Dünyadaki En İlgi Çekici 11 Heykel

Bir sanatçının olmazsa olmazlarından biri hayal gücüdür. Yeni fikirler yaratmak, yaşanan bir durumu farklı açıdan bakarak sanatla insanlara sunmak dünyanın en zor işlerinden biri olsa gerek. Kimi sanatçılar yaratıcılığını oldukça güzel kullanıyor ve ortaya gerçekten ilgi çekici eserler çıkıyor. Dünya genelinde, standart heykel anlayışından uzak bir bakış açısıyla yapılmış ilgi çekici heykelleri sizin için listeledik...

30.09.2017 14:40
1

"Monument to the violinist", Hollanda

Paylaş
'Monument to the violinist', Hollanda

Amsterdam'da belediyenin ve konser salonunun bulunduğu yer olan Stopera'da, kemancının heykelini yapmak için mermer zemin kırıldı. Bu eserin yaratıcısı gerçekten de sınırları zorlamış gibi görünüyor. Belediye binasındaki herkes omuz silkiyor ve bu eseri görmezden geliyor.

2

"Underwater sculptures", Meksika

Paylaş
'Underwater sculptures', Meksika

Meksika'nın Cancun bölgesinde 2009 yılında açılan sualtı müzesi, görenleri hayrete düşürüyor. Şnorkelle veya tüplü dalış ile gezebileceğiniz müze, hayal dünyanızı genişletecek şekilde tasarlanmış . 500'ün üzerinde heykel, denizin altında ilginç sahneleri tasvir ediyor. Tabii ki heykeller suyun altında yalnız değiller, pek çok okyanus canlısı heykellerin etrafında yüzüyor. Her ne kadar taş heykeller olsa da sualtı müzesi canlı bir sergiyi andırıyor.

3

"Runner", Yunanistan

Paylaş
'Runner', Yunanistan

Atina'da bulunan Yunan Dromeas'ı görebilirsiniz. Hangi açıdan bakarsanız bakın, hareket halinde olduğu izlenimini edinirsiniz. Bu şaşırtıcı figür, heykeltıraş Costas Varotsos tarafından çılgın sayıdaki koyu yeşil cam parçasıyla yapıldı.

4

"The Inevitability of time", Yunanistan

Paylaş
'The Inevitability of time', Yunanistan

Yunanistanlı sanatçı ve heykeltıraş Adam Martinakis, fütürist görsel sanat alanında dijital heykeller yapıyor. Bunları yalnızca internette veya baskılarda görebilirsiniz. Yine de bu modern sanatın neden var olduğunu gösteriyor: bir şeyleri ifade etmenin yeni yollarını keşfetmek.

5

"Diminish and Ascend", Avustralya

Paylaş
'Diminish and Ascend', Avustralya

Sydney'de David McCracken tarafından tasarlanan, gökyüzüne kadar uzanan bu merdivenlerin bir sırrı var. Her bir basamak, bir diğerinden daha küçük. Bu yüzden baktığınız zaman sonsuza kadar gidiyormuş gibi bir görüntü sağlıyor.

6

"Porches at the festival of speed", İngiltere

Paylaş
'Porches at the festival of speed', İngiltere

Gerry Judah'ın dahiyane fikirlerinin hayat bulduğu bu eserler de, sonsuza doğru yolculuğa çıkan arabaları gösteriyor. Goodwood'daki geleneksel Hız Festivali'nin bu şekilde bir parçası olan Gerry otomotiv dünyasının en ünlü isimleriyle çalışma fırsatı yakaladı.

7

"Balancing Sculpture", Dubai

Paylaş
'Balancing Sculpture', Dubai

Dengede duran bronz mucize, fiziğin bütün kurallarını alt üst ediyor adeta. Polonyalı usta Jerzy Kedziora'nın heykelleri, kendi yer çekimleri ile bile alt üst edilemiyor. Rüzgarın hızı arttığında oluşacak görüntüyü siz düşünün artık.

8

"Diamonds", Avustralya

Paylaş
'Diamonds', Avustralya

Yeni Zelandalı usta Neil Dawson'ın bu eserinin nasıl havada durduğunu anlamaya çalışmadan geçip gitmeniz mümkün değil. Bu görüntünün oluşmasını sağlayan ise, görmesi neredeyse imkansız olan teller.

9

"Last Supper", ABD

Paylaş
'Last Supper', ABD

Albert Szukalski'nin bu eseri, Rhyolite adlı hayalet kentte bulunuyor. Sanatçı, Leonardo da Vinci'nin eserinden yola çıkarak yapmış bu heykeli. Özellikle Death Valley'nin karşısında yer alan bu figürler, geceleri iç kısımdan özel bir ışıklandırma ile aydınlatıldığı için daha da gizemli görünüyorlar.

10

"Wonderland", Kanada

Paylaş
'Wonderland', Kanada

Calgary'de bulunan bu heykele dair en havalı şey, içinde bulunabilmek! İspanyol heykeltıraş Jaume Plensa tarafından meydana getirilen bu eserin dışı kafa şeklinde 12 metrelik çit örgüden oluşuyorken, içinden baktığınızda dünyaya açılan bir kapı niteliğinde.

11
"The Bather," Almanya
Paylaş
'The Bather,' Almanya

Alman kayıkçılar devasa, strafor ve çelikten yapılan bu heykel karşısında hayrete düştüler. Oliver Voss tarafından yapılan bu heykel, sanki bir küvette keyif yapan bir kadının kafasını ve bacaklarını gösteriyor.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 07 Haziran 2020 Pazar 12:47:19