DİCE KAYEK PARİS HAUTE COUTURE

21 Temmuz 2014 Pazartesi
1
Dice Kayek Paris Haute Couture
Dice Kayek, Paris Haute Couture Sonbahar/Kış 2015 Moda Haftası kapsamında ilk Couture koleksiyonunu sergiledi. Fransız Pret-a-Porter ve Haute Couture Federasyonu'na üye olan Dice Kayek, Fransız Pret-a-Porter ve Haute Couture Federasyonuna üye olup, Paris Couture resmi defile takviminde yer almaya hak kazanan ilk Türk markası oldu.
2
Dice Kayek Paris Haute Couture
Paris Haute Couture Sonbahar/Kış 2015 Moda Haftası kapsamında Dice Kayek ilk Couture koleksiyonunu, 10 Temmuz 2014 Perşembe günü; Paris, Palais de Tokyo'da TOYA sponsorluğunda Josephine de la Baume, Miroslava Duma, Lady Mary Charteris, Maria Buccellati, Evelina Khromchenko gibi moda ve müzik dünyasının tanınmış isimlerinin de izlediği farklı bir sunum ile tanıttı.
3
Dice Kayek Paris Haute Couture
Dice Kayek, Couture takviminde yer almaya hak kazanan dünyadaki çok nadir markalardan biri oldu. Dünya'nın farklı yerlerinde senede iki kez gerçekleşen prêt-à-porter moda haftalarından farklı olarak, "haute-couture" sadece Paris'e özgü olarak düzenleniyor. Resmi defile takviminde yer almak, Fransız Pret-a-Porter ve Haute Couture Federasyonu mensubu jüri üyelerinin* titizlikle yaptığı seçim ile gerçekleşiyor. Dice Kayek koleksiyonunda yer alan 15 parça, couture teknik ve kurallarına uygun olarak elle yapıldı ve giysilerin alt yapıları da özel bir çalışmanın sonucu ortaya çıktı. Koleksiyonun esin kaynağı hayali, düşsel bir kış bahçesi. Bu kış bahçesinde yer alan 15 farklı giysinin her biri formu, rengi, dokusuyla temsil ettiği çiçekten ilham alıyor.
4
Dice Kayek Paris Haute Couture
Bu sezon, Dice Kayek, federasyon kurulunun oy birliği ile seçilip, aynı zamanda Sonbahar Kış Haute Couture Haftası'nın onur konuğu olarak davet edilen üç tasarımcıdan biri oldu. Onur konuğu olan tasarımcılar couture haftasının açılış ve kapanış defilesini yapıyorlar. Couture'un çok katı kuralları ve uygulamaları bulunuyor. Federasyon kurulu, seçimleri bu katı kriterler çerçevesinde yapıyor. Couture yapan az sayıda modaevi bulunuyor; Dior, Valentino, Chanel, Givenchy gibi büyük moda evlerinin çok prestijli showlarını gerçekleştirdiği bir moda haftası gerçekleşiyor. Bu sezon gerçekleşen Couture haftasının bir önemli tarafı ise, Didier Grumbach, bu sezon Dice Kayek'in Couture koleksiyonu hazırlamasını ve defile yapmasını özellikle istemişti.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler