CHAVEZ'E KIZDI; AÇLIKTAN ÖLDÜ

31 Ağustos 2010 Salı
1
Chavez'e Kızdı; Açlıktan Öldü
Venezüella'da Devlet Başkanı Hugo Chavez'in kamulaştırma politikalarını protesto etmek için yıllardır açlık grevinde olan Franklin Brito isimli çiftçi dün hayatını kaybetti. Chavez karşıtlarının sembolü haline gelen Brito'nun ölümünün 26 Eylül'deki seçimlerde Venezüella liderine itibar kaybettirmesi bekleniyor
2
Chavez'e Kızdı; Açlıktan Öldü
Son aylarda sağlık durumunun giderek kötüleşmesi üzerine başkent Karakas'taki bir hastaneye kaldırılan 49 yaşındaki Brito'nun ölümü ailesi tarafından duyuruldu. Yaklaşık 25 hektarlık karpuz tarlaları 2003 yılında istimlak edilen Brito, bunun üzerine yıllar süren açlık grevine başlamış, hatta televizyon kameraları karşısında el parmaklarından birini kesmişti.
3
Chavez'e Kızdı; Açlıktan Öldü
Sadece bazı sıvı gıdalarla beslenen Brito, topraklarının istimlak edilmesi konusunda verilen kararın geçtiğimiz aralık ayında iptal edilmesinin ardından bir haftalığına açlık grevine son verdi. Ancak daha sonra bu kararın kanuni yönden eksik olduğunu ve kamulaştırılan topraklarının tamamının geri verilmediğini iddia ederek açlık grevine yeniden başladı.
4
Chavez'e Kızdı; Açlıktan Öldü
Hükümet yetkilileri, Brito'nun son dönemlerinde akıl sağlığının iyice bozulduğunu belirtirken, muhalefeti de Venezüellalı çiftçinin davasını siyaset malzemesi yapmakla suçladı. Chavez'e olan halk desteğinin 2003'ten bu yana en düşük seviyeye geldiği Venezüella'da, Brito'nun ölümünün 26 Eylül'deki genel seçimlerde 12 yıldan beri ülkenin başında olan Chavez'e oy kaybettirebileceği belirtiliyor.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler