Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Hem tarihte hem de günümüzde uygulanan bazı tedavi yöntemleri var ki, tam dudak uçuklatacak türden.

11.04.2014 19:17
En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Tarih boyunca tıp hastalıklara tedavi yöntemleri bulmaya çalıştı. Ancak hem tarihte hem de günümüzde uygulanan bazı tedavi yöntemleri var ki, tam dudak uçuklatacak türden. İşte bunlardan bazıları...

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Kaplan Penisi Çorbası: Asya'da bazı insanlar “senin ne olduğunu yediğin şey belirler” sözünü fazla ciddiye alıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Binlerce yıl boyunca, geleneksel Çin ilaçlarını kullanan doktorlar canlılık getirmesi için pilava yatırılan yılan, ayı gibi güçlü olmak için de ayı pençesi yemek gibi değişik yöntemler denediler. Bugün ise bazıları kurutulmuş kaplan penisinden yapılan çorbaları içmeyi tercih ediyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Kaplanların uluslararası ticareti 1987'den beri yasaklanmış olsa da, izinsiz avlanma kaplan penisi düşkünleri için çözüm yolunu oluşturuyor. Doğal Hayatı Koruma Derneği'ne göre, libido sorunu yaşayanlar kaplan eti yemek yerine isimlerini Kaplan'a çevirmeliler.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Arı Tedavisi: Bu tedavi gerçekten belki de en garip yöntemlerden biri; ama, Çin'de birçok doktor tarafından uygulanıyor. Arı iğnesinde bulunan zehrin romatizma gibi hastalıklara iyi geldiği düşünülüyor. Ve sorunlu bölgeye arı iğnesi ile uygulanıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Dokunarak Ameliyat: Ameliyat demek her zaman bir yerlerinizin kesilip biçilmesi anlamına gelmeyebilir. Brezilya ve Filipinler gibi ülkelerde, dokunarak tedavi yöntemi uygulanıyor. Vücudunuzun hastalık olan bölgesine enerji verilmesi ile kendinizi iyi hissetmeye başlıyorsunuz.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Kurtçuk Terapisi: Bir gün bu böceğe sizi daha büyük bir tanesinden kurtarması için ihtiyaç duyabilirsiniz. Kurtçuk debridman terapisi, açık yaralara mikropsuz kurtçuk – sinek larvası - yerleştirmekle uygulanıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Yeniden Doğma Yöntemi: Anneniz sizi doğururken ne kadar acı çektiğini milyonlarca kez anlatmıştır. Ancak, bu teoriye göre, doğum esnasında bebek de acı çekiyor ve bir doğum travması yaşıyor. İşte bu teorinin yaratıcısı Leonard Orr, sizi bu travmadan kurtarmak için doğum anını tekrar yaşatıyor. Değişik bir nefes alma tekniği içeren bu metodla, insanlar doğum travmasını yeniden yaşayarak stresinden kurtuluyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Tıbbi Sülükler: Sülükler, eski çağlarda da günümüzde de doktorlarının birçok hastalığa neden olduğunu düşündükleri kirli kanı çekmek için kullanılıyor. Modern tıpta, sülüklere rekonstraktif cerrahide kan akışını hızlandırmak için başvuruluyor . Bu yöntem, örneğin geri dikilen bir parmakta kan akışını artırmakta kullanılıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Yunus Tedavisi: Psikolojik tedavi için psikologlara milyonlar harcamanız gerekmez. Yunusları izlemek de en az bir psikolog kadar işe yarayabilir. İşte bu tedavi yönteminde sadece yunusları izleyip dalga seslerini dinleyerek rahatlıyorsunuz.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Yılan Masajı: Evet yanlış duymadınız! Bu terapi yönteminde bir yığın zehirsiz yılan vücudunuzda gezinerek masaj yapıyor ve vücudunuzu rahatlatıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

İnci Tozu: Geleneksel Çin tıbbında parçalanan inciler toz veya krem haline getirilip, cilt bakım ürünü olarak kullanılıyor. Doktorlar ise tedavinin sadece sivilceleri geçirmediğini, yaşlılığın önüne geçtiğini ve ömrü uzattığını öne sürüyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

İnsan Sütü: Kemoterapi tedavinizin bir bardak sütle yapılmasını ister miydiniz? İnsan sütünün kanserle mücadele edebilme gücü 2009 yılında kızının sütünü içen bir babanın başından geçenler sayesinde fark edildi. Sıradışı bir seçenek olarak kabul edilen süt tedavisinin, İsveç'in Lund ve Göteburg Üniversiteleri bilim insanlarının çalışması sonucu kanser hücrelerini öldürebileceği ortaya çıktı.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Üroterapi: Uzayda kısıtlı kaynaklarla görev yapan astronotlar geri dönüştürülmüş idrarlarını içebiliyor. Ancak bazıları katıksız idrarı homeopatik tedavinin bir parçası olarak içmek zorunda.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Bu alternatif tedavi yöntemini önerenler, idrarın insan vücudunu kanserden AIDS'e kadar birçok hastalıktan koruyacak antikorlar içerdiğini öne sürüyor. Ancak konu üzerinde titiz bir bilimsel çalışma olmadığı için, Amerikan Kanser Derneği gibi kurumlar yönteme ciddi bir şekilde yaklaşmaktan çekiniyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Distraksiyon Osteojenez: Boy sorunu yaşayanlar apartman topuklu ayakkabılar giymek gibi yöntemlere başvurabilir. Diğer yandan, bacaklarınızın kırılmasını da tercih edebilirsiniz.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

Sovyet doktor Gavriil Ilizarov'un 1950'lerde keşfettiği distraksiyon osteojenez yönteminde, kırılan kemik metal desteklerle geriliyor. Ardından, kemiğin uçlarından gelişen yeni kemik dokusu boşluğu kapıyor. Bu esnada metal destekler kırığı daha fazla ayırmak için sürekli olarak geriliyor. Bu döngü ve germe yöntemi istenilen kemik uzunluğuna erişilene dek sürüyor. Bu yöntem, genelde sakat doğumlarda kullanılıyor.

En Tuhaf Tedavi Yöntemleri

H'oponopono: Ağır kavgalar eden çılgın tartışmalar yaşayan biriyseniz, bu tedavi yöntemi tam size göre. Ho'oponopono, Hawaii'de uygulanıyor ve temelde öfke ve suçluluk gibi negatif duyguları atmayı hedefliyor. Tedavinin kilit noktası ise "özür dilerim" ve "hadi barışalım" gibi sözleri kullanmaya başlamak. İşte bu sözcükleri kullanan hastalar, kötülüklerden tamamen arınıyor.

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 09 Nisan 2020 Perşembe 18:21:46