Çirkin Olmanın Faydaları

10.03.2012 08:54

1

Çirkin Olmanın Faydaları

Çirkin olduğunuz için üzülmenize gerek kalmadı. Yapılan araştırmalar çirkinliğin faydalarını gözler önüne serdi.

2

Çirkin Olmanın Faydaları

Büyük bir burun, kepçe kulaklar, geniş bir kalça... Dert ettiğiniz bir fiziksel özelliğinizin aslında sağlığınız için 'fayda' anlamına geldiğini öğrenmek ne kadar teselli edici olur?

3

Çirkin Olmanın Faydaları

Büyük kalça: Araştırmalara göre büyük kalça kötü kolesterolü ortadan kaldırıp, damar sertleşmelerine karşı koruyucu olan iyi kolestrolü yükseltiyor.

4

Çirkin Olmanın Faydaları

Oxford Üniversitesi'nin çalışmalarına göre büyük kalça diyabet riskini de ortadan kaldırıyor. Kalçadaki yağlar ayrıca tampon görevi de yapıp yağ asitlerini temizliyor.

5

Çirkin Olmanın Faydaları

Dr. Konstantinos Manolopoulos “Yağın nerede toplandığı önemli. Kalçadaki ve bacaklardaki yağlar iyi ama karın çevresindekiler kötüdür” diyor.

6

Çirkin Olmanın Faydaları

Küçük-büyük memeler: Büyük memeler sırttaki kıvrımları değiştirerek ağrıya neden olabiliyor.

7

Çirkin Olmanın Faydaları

Öte yandan küçük memeler daha duyarlı. Viyana Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmaya göre büyük memeler, küçük memelerden yüzde 24 daha az duyarlı. Meme ucundan duyarlılığı ileten sinirler küçük memelerde daha gergin oluyor.

8

Çirkin Olmanın Faydaları

Büyük kulaklar: Büyük kulaklar yaşlanmayla beraber oluşan duyma kaybını önleyebilir. Dr Ralph Home, "Kulağımızın dış kısmı, sesleri belli bir yere toplama konusunda önemli rol oynuyor.

9

Çirkin Olmanın Faydaları

İnsanların daha iyi duymak için ellerini kulağının arkasına koyduğunu görürsünüz. Kulak daha büyük olduğunda kulak kanalınıza daha fazla ses akışı olduğu doğru" diye açıklıyor.

10

Çirkin Olmanın Faydaları

Kalın parmaklar: Güzel görünmeseler de bir Hobbit'in parmaklarına sahipseniz kendinizi şanslı saymalısınız. Bilim insanlarına göre kısa parmaklar insanların daha iyi koşmalarına yardım ediyor.

11
Çirkin Olmanın Faydaları

Uzun parmaklarsa işlev görmek için daha fazla enerji gerektiriyor. Wale Üniversitesi'nden Dr Ian Bezodisan, "Biyomekanik açısından, bir kemik ya da parça daha uzunsa hareket etmek için daha fazla güce ihtiyaç duyar" diyor. Uzun parmaklılar daha esnek kirişlere sahip olmalarından dolayı daha çok yaralanmaya da maruz kalıyor.

12
Çirkin Olmanın Faydaları

Bodur bacaklar: Chicago Üniversitesi ile New York'taki Uluslararası Uzun Ömür Çalışmaları Merkezi'nin araştırmaları kısa bacakların daha kalın kemikli olduğunu... Ve bodur bacaklı olmanın sağlıklı yaşlılık için önemli olduğunu gösteriyor.

13
Çirkin Olmanın Faydaları

Aberdeen Üniversitesi'nden ostropoz uzmanı Prof. David Reid, "İnsanlardaki osteoporoz veya ileri yaşlardaki kemik kırılmaları kemik sayısıyla ilgilidir. Bazı kırılma çeşitleri için, daha büyük kemiklere sahip olmak avantaj" diyor.

14
Çirkin Olmanın Faydaları

Büyük burun: Büyük burunlar vücudun enfeksiyon kapmasına neden olan toz parçacıklarını ve bakterileri solumamızı engelliyor. Araştırmacılar büyük burunların pislikleri içine yüzde 7 daha az çektiğini gösteriyor. Büyük burunlar aynı zamanda saman nezlesinin etkilerini de azaltıyor.

15
Çirkin Olmanın Faydaları

Kusurlu ama çok güzel: Doğal kusurlarını ön plana çıkaran kadınlar, moda dergilerinden defilelere, ünlüler dünyasında reklamlara kadar her yerde karşımıza çıkarken güzellik anlayışı da kökünden değişiyor. Artık kusursuz değil, kusurlu güzellik moda!

16
Çirkin Olmanın Faydaları

Konu güzellik, moda ve medya olunca, bir şeyin dozunda kalması pek mümkün olmuyor. Zira geçen yıl 42-44 beden mankenlerin podyumda ve moda dergilerinde boy göstermesinin ardından dünya kusurları kabul etmekten bahsederken iş yine çığırından çıkmış görünüyor. Şimdilerde “kusurlu güzellik” yeni trend halini alıyor. Kendinde bu küçük kusurlar olmasa da pek çok kadın moda olduğu için bu kusurları sahipleniyor.

17
Çirkin Olmanın Faydaları

Örneğin gri saçlarını boyamayan, kırışıklıklarını doğal haliyle sergilemekten çekinmeyen Jamie Lee Curtis, Helen Mirren, Meryl Streep gibi ünlü yıldızlara, podyumları gri saçlarıyla adımlayan ve dergilere kapak olan Kristen McMenamy'nin de eklenmesiyle gri saç bu yıl büyük bir popülerlik kazandı. Haliyle kısa zamanda doğal kusurdan yapay kusura da dönüştü.

18
Çirkin Olmanın Faydaları

Öyle ki Pink, Lady GaGa gibi genç pop yıldızları ve trend ikonu Kate Moss bile henüz grileşmemiş saçlarını boyayarak gri yaptı. Gri saç trendi defilelerden dergilere her köşeye yayıldı.

19
Çirkin Olmanın Faydaları

Örneğin gri saçlarını boyamayan, kırışıklıklarını doğal haliyle sergilemekten çekinmeyen Jamie Lee Curtis, Helen Mirren, Meryl Streep gibi ünlü yıldızlara, podyumları gri saçlarıyla adımlayan ve dergilere kapak olan Kristen McMenamy'nin de 5 bin liraya kaş ektirme modası.

20
Çirkin Olmanın Faydaları

Aynı şekilde eskiden kusur kabul edilen kalın kaşlar da bu değişimin etkisiyle şimdilerde herkesçe benimsenen yeni bir trende dönüşüyor. Gucci, Valentino, Chloe gibi modacıların defilelerinde mankenler podyumda kalın kaşlarla boy gösterirken, fiyatı 5 bin TL'yi bulan kaş ektirme operasyonlarının ve kaş çıkartan kozmetiklerin de yıldızı parlıyor. Kusurlu güzellik trendinin en son halkası da geçen ay kendini gösterdi.

21
Çirkin Olmanın Faydaları

Kadınlar arasında ayrık diş rüzgârı esmeye başladı. Trendi ateşleyenler rock yıldızı Mick Jagger'in 17 yaşındaki model kızı Georgia Jagger, Avustralyalı model Jessica Hart ve Calvin Klein'in yüzü olan model Lara Stone. Bu güzel genç modeller ayrık ön dişlerini hiç çekinmeden sergileyerek bu kusurlarına seksi bir anlam yüklüyorlar. Ve bu kusurlu güzellikleriyle puan topluyorlar. Georgia Jagger ayrık dişleriyle bu sene “yılın modeli” seçildi ve İngiliz Vogue'una kapak oldu bile.

22
Çirkin Olmanın Faydaları

Son olarak Fransız şarkıcı ve oyuncu Vanessa Paradis'nin ayrık dişleriyle Chanel'in yeni rujunun yüzü olması trendi zirveye çıkardı. Öyle ki, New York Times gazetesinin haberine göre kimi kadınlar da dişlerinin arasını açtırmaya bile girişmiş. ABD'de iki ön dişinin arasına kelepçe yerleştirterek bu “trendy” kusuru elde etmek için 1500- 2 bin TL'yi gözden çıkaran kadınların sayısı giderek artıyormuş!

23
Çirkin Olmanın Faydaları

Kusurlu güzellik trendinin böylesine hızlı bir biçimde benimsenmesinin ardında yatan olguyu, İtalyan kadın dergisi Grazia'nın güzellik editörü Liz Hambleton'ın şu sözleri özetliyor: “Bence mükemmellik konusunda fazla aşırıya kaçtık ve bu sonunda bu kavramdan usandık.

24
Çirkin Olmanın Faydaları

Artık insanlar mükemmellikten ziyade daha gerçekçi şeyler arıyor. Ayrık dişler, yanaklardaki çiller, kırışıklar, kalın kaşlar... Çünkü bunların hepsi kişiye cilalı bir güzellik veya bronz bir tenden çok daha fazla kişilik kazandırıyor. Lara Stone gibi küçük ve kendine özgü kusurları olan kadınlara bakmak, birbirinin kopyası kusursuz güzellere bakmaktan çok daha cazip geliyor.”

YORUMLAR

    Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
    Çok Okunan Fotogaleriler