Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

Devasa Köpekler

22.05.2015 12:07
Devasa Köpekler

Dünyanın en büyük köpekleri görenleri ürkütüyor. Dünyadaki dev köpekler görenleri şaşırtıyor. Bu köpekler büyüklükleriyle bazen sahiplerine zor anlar yaşatabiliyorlar.

Devasa Köpekler

Macaristan'da bir bekçi köpeği olarak kullanılan 5. Köpek komondor

Devasa Köpekler

Köpeklerin kralı

Devasa Köpekler

Genç kadının en iyi uyku arakadaşı bu dev köpek

Devasa Köpekler

Bu köpek tam 58 kilo

Devasa Köpekler

Hulk, dünyanın en büyük pitbull'u

Devasa Köpekler

DEVASA KALAMARIN SIRRI ÇÖZÜLDÜ / Bilim insanlarının Antarktika'da bulduğu devasa büyüklükteki kalamarın sırrı çözüldü. O yaratık türünün ikinci örneği. Yumurta taşıyan 350 kilogramlık devasa kalamarın türünün ikinci örneği olduğunu düşünüyor.

Devasa Köpekler

Bulunduktan sonta Yeni Zelanda'nın Wellington kentindeki Te Papa müzesine getirilen Kalamar, dondurucu koşullarda muhafaza ediliyor.

Devasa Köpekler

5 metre uzunluğa ve 500 kilogram ağırlığa ulaşabilen bu tür, diğer ahtapotlar ve kalamarlar gibi üç adet kalbe sahip.

Devasa Köpekler

Kalplerden biri vücuda, diğerleri ise solungaçlara kan pompalıyor.

Devasa Köpekler

AFP'ye değerlendirmelerde bulunan Auckland Teknoloji Üniversitesi'nde görev yapan bilim insanı Kat Bolstad, yaptıkları ölçümlerde kalamarın gözünün 35 santimetre genişlikte olduğunu belirtti.

Devasa Köpekler

Bunun sebebi ise devasa kalamarın derin sularda yaşamasına bağlanıyor. Bilim insanları, 2008 yılında da aynı türden devasa bir kalamarı Te Papa müzesinde inceleme şansı bulmuştu.

Devasa Köpekler

İyi korunan son örnek, bilim insanlarına daha ayrıntılı bir inceleme yapma şansı tanıyacak. Antarktika'da bir balıkçı tarafından yakalanan devasa kalamar, teknedekilerin su yüzeyinde yakaladıkları şeyin bir balık olmadığını fark etmesi üzerine özenle çıkarılmış.

Devasa Köpekler

Örneklerin alınmasından sonra devasa kalamar ilerideki araştırmalar için özel koşullarda koruma altına alınarak saklanacak.

Devasa Köpekler

DEVASA KABAK REKOR KIRDI / İngiltere'de çiftçilikle uğraşan ikiz kardeşlerin yetiştirmiş olduğu kabak rekor kırdı. 860 kg ağırlığındaki kabağı görenler gözlerine inanamadı.

Devasa Köpekler

53 yaşındaki İanve Stuart Paton kardeşler geçen yıl da 670 kiloyla rekor kırmıştı. Kendi rekorlarını kıran ikizler bu yıl yine İngiltere'nin en ağır kabağı unvanını kazandılar.

Devasa Köpekler

Kabak 1,38 metre uzunluğunda ve 5,18 metre genişliğinde. Yetiştirici Ian, "Bu kesinlikle devasa bir kabak" dedi.

Devasa Köpekler

Dünyanın en ağır kabağının 921 kilo olduğunu söyleyen kardeşler bir gün bu rekoru da kıracaklarını söyledi.

Devasa Köpekler

Hedeflerinin 2 ton ağırlığında bir kabak yetiştirmek olduğunu söyleyen ikiz kardeşler, sebzelere doğru bakım ve özen gösterildiği takdirde bunun mümkün olabileceğini söyledi.

Devasa Köpekler

DÜNYA ÜZERİNDE BULUNAN DEVASA DELİKLER / Dünya'da sadece uzaktan bakılması gereken yerler de var. Kimisi bakır ve elmas madeni olarak kullanılmış, kimisi ise sadece acımasız birer insan tuzağı olan Dünya üzerindeki en garip delikler mercek altında. İşte dünya üzerindeki devasa delikler...

Devasa Köpekler

1. Darvaza Gaz Krateri– Türkmenistan: Cehennem Kapısı olarak da bilinen delik, 1950'lerde Sovyet Rusya'nın yeri delerken fazlaca ileri gitmesi sonucu oluşmuş. Karakum çölünün tam kalbinde olan Darvaza, karanlıkta parıl parıl parlıyor.

Devasa Köpekler

2. Kimberly Elmas Madeni– Güney Afrika: İnsan eliyle kazılmış en büyük delik olan Kimberly, 1866 ila 1914 yılları arasında 50.000 kişilik madenci ekibiyle tam 2.722 kilo gibi astronomik bir rakamla dünyanın elmasının çıkarıldığı yer unvanına sahip. Maden 1097 metre, Kimberly deliği de 240 metre derinliğe sahip.

Devasa Köpekler

3. Monticello Barajı– Kaliforniya: 1953 ila 1957 yılları arasında inşa edilen baraj, 326.000 metre küp beton içermesiyle inşaat mühendislerinin hayallerini süslüyor. San Francisco'nun kuzey bölgesinin neredeyse tüm su ihtiyacını karşılayan barajın rezervuar kapasitesi ise 1.602.000 dönümdür.

Devasa Köpekler

4. Bingham Kanyon Madeni– Utah: Utah'ın Oquirrh Dağları'nda bir bakır madeni olarak iş gören Bingham, 1.200 metre derinliğinde ve 4.000 metre genişliğinde. Dünyanın en verimli madenlerinden biri olan Bingham'dan, 1906 ila 2004 yılları arasında 17 milyon tondan fazla bakır, 715 ton altın, 5.900 ton gümüş ve 386 kiloton molibden çıkarılmıştır.

Devasa Köpekler

5. Büyük Mavi Delik– Belize: Belize kıyıları açıklarında bir sualtı düdeni olan Büyük Mavi, 1.000 metre derinliğinde. Son Buz Devri yaşandığında bir kireçtaşı mağarası şeklinde oluşan delik, sualtı dalışçıları için ekstra popüler bir dalış noktası haline geldi. Dev orfozlar, Karayip resif köpekbalığı gibi nadir türleri görebilme lüksü de cabası.

Devasa Köpekler

6. Mirny Elmas Madeni– Sibirya: 525 metre derinliğe ve 1.200 metrelik bir çapa sahip olan Mirny, SSCB'deki en ilk ve en büyük elmas madeni olma özelliğine sahip. Şu an terk edilmiş durumda olsa da, hala aktifken bir kamyonun en yüzeyden en derine ulaşması tam 2 saat alıyordu.

Devasa Köpekler

7. Diavik Madeni– Kanada: Her yıl 1.600 kilo elmas çıkaran madenin, 16 ila 22 yıl daha üretimde kalması bekleniyor.

Devasa Köpekler

8. Sinkhole– Guatemala: Lağım suyunun şehrin altyapısındaki kayayı eritmesi sonucu oluşan ve 100 metre derinliğe sahip olan delik, Şubat 2007'de 3 kişiyi öldürdü. Bunun üzerine 1000 kişi mahalleden tahliye edildi.

Devasa Köpekler

9. Udachnaya Madeni– Rusya: 1955 yılında keşfedilen delik tam 600 metre derinliğinde ve elmas madeni olarak kullanılıyor.

Devasa Köpekler

10. Chuquicamata– Şili: Açık bir bakır madeni olan Chuquicamata, ya da daha bilinen adıyla Chuqui, toplam üretimiyle Dünya'nın en verimli bakır madeni olma özelliğine sahip. Ama en büyüğü değil. 850 metre derinliğinde olan Chuqui, 1898 yılında ilginç bir keşfe de ev sahipliği yaptı. Madenin derinliklerinde bir mumya bulundu ve "Copper Man" (Bakır Adam) şeklinde isimlendirildi.

Devasa Köpekler

DÜNYANIN EN DEVASA HAYVANLARI...

100
Paylaş
Devasa Köpekler

101
Paylaş
Devasa Köpekler

102
Paylaş
Devasa Köpekler

103
Paylaş
Devasa Köpekler

104
Paylaş
Devasa Köpekler

105
Paylaş
Devasa Köpekler

106
Paylaş
Devasa Köpekler

107
Paylaş
Devasa Köpekler

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 09 Temmuz 2020 Perşembe 11:59:18