ÇANKAYA'NIN MAHZUN LEYDİSİ

4 Aralık 2008 Perşembe
1
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Sabah Gazetesine verdiği röportajda eşinin alzheimer hastalığı nedeniyle çok çaresiz olduğunu söyledi
2
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
Nazmiye Hanım'ın bazı günler kendisini bile tanımadığını belirten Demirel şunları söyledi ' Maalesef zor bir hastalığı var; alzheimer. Ama herkes tarafından bilinen hastalıklar bunlar. Çok var, çok yaygın durumda. Ama şu anda hayat çekilmez durumda değil. Kendisi için de değil, etrafı için de değil. Şu an diyorum tabii, sonrası bilinmez.
3
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
Günde 18 saat uyuyan Nazmiye Demirel, sürekli doktor kontrolu altında tutuluyor. Unutkanlık sorunu ağırlaşan Nazmiye Demirel'e her gün vitamin ve kalsiyum veriliyor. Eşiyle birlikte son olarak Eylül ayında Antalya'ya giderek tatil yapan Demirel, Ankara dışı seyahatlere eşini götürmüyor. Eşinden ayrı kalmamak için son dönemde yurt gezilerinin temposunu düşüren Demirel, gerçekleştirdiği seyahatlerde de programı biter bitmez Ankara'ya dönmeye özen gösteriyor.
4
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
Bu tavrını yakın çevresine “hasta bakıyorum” diye anlatan Demirel'in “Zincirbozan'a giderken bile bu kadar üzüntülü değildim. Çünkü dönüşü olduğunu biliyordum. Ama şimdi çaresizim, bu çaresizlik büyük üzüntü yaratıyor” dediği ifade ediliyor.
5
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
Süleyman Demirel 'in, en kritik görüşme aralarında bile Nazmiye Demirel 'in sağlığı ile ilgilendiği, çok şöhretli bir din alimine haber göndererek, 'Lütfen Nazmiye Hanımın sağlığı için dua edin ' ricasında bulunduğu konuşuluyor.
6
Çankaya'nın Mahzun Leydisi
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler