Bu Meyvenin İçinde Kanseri Engelleyen Madde Bulundu!

Bilim adamları yeni bir araştırma sonucu tıbbi olarak kullanılan bazı bitkilerin aynı zamanda kanser karşıtı etken maddeler barındırdığını keşfettiklerini duyurdu.

28.05.2019 08:20
Bu Meyvenin İçinde Kanseri Engelleyen Madde Bulundu!

Singapur’daki Ulusal Singapur Eczacılık Üniversitesi’nden araştırmacılar, bu bitkiler üzerinde bulunan kanser karşıtı içeriklerin kanser tedavilerindeki geleneksel bitki kullanımının yanı sıra yeni tedavi edici etkenlerin geliştirilmesi için de yol açacağını kaydetti.

Bu Meyvenin İçinde Kanseri Engelleyen Madde Bulundu!

Futurity’deki habere göre, araştırmacılar Bandicoot meyvesi olan ‘Leea indica’, Güney Afrika yaprağı olarak bilinen ‘Vernonia amygdalina’ ve ‘Vitex trifolia’ bitkileri üzerindeki etken maddelerin meme, rahim, kolon, lösemi, akciğer ve yumurtalık kanserlerinin büyümesini engelleyebildiği saptadı.

Bu Meyvenin İçinde Kanseri Engelleyen Madde Bulundu!

Araştırmayı yürüten Doç. Dr. Koh Hwee Ling, tıbbi bitkilerin çok eski tarihlerden bu yana tedavi destekleyici olarak kullanıldığını ancak bu bitkilerin kanser önleyici etkenlerinin yeteri kadar araştırılmadığını söyledi.

4

Bitkiler kanser tedavisinde kullanıldı

Paylaş
Bitkiler kanser tedavisinde kullanıldı

2010-2013 yılları arasında gerçekleştirilen çalışmada araştırmacılar, Singapur ve çevresinde yetişen çeşitli tıbbi bitkileri inceledi. Araştırmacılar tıbbi bitki kullanımının genel insan sağlığı, toksinlerden arınma ve bağışıklık sistemini güçlendirme gibi üç önemli nedeni olduğunu ortaya çıkardı. Bu bitkilerin bazıları da kanser tedavileri için kullanıldı. Araştırmada doktorlar, ‘Bandicoot berry’, ‘Sabah snake grass’, ‘Fool’s curry leaf’, ‘Seven star needle’, ‘Black face general’, ‘South African leaf’, ve ‘Simple leaf chaste tree’ bitkilerini daha derin inceledi.

Bu Meyvenin İçinde Kanseri Engelleyen Madde Bulundu!

‘Seven star needle’ bitkisinden elde edilen alıntıların rahim, kolon, akciğer ve yumurtalık kanserine karşı iyi sonuç verdiği ifade edildi. ‘Fool’s curry leaf’ ve ‘Black face general’ bitkilerinin ise bazı kanser hücrelerine karşı etkili bir şekilde savaştığı tespit edildi.

Yorumlar (6)
ERKEK AMA PARASIZ ERKEK ERKEK Mİ:Basura da iyi geliyor mu
MANTIK:BUNUN ŞİFASI VAR AMA İLK ÖNCE KANSER İLACI ŞİRKETLERİNİN İNSANLAR TARAFINDAN YIKILMASI LAZIM ONLARIN RANTI BATMAZSA ŞİFA ORTAYA ÇIKMAZ ONLAR ŞİFA VERMİYOR AKSİNE SÜRÜNEREK İLACA MAHKUM EDİYOR BUDA PARA KAYNAĞININ KESİLMEMESİ ANLAMINA GELİYOR
TEK YUREK:BUGUN DE BIZIM ASLAN SILAHLI KUVVETLERIMIZ HAIN ORGUTUN HUCRELERINI COKELTIYOR BIZIMKILERIN ILACININ UZERINE ILAC TANIMAM KOKTEN YOK ET ALLAH SIZINLE OLSUN HER DAIM DUALARIMIZ DA SIZINLE GARDAS LARIM BUGUNDE BAYRAM VURUN KAHBEYE
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 06 Haziran 2020 Cumartesi 20:39:35