BALIKÇI

17 Ocak 2009 Cumartesi
1
Balıkçı
Atatürk Barajında yakalanarak, Adıyaman Balıkçı pazarına getirilen sazan balığının üzerinde Arapça 'Muhammed' isminin yazılı olduğu iddia edildi.
2
Balıkçı
Balıkçılar pazarına getirilen üzerinde 'Muhammed' isminin yazılığı olduğu iddia edilen balığı görmek için vatandaşlar, balıkçı pazarına akın etti. Görenleri hayrete düşüren balık, 8 kilo 170 gram ağırlığında.
3
Balıkçı
Balığı alan Gündoğan Balıkçılık sahibi Şükrü Gündoğan, balığı eline aldığında üzerinde bir ismin yazılı olduğunu ve durumdan şüphelenerek balığı eski yazı bilen hocalara gösterdiklerini söyledi.
4
Balıkçı
Vatandaşlar balığı almak için sıraya girerken, işletme sahipleri balığı satmayacaklarını açıkladı. Bazı vatandaşlar ise üzerinde 'Muhammed' isminin yazılı olduğu iddia edilen balığı kamera ile cep telefonlarına kaydetti.
5
Balıkçı
Balığın üzerinde bulunan yazının, balığı kendilerine getiren balıkçınında dikkatini çekmediğini dile getiren Gündoğan Balıkçılık Sahibi Şükrü Gündoğan, "Bu balık Atatürk barajında yakalandı. Balıkçılar yakaladı, bize getirdi.
6
Balıkçı
Balığı getirip tezgaha koydular. Fakat üzerindeki yazılar benim dikkatimi çekti. Balığın üzerindeki yazıların eski yazı olarak yazıldığını öğrendikten sonra balığın üzerinde ki yazıyı okuyabilen hocalar okuttuk.
7
Balıkçı
Eski yazıyı bilen hocalarımız balığına üzerinde Muhammed isminin yazdığını söylediler. Ben eski yazı okuyamıyorum.
8
Balıkçı
Bana üzerinde Muhammed isminin yazdığını söylemelerinin ardından, bağlığı satmamaya karar verdim.
9
Balıkçı
Birkaç gün tezgahımızda meraklıların seyrine sunacağımız balığı, fakir bir aileye vereceğim" dedi.
10
Balıkçı
Balığı balıkçılardan kendi elleriyle aldığını belirten Gündoğan Balıkçılık tezgahtarlarından Mehmet Kılınç ise," Balıkçılarımızdan balıkları almaya ben gittim.
11
Balıkçı
Aldığımda üzerinde yazının olduğu gördüm. Bende eski yazıları biraz olsun okuyabiliyorum. İki harfini okudum.
12
Balıkçı
Tam anlayamadığım için hocalara okuttum. Biz bu balığı satmak için değil, canlılara ibret olması açısından tezgaha koyduk" diye konuştu.
13
Balıkçı
14
Balıkçı
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.