EN ACAİP SÜNNET!

9 Ekim 2008 Perşembe
1
En Acaip Sünnet!
Fransız haber ajansı AFP, dünyanın dört bir yanındaki sünnet törenlerini araştırdı. Ortadoğu'dan, Afrika'ya kadar sünnetin neden ve nasıl yapıldığını inceleyen ajans, belgesel niteliğinde fotoğraflar geçti.
2
En Acaip Sünnet!
Aralarında en çok da Afrika'nın en fakir ülkelerinden Uganda'da gerçekleştirilen tören dikkat çekti. Hijyen koşullarından çok uzak olarak gerçekleştirilen sünnet töreni son derece kanlı geçiyor.
3
En Acaip Sünnet!
Sünnet edilen ise 22 yaşında bir genç. Önce kalabalığın içinde yüzüne çamurlu su püskürtülüyor. Sonra vücudu da çamurlu suyla kaplanıyor.
4
En Acaip Sünnet!
Ardından sağlık görevlisi geliyor ve operasyonu ayakta, herkesin gözleri önünde gerçekleştiriyor. Başlayan kanamaya ise müdahale edilmiyor. Bir bez parçasıyla kanlar siliniyor.
5
En Acaip Sünnet!
AİDS hastalığının pençesinde bir ülke olarak bilinen Uganda'da sünnet, 'AİDS'ten koruyor' gerekçesiyle, hükümet tarafından başlatılan bir kampanya çerçevesinde yürütülüyor
6
En Acaip Sünnet!
Uganda Sağlık Bakanlığı verilerine göre sünnet, AİDS virüsü HIV'in bulaşma riskini yüzde 60 oranında azaltıyor. İşte bu nedenle başlatılan sünnet kampanyası sayesinde isteyen herkes bedava sünnet olabiliyor. Yaşı 22 olan bu genç gibi
7
En Acaip Sünnet!
Artık hiç de çocuk sayılmayacak olanlar da bu hizmetten yararlanıyor. Sünnet olayı oldukça kanlı geçse de kimse bundan şikayet etmiyor.
8
En Acaip Sünnet!
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.