AŞK KATİLİ 5 CÜMLE

14 Ağustos 2014 Perşembe
1
Aşk Katili 5 Cümle
Aşkınızın ve ilişkinizin bitmesini istemiyorsanız bu cümlelerden uzak durun!
2
Aşk Katili 5 Cümle
Eleştiri bombası: "Zaten bir gün bile olsun beni dinlemedin. Hep bağırıyorsun, beceriksizin tekisin. Beni üzmekten zevk mi alıyorsun?" gibi cümleler, kırıcı eleştirilerden başka bir şey değildir. Oysa "Beni çok üzdün, hayal kırıklığı yaşadım." gibi bir ifade, duygusal bir mesaj vereceği için ilişkinize olumlu yansıyacaktır.
3
Aşk Katili 5 Cümle
Damga cümleleri: "Hiç değişmiyorsun. Bir gün de iyi yanını göremeyecek miyim?" gibi ifadeler, sevgilinizi damgalayan cümlelerdir. Olaya mantıksal açıdan yaklaşırsak, mademki o söylediğiniz gibi yıllardır değişmiyor ve hep aynı, peki sizin durumunuz ne? Yani siz ne kadar değiştiniz? İşe kendinizi değiştirmekle başlarsanız, aşkınızın zarar görmesini de engellemiş olursunuz.
4
Aşk Katili 5 Cümle
Hep onu suçlamak: İlişkinizin yükünü sadece karşı tarafa yüklemek, onu gergin ve öfkeli yapabilir. Bu yüzden işleri ortaklaşa çözümlemeye gayret etmelisiniz. Olaylara verdiğiniz tepkilerde "Sen beni zorluyorsun, bu yüzden öfkeleniyorum" demek yerine "Seninle ilişkimde zorlanıyor ve bazen öfkemi kontrol edemiyorum" tarzında cümleler kurarsanız, sorumluluğu da paylaşmış olursunuz.
5
Aşk Katili 5 Cümle
Haklılık sorunu: İşte ilişkinizi sonlandırabilecek en acımasız cellat! Kendini hep haklı görüp, karşısındaki insanı daima haksız duruma düşürmek, çiftleri yıpratan en travmatik sonlardan biridir. Her sorunda mutlaka birden fazla haklı ve birden fazla haksız taraf vardır. Sorun ne olursa olsun, önce "Ben nerede hata yapıyorum?" diye düşünmeniz gerekir.
6
Aşk Katili 5 Cümle
Terapist havaları: Bir ilişkiyi uçurumdan aşağıya sürükleyebilecek en yanlış yaklaşımlardan birisi bilir kişi tavrıdır. Ne kadar tecrübeli olursanız olun, ilişkinize terapist edası ile yaklaşmayın. Siz ne kadar tecrübeleriniz ışığında bu ilişkiye bir yön vermeye çalışırsanız, sevgilinizin tepkisiyle o kadar karşı karşıya kalacağınızı bilmeniz gerekir.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler