'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı!

Ordu'nun Fatsa ilçesinde balcılık ile geçimini sağlayan Abdulkadir Yirmibeşoğlu, yarı çıplak halde arı kovanlarını açıp adeta arılara meydan okudu.

21.11.2019 10:04
'Arılar bana bir şey yapmaz' dedi, yarı çıplak peteklerin arasına daldı!

Ordu'nun Fatsa ilçesi İslamdağ Mahallesi'nde balcılık yapan, bölgede ve sosyal medyada 'Balcı Abdulkadir' olarak tanınan 43 yaşındaki Abdulkadir Yirmibeşoğlu, kendi arılarına olan güvenini farklı bir yöntemle sergiledi. Yaklaşık 300 peteği bulunan ve arıların, günün belirli saatlerinde insanları ısırmadığını iddia eden Yirmibeşoğlu, bununla birlikte kendi arılarının da kendisine asla zarar vermeyeceğini ispatlamak için neredeyse yarı çıplak soyundu.

2

'Arılarım beni tanır' dedi, içerisinde binlerce arının olduğu peteği yarı çıplak şekilde açtı

Paylaş
'Arılarım beni tanır' dedi, içerisinde binlerce arının olduğu peteği yarı çıplak şekilde açtı

Arıların dilinden anlayan ve onlarla bağ kurduğunu söyleyen, peteklerini açtıktan sonra da gömleğini, atletini çıkartıp, eşofmanının paçalarını da yukarı kaldıran Yirmibeşoğlu, yarı çıplak bir vaziyette binlerce arıyla adeta dans etti. Arılarının kendisine zarar vermediğini iddia eden Yirmibeşoğlu, bu işlemin profesyonel bir şekilde yapılması gerektiğini, aksi takdirde tehlikeli sonuçların ortaya çıkabileceğini de söyledi. Yaptığının, kendince doğru olduğunu savunan Yirmibeşoğlu, kimsenin böyle korunmasız şekilde arıların içerisine girmemesi gerektiği konusunda da uyarılarda bulundu.

3

'Arılarım başkalarını ısırabilir ama beni tanıyorlar, çıplak giriyorum ısırmıyorlar'

Paylaş
'Arılarım başkalarını ısırabilir ama beni tanıyorlar, çıplak giriyorum ısırmıyorlar'

Arıların içerisine günün belirli saatlerinde girilmesi gerektiğini ifade eden Abdulkadir Yirmibeşoğlu, arıların tam öğle vaktinde çalıştıklarını, bu nedenle de inşaları ısırmadığını ifade etti. Her ne kadar arıcılıkla uğraşılsa da kimsenin korunmasız ve maskesiz bir şekilde arılara dokunmaması gerektiğine vurgu yapan Yirmibeşoğlu, "Bu iş profesyonel işi. Arı bu söylediğim saatte bal alıyor, çalıştığı için de kimseye dokunmaz. Arıların içerisine neredeyse çıplak girdim herhangi bir sorun yok. Benim arılarım beni tanıyor, ben onlarla muhabbet ediyorum, yemek yiyorum. Başkalarını ısırabilir ama bana bir şey yapmıyor. Arılarım beni ve yabancıyı tanıyorlar" şeklinde konuştu.

4

'Başkalarına hiç tavsiye etmem'

Paylaş
'Başkalarına hiç tavsiye etmem'

Yaptığının aslında tehlikeli olduğunu ancak kendisinin bu konuda oldukça fazla tecrübeli olduğunu aktaran Yirmibeşoğlu, şu ifadelere yer verdi: "Ben arılarıma güveniyorum, bana bir şey yapmaz. Başkalarına hiç tavsiye etmem çünkü bu arının ne yapacağı hiç belli olmaz.

5

'Balı bile maskesiz aldığım oldu'

Paylaş
'Balı bile maskesiz aldığım oldu'

Ben yıllardır arılar ile iç içe olduğum için bana bir şey yapmadı. Ben kendim de daha önceden bazı tehlikeler atlattım. Önceden balı bile maskesiz aldığım oldu."

6

Arılara yaklaşmanın püf noktaları

Paylaş
Arılara yaklaşmanın püf noktaları

Arıların, siyah ve kırmızı rengi sevmediğini de ifade eden Yirmibeşoğlu, "Ben arıların içerisine kırmızı veya siyah renkle girseydim, hiç şansım yoktu, arılar beni vururdu. Parfüm, sabun, ter kokusu olduğu zaman arılar yine insana vurur" dedi.

7

Arılarımın yanında bile yatarım

Paylaş
Arılarımın yanında bile yatarım

Balcı Abdulkadir Yirmibeşoğlu, ilerleyen zamanlarda arıları ile yan yana dahi yatabileceğini, hatta başının üstünde dahi taşıyabileceğini de dikkat çekerek, "Arılarıma o kadar güveniyorum. Onlar benim canım, seslerini duymazsam rahat edemiyorum" ifadelerine yer verdi.

Yorumlar (16)
KADİR MERT DURMUŞ:Arılar ısırmaz ki sokar??????
CELAL YATMAN:Abinin yapti gayet normal arilarin dilinden anliyor eger onu ari soksaydi o şekil orda arilarin yaninda duramaz vucudu tahriş olmuyormuş yok alişkinmiş bunlar boş alaflar benim eniştem arilarin yaninda maskesiz calişiyor arilar dokunmuyor ama başkası girsin nasil saldiriya geciyorlar eniştem elinde arilar şeker yediriyor cünkü arilar la ilgilenen yürekten yapiyor bu işi
J:GARILARDA BANI ISIRMIYOR
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 11 Ağustos 2020 Salı 04:42:37