CEZAEVİNDE SEVİŞMEYE İZİN VERİLSİN

7 Aralık 2008 Pazar
1
Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin
İzmir F2 Cezaevi'nde Yatan İki Hükümlü, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na Başvurarak, Cezaevinde cinsel ilişki ve Çocuk Sahibi Olmak İçin İzin Verilmesini Talep Etti.
2
Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin
Komisyon Başkanı Prof. Zafer Üskül, böyle bir iznin hem mahkûmların davranışlarında iyileşmelere yol açacağını, hem de cezaevlerindeki cinsel taciz ve tecavüzlerin önüne geçebileceğini söyledi.
3
Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin
İZMİR F2 Cezaevi'nden iki hükümlü, TBMM İnsan Hakları Komisyonu'na başvurarak, cezaevinde cinsel ilişki ve çocuk sahibi olmaya izin verilmesini istedi. Yeni evli M.T., eşiyle çocuk sahibi olmak istediklerini, ancak fiziki olanaksızlıklar nedeniyle boşanmanın eşiğine geldiklerini yazdı. M.T., 'Çocuk edinme hakkı ekmek, su, hava gibi her insanın en doğal hakkıdır' diyerek komisyondan yardım istedi.
4
Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin
Diğer hükümlü A.S. de şikáyetini, 'İnsanız, yaşıyoruz ve daha kısırlaşmadık. Eşim ziyaretime geliyor ve camdan hayvanat bahçesini seyreden biri gibi bakıyorum' sözleriyle dile getirdi. Komisyon Başkanı Zafer Üskül, başvuruları prosedür gereği Adalet Bakanlığı'na gönderirken, komisyon uzmanlarına da konuyla ilgili dünya örneklerini inceletti. Üskül, konuyla ilgili şunları söyledi: 'Üzerinde düşünülmeye değer bir konu, araştırılmalı. Yurtdışındaki uygulamalar gözden geçirilmeli.
5
Cezaevinde Sevişmeye İzin Verilsin
Mahkûmların hem hapishane içindeki tutumlarının iyileştirilerek iyi halli olmalarının sağlanmasına katkıda bulunabilir, hem de cezaevlerindeki cinsel taciz ve tecavüzlerin önüne geçilmesinde olumlu etkisi olabilir.'
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler