DÜNYA, 16 NİSAN ANAYASA REFERANDUMU'NU İZLİYOR

16 Nisan 2017 Pazar
Dünya, Türkiye'de gerçekleşen anayasa referandumunu yakından takip ediyor. Başta uluslararası ajanslar olmak üzere yabancı basın, bugünkü halk oylamasıyla ilgili gelişmeleri abonelerine ve takipçilerine anbean aktarıyor.
1
Reuters
Dünya, 16 Nisan Anayasa Referandumu'nu İzliyor
“Türkler tarihi referandumda oy kullanıyor” başlığıyla geçtiği haberinde, halk oylamasının modern Türkiye tarihinin en radikal değişikliği olduğunu vurguladı. İngiliz haber ajansı, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere oy kullanan insanları yansıtan kareleri abonelerine servis ediyor.
2
BBC
Dünya, 16 Nisan Anayasa Referandumu'nu İzliyor
16 Nisan'da sandıktan ‘evet' oyu çıkması durumunda gelecek değişiklikleri aktararak, haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun son mesajlarına yer verdi. İngiliz yayın kuruluşu haberinde, öngörülen değişiklikleri de maddeler halinde aktardı.
3
CNN
Dünya, 16 Nisan Anayasa Referandumu'nu İzliyor
İnternet sitesinin manşetine taşıdığı haberinde, seçmenlerin parlamenter demokratik sistemi güçlü başkanlık sistemiyle değiştirecek 18 maddelik reform paketini oylamak üzere sandığa gittiğini hatırlattı. Amerikan yayın kuruluşu da ‘evet' ya da ‘hayır' senaryolarında ortaya çıkacak tabloya ilişkin değerlendirmeler yaptı.
4
Al Jazeera
Dünya, 16 Nisan Anayasa Referandumu'nu İzliyor
Doğu'da sandıkların 07:00'da açılıp 16:00'da kapandığını, diğer bölgelerde ise 08:00'da açılıp 17:00'da kapandığını hatırlattı. Katar merkezli medya organı Türkiye'nin Türk bakanların mitinglerini engelleyen başta Almanya ve Hollanda olmak üzere AB ülkeleriyle ilişkilerinin gerildiğini yazdı.

Diğer Galeriler