DÜNYANIN EN BÜYÜK UÇAĞI HAVALANDI!

15 Nisan 2019 Pazartesi
Roket fırlatma şirketi Stratolaunch tarafından geliştirilen dünyanın en büyük uçağı Roc, Kaliforniya'daki Mojave Havalimanı'ndan havalandı.
1
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
117 metre kanat açıklığına sahip olup, 226 ton ağırlığında olan dünyanın en büyük uçağı Roc, Kaliforniya'daki Mojave Havalimanı'ndan kalktı.
2
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
Bu uçuş, roketleri havadan yörüngeye fırlatmak için tasarlanan uçak için kritik ilk deneme uçuşu oldu. Açılış uçuşu yaklaşık 150 dakika sürdü, ardından uçak güvenli bir şekilde yere indi.
3
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
Çift gövdeli Stratolaunch, gezegenin etrafındaki yörüngeye fırlatacak roketleri bırakabilecek şekilde tasarlandı.
4
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
Şirket, Pegasus XL roketini uzaya göndermek için Stratolaunch'ı kullanmayı planlayan müşteri Northrop Grumman'la anlaşma imzaladığını da duyurdu.
5
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
Stratolaunch CEO'su Jean Floyd, yaptığı açıklamada, "Kişisel olarak bu görkemli kuşun uçuşunu izlemek benim için duygusal bir andı" derken, test uçuşunun pilotu Evan Thomas ise, "Uçuşun kendisi pürüzsüzdü, bu tam olarak istediğimiz ilk uçuştu" ifadelerini kullandı.
6
Dünyanın En Büyük Uçağı Havalandı!
YORUMLAR (4)

  • SALOSİLİN:
    Bize gönderin sataruk satar sonrada satmaduk deruk parasını yeruk sonra bak ekonomi düzgün deruk ha birde buraya dikkat deruk halka kemerleri sıkın deruk kendimiz löp löp yeruk sonra elhamdülillah der biz halkımız için yeduk deruk uçaklara bineruk konvoy konvoy arabalarla gezeruk ha bunları halk için yaparuk
  • BOMBACI MÜLAYİM:
    Soğan kg kaç lira bilen varmı benzine zam gelicekmi elektirkte kayıp kaçak bedeli biz ödemeye devam edecekmiyiz adamlar uzayda patates yetiştiriyo,biz neyi taştıyoz
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.