BİM'E GİRERKEN NEDEN İKİ KAPIDAN GEÇİLİYOR? İŞTE CEVABI

24 Kasım 2018 Cumartesi
BİM'den alışveriş yapan herkes fark etmiştir. Pek çok market girişinde tek kapı bulunurken, BİM'e girerken iki kapıdan geçerek markete ulaşılıyor. BİM'de neden iki kapı olduğunun kesin bir cevabı olmasa da bu konu hakkında birkaç iddia var.
1
İlk teori ürünlerin güvenliğini sağlıyor
BİM'e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor? İşte Cevabı
İlk teoriye göre BİM'e ürün getiren tedarikçilerde ilk kapının anahtarı bulunuyor. BİM gece geç saatlerde veya sabah erken saatlerde açık olmadığı için tedarikçiler getirdikleri ürünleri iki kapının arasındaki bölüme koyuyor.
2
Diğer bir teoriye göre iki kapının varlığı içerideki sıcaklığı sabit tutuyor
BİM'e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor? İşte Cevabı
İkinci iddiada ise BİM'in ruhsat projesinde iki kapı arası sterilizasyon mekanizması kurulacağı planlanmış ancak sonra sterilizasyon iptal edilmiş. Ancak BİM projeyi değiştirmek istemeyince iki kapılı giriş planını devam ettirmiş. Böylece dışarıdan gelen soğuk ya da sıcak havanın marketin içindeki sıcaklığı etkilenmemesi sağlanmış.
3
İki kapı hırsızlığı engellemek için tasarlanmış olabilir mi?
BİM'e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor? İşte Cevabı
Son iddia aslında vatandaşların en çok üzerinde durduğu ihtimal. Olası bir hırsızlık durumunda marketten herhangi birşey çalan hırsızın iki kapıdan hızlıca kaçması daha zor olacağı için iki kapı sistemi marketin yararına olan bir durum. Zira çıkışta kasa var, ancak girişte hırsızın kaçmasını engelleyecek bir güvenlik yok.
4
BİM'e Girerken Neden İki Kapıdan Geçiliyor? İşte Cevabı
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler