En İyi 10 Balayı Rotası

11.04.2015 10:53

1

En İyi 10 Balayı Rotası

Bu yazın düğün takvimi belirginleşmeye başladı. Sırada en kritik soru var: “Balayına nereye gidelim”. Seyahat yayıncısı Fodor's 2015'in cevaplarını belirledi. Dünyanın en popüler balayı noktalarının üç numarası Türkiye / Bodrum.

2

En İyi 10 Balayı Rotası

Egzotizm meraklıları için Phuket / Balayında yurtdışına çıkan Türklerin halihazırdaki gözde rotalarından. Avantajı, halen bakir görünen sonsuz kumsallarla canlı bir gece yaşamını birleştirebilmesi. Bulunabilecek en usta ellerden Tay masajı ise ekstra. Phi Phi adalarına romantik bir tekne seyahati balayında Phuket'in olmazsa olmazı.

3

En İyi 10 Balayı Rotası

Asalet arayanlar için Berkshire / Londra'dan bir buçuk saatlik mesafede kraliyet tatili ortamı... George Clooney ve Amal Alamuddin balaylarını İngiltere kırsalında (Berkshire) geçirdiğinden beri daha da popüler. Seçenekler bol ama nereye giderseniz gidin, konaklanabilecek malikâneler Downton Abbey dizisi ayarında. Kraliyet konutu Windsor Kalesi'ne ve Londra'dan turlar bulabileceğiniz Downton Abbey dizi setine özel dikkat.

4

En İyi 10 Balayı Rotası

Mavi tur sevenler için Bodrum / Bodrum'u anlatmaya gerek yok. Kalabalık sahillerden uzak kalmak isteyen çiftler, envai çeşit mavi tur programının içinden istediğini seçebilir. Sualtı Arkeoloji Müzesi, şehirden uzaklaşmadan, yorulmadan bir kültür gezisine çıkmayı tercih edecekler için ideal.

5

En İyi 10 Balayı Rotası

Mutfak sürprizleri için Milano / Milano, modadan ibaret değil. Mayısın ilk günü başlayacak World Expo 2015'le beraber dünyanın gözü İtalya'nın ikinci en büyük şehrinde olacak. Fuarın bu seneki teması yemek; yani dünya mutfaklarının en iyi örnekleri Milano'ya geliyor. “Müzik ruhun gıdasıdır” diyenler içinse La Scala Operası her zaman hazır ve nazır.

6

En İyi 10 Balayı Rotası

Benzersiz üzüm bağları için Şili / Şili, balayı tatili organizatörlerinin gündemine yeni yeni giriyor. Ülkenin sunduğu sürpriz, Toskanya'yı aratmayacak kalitede üzüm bağları. En çok önerilen rota, başkent Santiago yakınlarındaki Maipo Vadisi. Peyzaj zaten muhteşem, üstelik at sırtında turlar da organize ediliyor.

7

En İyi 10 Balayı Rotası

Ünlülerle karşılaşmak için St. Barts / Mümkün olan en uzak noktaya gitmek isteyenler için... Karayipler'de Büyük Antiller'in batısına düşen, Fransa'ya bağlı bu ada topluluğunun en büyük numarası beyaz kumlu, 22 bakir kumsalı. Ekstrası Fransız mutfağı ve havlu komşunuz olacak ünlüler.

8

En İyi 10 Balayı Rotası

Macera peşindekiler için Nikaragua / Aklınıza gelebilecek her şeye sahip: Yağmur ormanları, kumsallar, volkanlar... Yeni yeni yükselen eko-macera turizminin taze temsilcisi Nikaragua, vahşi doğayı gözlemek isteyenler için de seçenekler sunuyor. En gözde tercih rengârenk kuşlar.

9

En İyi 10 Balayı Rotası

Sır saklayabilenler için Las Vegas / Hangover filminde Las Vegas'ı bekârlığa veda partileri için biçilmiş kaftan olarak görmüştük ama ‘Günah Şehri' dünyanın dört tarafından gelen balayı çiftlerinin de gözdesi. Dünya mutfakları, sınırsız spa ve alışveriş imkânı, konserler, şovlar ve tabii meşhur casino'lar. Ama unutmayın, kasa her zaman kazanır!

10

En İyi 10 Balayı Rotası

Cüzdanı dert etmeyenler için Banana Island / Katar'ın başkenti Doha'dan hareket eden lüks bir tekne, çiftleri alıp 20 dakika uzaklıktaki ‘Banana Island'a götürüyor. Fodor's'un listesine dokuz numaradan giren bu ada, cüzdan konusunda sıkıntı yaşamayanlar için. Karşılığında alacakları deniz üzerinde bir villa, VIP sinema, kişiye özel sahil...

11
En İyi 10 Balayı Rotası

Rüya görmek için Zimbabwe / Ülkedeki siyasi karışıklık ve ekonomik kriz düzelme eğiliminde. Bu yeni durumun farkına ilkin turistler varıyor. Victorya Şelaleri ve doğal hayatı gözleyeceğiniz milli parklar herkesin ilk tavsiyesi ama rüya kumaşından Chapungu Heykel Parkı torunlara anlatılacak düzeyde.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.