Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

05.05.2016 12:36
Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

İçki kaçakçılığı, haraç, uyuşturucu maddeler ve cinayetler gibi pek çok suçlarla bildiğimiz mafyaların etki alanları aslında düşündüğünüzden daha fazla. Dünyanın en güçlü mafya örgütlerini sizler için derledik...

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

İsrail Mafyası: Dünyanın birçok bölgesine yayılmış bir mafyadır. Diğer mafyalardan farkları ülkelerin yönetimleriyle de bağlantılar içerisinde olmalarıdır. Özellikle Rus Yahudilerin organizasyonları gayet tehlikeli ve güçlüdür.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Çeçen Mafyası: Acımasızlıkları ile ünlüdürler. İlk başlarda emekli özel kuvvetler, polis ve ordu subayları ile çalışıyorlardı. Sonrasında ise Çeçen Mafyasına, Rus-Slav mafya çeteleri, Polis ve KGB tarafından büyük darbeler vurulmuştur. Birçok çete üyesi Çeçenya'ya gitmiştir. Çeçen mafyasının El Kaide ve Taliban ile bağlantılı olduğu iddiaları son zamanlarda ortaya çıkmış ve tanınmış Çeçen liderler, radikal dini örgütler ve mafya babalarının bağlantıları ortaya çıkmıştır.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Sırp Mafyası: Almanya, İngiltere, Fransa ve Amerika'da faaliyet gösteriyorlar. Uyuşturucunun yanında kaçakçılık, adam kaçırma ve kumar konularına da el atmışlardır. Vozdovac, Surcin ve Zemun adlı üç adet büyük aileden oluşmaktadırlar. Avrupa'da Arnavut mafyasıyla rekabet içindedirler.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Meksika Kartel Mafyası: Uyuşturucu ve kadın ticareti başlıca iş alanlarındandır. Yaklaşık 30.000 üyeleri vardır. Her mafyanın farklı dövme çeşitleri vardır. Acımasız ve bol kanlı eylemleriyle bilinirler. Kolombiya Kartelleri ile düşmanlıkları filmlere konu olacak kadar fazladır.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Kolombiya Kartelleri: Altın çağlarını Escobar döneminde yaşamışlardır. Meksikalılarla amansız bir rekabetleri vardır. Başlıca uğraş alanları uyuşturucu, kahve ve zümrüt kaçakçılığıdır. Futbol mafyaları da ilerlemiş durumdadır. 94 Dünya Kupası'nda kendi kalesine gol atan Escobar'ı Kolombiya'da öldürmüşlerdir.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Arnavut Mafyası: Şu anda Avrupa'da onların borusu ötüyor. Savaş psikolojisinin etkisiyle acımasızdırlar. Faaliyet alanları suikast, uyuşturucu, kara para aklama, insan kaçakçılığı, adam kaçırma, sahtecilik, şantaj gibi illegal konulardır. Bünyesinde eski UÇK militanlarını bulundururlar.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Japon Yakuzaları: Yakuzalar bir hata yaptıklarında serçe parmaklarını keserler. Bu sadakati ve affedilmeyi simgeler. Dövmeler de Yakuzalar için çok önemlidir. Yasa dışı göç, silah ve uyuşturucu ticareti, kadın tacirliği başlıca işlerindendir. Yakuzalar, genellikle şehirlerin başkanlarının arkasındaki gizli kişilerdir ve gerçek yönetim onlardadır.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Çin Mafyası; Çinli Triadlar, Amsterdam, Londra, Manchester, New York ve San Francisco şehirlerinde ve Çinli toplulukların bulunduğu her yerde örgütlenmişlerdir. Hırsızlık, adam öldürme, adam kaçırma, uyuşturucu, kadın ticareti alanlarında iş yaparlar. Üye sayıları oldukça fazladır.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

Rus Mafyası; Berlin duvarının yıkılmasından sonra iş hacmini yüzlere, binlere katlayan Rus mafyası “Organiztsya” listemizin 2.sırasında. Tüm Avrupa, hatta Afrika ve denizaşırı ülkelerde bile yasa dışı egemenlğini kanıtlanmıştır. Yıllık 200 milyar dolarlık cirosu ile organize edilmiş örgütler arasında birinci sıradadır. 114 bin aktif elemana ve sayıları 3 milyona ulaşan yandaşlara sahip olan Rus örgütlü suç gruplarının en önemli faaliyet alanlarını; antik eşyaların çalınması ve bunların batıya kaçakçılığı, fuhuş, oto kaçakçılığı, silah ticareti ve uyuşturucu kaçakçılığı oluşturur.

Dünyanın En Güçlü 10 Mafyası

İtalyan Mafyası; Bir zamanlar krallardı. Herkes onları yok oldu sanıyor. Oysa onlar basit işlerden sıyrılıp legalize olurlarken hiç hissettirmeden finans sektörüne girdiler. Bugün New York'taki finans, hükümet ve danışmanlık sektörlerinin arka kapı ilişkilerinde bu 'Kravatlı Mafya' var. Filmlere sıkça konu olan Sicilya'dan çıkma mafyadır. Amerika ve Avrupa'da etkileri büyüktür. Kendilerini çete değil aile olarak tanımlarlar. Örgütün 180'den fazla mafya ailesi bünyesinde, yaklaşık 5.000 örgüt üyesi vardır. Faaliyetleri Napoli şehrinde yürütülmektedir. En çok rastlanılan faaliyetleri; perakendecilerden, rakiplerden, müteşebbislerden ve iş adamlarından para toplamaktır.

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29 Mart 2020 Pazar 05:54:32