Dudak nemlendiricisi sayesinde hapishaneden kaçmayı başardı! İşte birbirinden ilginç kaçış hikayeleri

Kimi ayakkabısını yontup silaha dönüştürdü, kimi bir odun yığınının altına gizlenerek kurtuldu. İşte kaçış hikayeleriyle duyanları şaşkına çeviren mahkumlar...

27.06.2019 12:31
1

John Dillinger

Paylaş
John Dillinger

John Dillinger, 1929 yılında yaşanan Dünya Ekonomik Bunalımı'nda, profesyonelce gerçekleştirdiği banka soygunlarıyla adından söz ettiriyordu. Son soygununda kaçmayı başaramayan Dillinger, içinde en tehlikeli suçluların bulunduğu İndiana'daki ''Crown Point'' hapishanesine konuldu. Dillinger, ayakkabısını birkaç saatte yontup, ayakkabı boyasıyla siyaha boyayarak bir silaha benzetti ve elindeki tahta parçasıyla gardiyanları korkutup hapishane müdürünün arabasıyla kaçtı. Ancak Dillinger'in özgürlüğü uzun sürmedi, 1934 yılında gittiği sinema filminin çıkışında yapılan bir ihbar sonucu FBI tarafından ölü olarak ele geçirildi.

2

Frank Morris, Clarence Anglin ve John Anglin

Paylaş
Frank Morris, Clarence Anglin ve John Anglin

1861 – 1963 yılları arasında cezaevi olarak kullanılan Alcatraz Ada'sında; Frank, Clarence ve John isimli üç mahkûm, hücrelerindeki eskimiş betonu kendi imkanlarıyla yaptıkları bir aletle delerek, önce havalandırma borusuna çıkıp oradan da çatıya çıkmayı başardılar. Üç mahkum, su borularından yardım alarak aşağıya indi ve burada yaptıkları botla San Francisco Körfezi'ne açıldı. Bir daha haber alınamayan üç firarinin boğularak öldüğü düşünülüyor.

3

Richard McNair

Paylaş
Richard McNair

McNair, odada bulduğu dudak kremi sayesinde kendisiyle aynı odada bulunan 3 polis memurundan kurtulmayı başaran bir firari. Kremi bileklerine sürerek kayganlaşan ellerinden kelepçeyi çıkaran McNair, kısa süre içinde yeniden yakalansa da, diğer kaçış denemeleri de en az ilki kadar ilginç... Hapishanenin havalandırma borularını kullanarak tekrar kaçmayı başaran suçlu, 10 ay sonra yeniden yakalandı ve bu defa güvenlik önlemlerinin yüksek olduğu bir cezaevine yerleştirildi. Burada posta çantalarını tamir etme işinde çalışan McNair, büyük bir posta çantasının içine girerek çantaları almaya gelen makine sayesinde dışarı çıktı.

4

Alfred George Hinds

Paylaş
Alfred George Hinds

Kaçış hikayesiyle sizi şaşırtacak bir diğer mahkumda, bir mücevher hırsızı olan Alfred George Hinds. Yetenekli mücevher hırsızı, hapse atılır atılmaz kilidin anahtarının şeklini ezberleyip hemen bir taklidini oluşturdu. 8 ay sonra yakalanıp yeniden hapse giren Hinds'e bu defa anahtarlar gösterilmedi. Ancak Hinds, davasının görüldüğü esnada tuvalete gitmek için izin isteyip bir şekilde kelepçelerden kurtuldu. Kendisini tuvalete getiren gardiyanları bir de tuvalete kilitledi...

5

Alfred Wetzler ve Rudolf Vrba

Paylaş
Alfred Wetzler ve Rudolf Vrba

Alfred Wetzler ve Rudolf Vrba, Polonya'nın Krakov kentinde Naziler'in kurduğu en büyük toplama ve imha kampında iki esirdi. İki arkadaş, yaklaşık 6 milyon Yahudi ve eşcinselin katletildiği bu korkunç yerden, bir odun yığınının altına gizlenip günlerce aç ve susuz bir şekilde bekleyerek kurtuldu. Sabırlarının karşılığını özgürlükle alan ikili, ilk fırsatta buldukları askeri üniformalar ve bir haritayla birlikte kaçmayı başarmışlardı.

Yorumlar (15)
BEN BEN:en güzeli hapise girmemek zaten kaçmaya gerek kalmıyor zaten kaçmışsın gibi değilmi
KEKO:insan özgürlüğü için canini dahi feda eder .Direnmek yaşamaktir .
KİM BU:bunu söyleyen zat zamanında ruj varmışymış.
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28 Mayıs 2020 Perşembe 08:18:34