BÜLENT ERSOY'UN MİLAT GÜNÜ! ALLAH'A NEDEN YALVARDI?

11 Nisan 2018 Çarşamba
Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı İngiltere'nin başkenti Londra'da, yerel saatle 08:30'da Charring Cross Hastanesinde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi...
1
Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?
Ünlü şarkıcı Bülent Ersoy, 14 Nisan 1981 Salı sabahı Londra saatiyle 8.30'da Charring Cross Hastanesi'nde geçirdiği ameliyatla cinsiyet değiştirdi ve hayata bu kez Bülent Hanım olarak “Merhaba” dedi. (Soldaki fotoğraf: Bülent Ersoy, taburcu edildikten sonra ilk iş olarak annesini Londra'ya getirtti. Annesi Necla Hanım, çocuğunu ilk kez yeni cinsiyetiyle havaalanında gördü…)
2
Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?
Bülent Ersoy, ameliyatın üç gün sonrasında tamamen kendine geldiğinde, yüzünde buruk bir tebessüm vardı. Ameliyatı yapan doktoruna başucundaki hemşireye ve kendisiyle ilgilenen tüm hastane personeline teşekkürler etti, minnet borcunu tekrar tekrar dile getirdi. Yalnızlık duygularına kapıldığı sıralarda iki elini açtı ve dua etmeye başladı. Allah'a şükretti ve günahlarını affetmesini istedi.
3
Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?
Oysa yalnız değildi sanatçı… Hastanenin kapısında Türkiye'den gelen iki yakın arkadaşı vardı. Bu arkadaşlarından Filiz onu hastanede ziyaret eden ilk yakını oldu ve uzun süre yanında kaldı. Cuma gecesini sakin geçirmişti. Ertesi sabah kendine geldiğinde biraz sancısı vardı. Rica etti doktorlardan ve iğne yapıldı. İğneden kısa bir süre sonra ağrısı sızısı dinmişti Bülent Ersoy'un… Odasına çiçekler gelmeye, telefon da art arda çalmaya başladı. Sanatçı, kendisiyle görüşen ilk Türk gazeteciye ise şunları söyledi: “Günlerim telefon basında dua etmekle geçiyor. Tanrıma şükürler olsun. Kendimi iyi hissediyorum.”
4
Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?
Daha önce doğum günlerini kutlamayan Bülent Hanım, Türkiye'ye döndükten sonra 9 Haziran 1981'deki 29. yaş gününde küçük bir parti verdi ve “Bu benim 1. yaş günüm” dedi.
5
Bülent Ersoy'un Milat Günü! Allah'a Neden Yalvardı?
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler