ATATÜRKLE ÖDEŞTİK

4 Aralık 2008 Perşembe
1
Atatürkle Ödeştik
CHP lideri Deniz Baykal'ın başörtülülere parti kapılarını açtığı için kendisine yöneltilen eleştirilere karşılık örnek gösterdiği Aşık Veysel'in torunu Çiğdem Özer açıklama yaptı.
2
Atatürkle Ödeştik
Özer, ‘Dedem, kıyafeti nedeniyle Atatürk'le görüşememiş değil. Çarşıya alınmıyor. İran Şahı'nın ziyareti nedeniyle görüşememişler' dedi.
3
Atatürkle Ödeştik
Özer, dedesiyle ilgili kıyafet olayını şöyle özetledi: ‘Dedem, ‘Türkiye'nin ihyası Hazreti Gazi' diye başlayan ilk şiirini Cumhuriyetin 10. yılı için yazmış. Ankara'da sazına tel almak için Ulus'taki Karaoğlan Çarşısı'na gidiyor. Üzerinde köylü kıyafeti olduğu için yetkili dilenci olduğunu düşünerek engel oluyor. Dedemin halasının oğlu, saz teli alacaklarını söyleyince polis, ‘O zaman bu kör adam dursun, sen git al' diyor.'
4
Atatürkle Ödeştik
DESTANIN radyolarda yayınlanmasının ardından Atatürk'ün dedesini çağırttığını ancak ulaşılamadığını anlatan Özer, dedesinin Atatürk'ü ziyaretinde de yaverlerin yoğunluk gerekçesiyle engel olduğunu söyledi. Özer, ‘Bunun üzerine dedem, ‘Ben gittim görüşemedim, o da İstanbul'da beni arattı, yine görüşemedik, ödeştik' sözünü söylemiş.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler