BÜYÜK AŞKLARIN BÜYÜK FİLMLERİ

14 Şubat 2009 Cumartesi
1
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
14 Şubat Sevgililer Günü kırmızı bir gül ve güzel bir yemekle kutlandığı gibi sinemanın büyük aşklarının duygularınızı tazelemesiyle de kutlanabilir.
2
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Sinema klasik mertebesine ulaşmış bir çok aşk öyküsünü kalbimizin içine yerleştirmiştir.
3
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Mesela Love Story'i kim anmadan geçebilir ki veya Hary Sally ile Tanışınca'yı unutabilir miyiz ? Bu gün size sevgililer günü için bir seçki sunacağız.
4
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Özellikle filmlerimizi 2008'in en iyi aşk filmlerinin içinden seçtik. Kazablanka asla değerini yitirmez ama yeni aşklar için yeni filmleri seçmek daha uygun olur dedik. İşte 2008'den günümüze en iyi aşk filmleri.
5
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Across The Universe Dünyanın en güzel aşk şarkılarını bize hediye etmiş olan Beatles'ın 33 şarkısından oluşan bir aşk hikâyesi. Liverpool'dan yola çıkıp kayıp babasını aramak üzere New York'a giden Jude, yolunun Lucy ile kesişmesi üzerine, kendini savaş karşıtı protestoların ve rock'n roll temelli bir hayatın ortasında bulur.
6
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Ara Birbirlerini seven ama aldatan, ölesiye kıran ama bırakamayan dört kişinin on yıla yayılan hikâyesini; geçmişleri ve çalkantılı ilişkileri, İstanbul ve dönemedikleri “memleket”leri, itiraf edemedikleri sırları ve mecburi yalanları arasında; alaturka ve alafranga arasında, tam manasıyla “arada” kalmış insanların açık uçlu hikâyesini anlatıyor Ara.
7
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Gelin Benim Olacak (Made of Honor) Bazen yanıbaşımızda bulunan aşkı nasıl kaçırdığımızı anlatan eğlenceli bir aşk hikayesi. Tom, iyi bir hayat yaşamaktadır, seksidir, başarılıdır, en iyi arkadaşı olan Hannah'nın zengin bir İskoçla nişanlandığını ve oraya yerleşmeyi plânladığını öğrenince donup kalır.
8
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Aşkın Peşinde (Elegy) Karizmatik profesör David Kepesh macerasever bayan öğrencilerin peşinde olmakla ünlüdür. Fakat onlarla yakınlaşmamaya özen gösterir. Ta ki büyüleyici Consuela Castillo ile karşılaşana kadar. Orta yaşı geçmiş erkeklerin yaşlanmayan kalpleri üzerine müthiş bir film.
9
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Benim Aşk Pastam (My Blueberry Nights) Elizabeth her şeyi geride bırakarak kırık kalbini düzeltebilecek bir şeyler bulmak amacıyla Amerika boyunca bir yolculuğa çıkmaya karar verir. Memphis'te kendisinden çok daha fazla sorun yaşayan Arnie ve eşi Sue, Lynne ve babasıyla sorunları olan kumarbaz Leslie ile tanışır. Elizabeth bu kişileri tanıdıkça yalnızlığın ve yoksunluğun gerçek derinliğine tanık olur.
10
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Aşk Tutulması Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olan Uğur, gayet sakin bir kişiliği varken söz konusu futbol olduğunda bambaşka bir adam olmaktadır. Annesinin evlenme baskısından sıkılmıştır. Pınar da aynı baskıyı annesinden görmektedir. Bir trafik kazası onların arasında vazgeçilmez bir aşk hikayesine döner.
11
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Issız Adam Çağan Irmak'ın yönettiği ve Cemal Hünal, Melis Birkan'ın başrolünde oynadığı filmde Alper, 30'lu yaşlarda, kendi restoranının sahibi iyi bir aşçıdır. Hayatının akışı, bir gün Beyoğlu'nun arka sokaklarındaki bir kitapçıya girmesiyle değişir, Ada'yla karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra hepimiz bir ıssız adam ve kadın olduk. Sondönemin Türk Sineması'ndaki en iyi aşk filmi.
12
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Kolera Günlerinde Aşk (Love in Time of Cholera) Filmde, Fermina Daza adlı bir kadın ile, ona aşık olan iki erkek Florentino Ariza ile Doktor Juvenal Urbino arasındaki, 1880'lerden 1930'lara kadar uzanan ve 51 yıl dokuz ay, dört günlük zaman dilimine yayılan aşk üçgeninin öyküsü anlatılıyor. Filmin yapımcısı Scott Steindorff, romanın film haklarını alabilmek için tam üç yıl boyunca yazar Gabriel Garcia Marquez'in peşinden koşmuş.
13
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Alacakaranlık (Twilight) Son dönemlerin en romantik imkansız aşkı. Kristen Stewart ile Robert Pattinson'un bütün dünya tarafından tanınmasına sebep olan bir vampirle genç kızın aşkı gençleri kendine bağladı. Romantizmin doruklarında bir film.
14
Büyük Aşkların Büyük Filmleri
Not: Seni Seviyorum (P. S. I Love You) Holly Kennedy, güzel, zeki bir kadındır ve hayatının aşkı Gerry'yle evlidir. Gerry amansız bir hastalık yüzünden öldüğünde, Holly'nin de hayatı kararır. Ona yardım edebilecek tek kişi, artık yanında değildir. Gerry ölmeden önce, Holly'ye bir dizi mektup yazmıştır. Holly'yi yeni maceralara yollayan mektupların her biri aynı imzayla bitmektedir: Not: Seni Seviyorum.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.