Dünyayı Sallayan Kapaklar

02.02.2010 11:30

1

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Bugüne kadar dünyada gündem olmuş tüm kapaklar bir araya toplandı... İşte o kapaklar... The New Yorker, 21 Temmuz 2008:Obama Çifti New Yorker karikatüristi Barry Blitt'in bu kapağı, başkanlık seçimleri kampanyasını yürüten Barack Obama'nın rakibi John McCain tarafından bile eleştirildi.

2

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Vanity Fair, Ağustos 1991:Demi Moore, Hamile ve Çıplak Ünlülerin fotoğrafçısı Annie Leibovitz'in bu fotoğrafını barındıran kapak utançla karşılansa da Demi Moore'un kariyerini stratosfere fırlattı

3

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Time: O. J. Simpson dijital ortamda çoğaltıldı Çıplak silah filminde oynadıktan sonra gaza gelip karısını doğrayan amerikan futbolu yıldızı OJ Simpson'ın 1994 yılında tutuklanmasının ardından polislerin çektiği orjinal fotoğraflar Newsweek ve Times tarafından kapak yapıldı.

4

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Vogue: Gisele Bündchen ve Lebron James Ünlü fotoğrafçı Annie Leibovitz yine histerik bir girişimde bulunarak zenci basketbolcu Lebron James ile Gisele Bündchen'i Vogue dergisinin kapağı için aynı karede görüntüledi. Bu kapak Vogue tarihinde bir zenci erkeğin kapakta kullanılması açısından bir ilktir.

5

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Time: Bill Clinton'ın boynuzları Time dergisinin Bill Clinton'ı 'yılın adamı' seçmesi gerçekten gurur verici fakat Clinton'ın kafasını Time kelimesinin 'M' harfine denk getirmesi muhtemelen raslantı değil. M'nin Clinton'ın kafasında adeta bir boynuz gibi görünmesi kasten yapılmış izlenimi veriyor.

6

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Rolling Stone: Kanye West'in tutkusu Ünlü rap ustası Kanye West Grammy Ödülleri öncesinde Rolling Stone'un kapağı oldu. Yüzü kan içinde kalmış gibi görünen ve kafasındaki taçla İsa'yı andıran bu görüntü muhafazakar çevrelerin tepkisini çekti.

7

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Time, 8 Nisan 1966: Tanrı öldü mü? Tüm zamanların en tartışmalı kapağı. Kapağa konu olan makale 1960'lardaki ‘Tanrı Hareketi'nin sonu hakkında olsa da çok kişi öfkelendi.

8

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Entertainment Weekly, 2 Mayıs 2003: Dixie Chicks Pop grubu Dixie Chicks, ABD Başkanı George W. Bush'un Irak'ı işgal kararını kendi ‘kitle imha silahlarını' kullanarak protesto etti.

9

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Entertainment Weekly: Stephenie Meyer'in 'Twilight' vampiri Edward pek sıcakkanlı değilmiş gibi görünüyor.

10

Dünyayı Sallayan Kapaklar

Vanity Fair: Demi Moore hamileyken çıplak poz verdi ve bundan bir yıl sonra aynı fotoğrafı Vanity Fair tekrar gündeme getirdi. Fakat bu sefer Moore'u erkek takım elbisesiyle giydirerek aynı fotoğrafı farklı bir izlenim oluşturarak sundu.

11
Dünyayı Sallayan Kapaklar

National Lampoon, Ocak 1973: Eğer Bu Dergiyi Satın Almazsanız... ...Bu köpeği öldüreceğiz. Dergi tepkiyle karşılandı. Photoshop icat edilmemiş, Ronald G. Harris, ünlü kapak fotoğrafını çekmeden önce köpeğin başına gerçekten silah dayamıştı. Gelen tepkileri tahmin edebilirsiniz...

12
Dünyayı Sallayan Kapaklar

OK Magazine, Haziran 2009: Michael Jackson'ın Ölüm Fotoğrafı Hayranları, Michael Jackson'ın ölüm fotoğrafının kapak olmasına çok öfkelendi. Yayın yönetmeni fotoğrafı basma gerekçesi olarak farklı olma amacını gösterdi.

13
Dünyayı Sallayan Kapaklar

Baby Talk, Ağustos 2006: Bu kapak birçok okur tarafından sevecen bulunsa da yapılan bir anket, kapağın annelerin yüzde 25'i üzerinde olumsuz bir etkisi olduğunu gösterdi.

14
Dünyayı Sallayan Kapaklar

The Economist, 10 Eylül 1994: Develerin İlişkisi İngiliz dergisinin şirket evliliklerini konu alan kapağı, gelen tepkiler yüzünden yalnızca ABD'de yayımlandı.

15
Dünyayı Sallayan Kapaklar

People, Mart 2008:Brangelina İkizleri Brad Pitt-Angelina Jolie çiftinin, ikizlerinin medyadaki ilk fotoğrafı karşılığında People dergisinden ‘haklarında kötü haber yapılmayacağı sözü aldıkları' iddia edilmişti.

16
Dünyayı Sallayan Kapaklar

Esquire, Nisan 1968: Ali'nin Çilesi Dini inancı nedeniyle Vietnam'da savaşmayı reddeden ağır sıklet boks şampiyonu Muhammed Ali'nin unvanının geri alınması zekice bir tasarımla yansıtılmıştı.

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.