Değişik bir nefes alma tekniği içeren bu metodla, insanlar doğum travmasını yeniden yaşayarak stresinden kurtuluyor.
8
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
TIBBİ SÜLÜKLER: Sülükler, eski çağlarda da günümüzde de doktorlarının birçok hastalığa neden olduğunu düşündükleri kirli kanı çekmek için kullanılıyor. Modern tıpta, sülüklere rekonstraktif cerrahide kan akışını hızlandırmak için başvuruluyor . Bu yöntem, örneğin geri dikilen bir parmakta kan akışını artırmakta kullanılıyor.
9
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
YUNUS TEDAVİSİ: Psikolojik tedavi için psikologlara milyonlar harcamanız gerekmez. Yunusları izlemek de en az bir psikolog kadar işe yarayabilir. İşte bu tedavi yönteminde sadece yunusları izleyip dalga seslerini dinleyerek rahatlıyorsunuz.
10
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
YILAN MASAJI: Evet yanlış duymadınız! Bu terapi yönteminde bir yığın zehirsiz yılan vücudunuzda gezinerek masaj yapıyor ve vücudunuzu rahatlatıyor.
11
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
İNCİ TOZU: Geleneksel Çin tıbbında parçalanan inciler toz veya krem haline getirilip, cilt bakım ürünü olarak kullanılıyor. Doktorlar ise tedavinin sadece sivilceleri geçirmediğini, yaşlılığın önüne geçtiğini ve ömrü uzattığını öne sürüyor.
12
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
İNSAN SÜTÜ: Kemoterapi tedavinizin bir bardak sütle yapılmasını ister miydiniz? İnsan sütünün kanserle mücadele edebilme gücü 2009 yılında kızının sütünü içen bir babanın başından geçenler sayesinde fark edildi. Sıradışı bir seçenek olarak kabul edilen süt tedavisinin, İsveç'in Lund ve Göteburg Üniversiteleri bilim insanlarının çalışması sonucu kanser hücrelerini öldürebileceği ortaya çıktı.
13
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
BİRA BANYOSU: Dünyanın bazı yerlerinde bu ilginç terapi uygulanıyor. Bira dolu bir küvete hatta fıçıya girip biralarınızı yudumlayarak tüm stresinizi atabiliyorsunuz.
14
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
ÜROTERAPİ: Uzayda kısıtlı kaynaklarla görev yapan astronotlar geri dönüştürülmüş idrarlarını içebiliyor. Ancak bazıları katıksız idrarı homeopatik tedavinin bir parçası olarak içmek zorunda. Bu alternatif tedavi yöntemini önerenler, idrarın insan vücudunu kanserden AIDS'e kadar birçok hastalıktan koruyacak antikorlar içerdiğini öne sürüyor. Ancak konu üzerinde titiz bir bilimsel çalışma olmadığı için, Amerikan Kanser Derneği gibi kurumlar yönteme ciddi bir şekilde yaklaşmaktan çekiniyor.
15
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
DİSTRAKSİYON OSTEOJENEZ: Boy sorunu yaşayanlar apartman topuklu ayakkabılar giymek gibi yöntemlere başvurabilir. Diğer yandan, bacaklarınızın kırılmasını da tercih edebilirsiniz. Sovyet doktor Gavriil Ilizarov'un 1950'lerde keşfettiği distraksiyon osteojenez yönteminde, kırılan kemik metal desteklerle geriliyor. Ardından, kemiğin uçlarından gelişen yeni kemik dokusu boşluğu kapıyor. Bu esnada metal destekler kırığı daha fazla ayırmak için sürekli olarak geriliyor. Bu döngü ve germe yöntemi istenilen kemik uzunluğuna erişilene dek sürüyor. Bu yöntem, genelde sakat doğumlarda kullanılıyor.
16
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri!
HO'OPONOPONO: Ağır kavgalar eden çılgın tartışmalar yaşayan biriyseniz, bu tedavi yöntemi tam size göre. Ho'oponopono, Hawaii'de uygulanıyor ve temelde öfke ve suçluluk gibi negatif duyguları atmayı hedefliyor. Tedavinin kilit noktası ise "özür dilerim" ve "hadi barışalım" gibi sözleri kullanmaya başlamak. İşte bu sözcükleri kullanan hastalar, kötülüklerden tamamen arınıyor.