Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

'Annem Bizi Yanına Alacak'

07.10.2008 17:07
'Annem Bizi Yanına Alacak'

Kaz Dağları'ndaki kampta sele kapılıp ölen işadamı Esat Edin ile üç çocuğu dün uğurlandı. Teşvikiye Camii'ndeki törende Murat Edin, babası ve kardeşlerinin tabutları başında ayakta durmaya çalıştı. Aliye'nin 'Annemi gördüm. Bizi yanına alacakmış' diye anlattığı rüyanın gerçek çıkması ise herkesi ağlattı..

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Teşvikiye Camii bahçesi dün zor bir cenaze törenine sahne oldu. Üzerleri papatya ve beyaz güllerle donatılmış dört tabutun başında onlara veda edenlerin içlerinden geçeni anlatmaya kimsenin dili varmadı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Mehpare Edin'i 7 ay önce kanser hastalığı sonucu yitiren Edin Ailesi dün acıların en büyüğünü yaşadı. Henüz 14'ünde ailesini tümünü yitiren Murat Edin ise küçük yaşından beklenmeyecek şekilde ayakta durmaya çalıştı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Edremit'teki dere kenarına kurdukları kamp çadırının sele kapılmasıyla hayatını kaybeden Esat Edin (48) ile çocukları Cem (12) Serra (10) ve Aliye (7) Edin için düzenlenen törene katılanlar avluya sığmadı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Serra ve Aliye'nin tabutları çok sevdikleri papatyalar baba ve oğlunun tabutları ise beyaz güllerle donatıldı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Törene katılanlara baba ve 3 çocuğunu birlikte gösteren fotoğrafları dağıtıldı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Taziyeleri, Esat Edin'in babası Ahmet Sedi Edin, ile kardeşleri Belkıs Emari, Leyla Edin, Rıfat Edin, Osman Edin, Mehpare Edin'in annesi Rozi Taki kabul etti. Taziye kuyruğunun bir ucu camiden Teşvikiye Karakolu'na kadar uzadı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Murat Edin'i cenaze için camiiye getiren Kemer Country Genel Koordinatörü Mehmet Köseoğlu 'Aile büyükleri Murat'a durumu anlattı. O da metanetle karşıladı. Psikoloğa gerek duymadık. Babası onun İngiltere'de eğitim görmesini çok istiyordu. O da babasına söz vermişti. Murat 'Babamın hayalini gerçekleştireceğim. Ona söz verdiğim gibi İngiltere'de okuyacağım. Ben de onun gibi Yale Üniversitesi'ne gideceğim' dedi' diye konuştu.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

AİLENİN geride kalan tek ferdi olan 14 yaşındaki Murat Edin ise saat 11.00'de yakınları tarafından cami avlusuna getirildi. Murat, yan yana duran 4 tabutu da tek tek dolaştı, baba ve kardeşleriyle son kez vedalaştı ve tabutlara çiçek bıraktı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Murat'ın Londra'da birlikte olduğu okul arkadaşları da bu zor gününde yalnız bırakmadı. Esat Edin'in arkadaşı işadamı Cem Boyner de Murat'a törende destek olanlar arasındaydı. Murat'ı Londra'dan İstanbul'a getiren Cem Boyner, havaalanında fotoğraf çeken gazetecilere 'Fotoğrafını çektirmem' diyerek tepkisini göstermişti. Kazdağlarındaki kurtarma çalışmalarına da katılan Boyner, dün küçük çocuğun ailesiyle vedalaşmasından sonra camiden gitmesini sağladı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

EDİNLER'İN cenazeleri camiden sonra Kemer Country'ye getirildi. Buradaki törenin ardından baba Edin ve üç çocuk annelerinin Göktürk Mezarlığı'ndaki kabri yanında toprağa verildi. Kabrin üzerinin örtüldüğü görüldü.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Cenaze namazını 4 imam kıldırdı. İmamlardan biri, 'Onlar ahiret yolculuklarına şehitlerle beraber çıktı' dedi. Dört tabut, avludan alkışlarla uğurlandı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

CENAZE töreninde çocukların tabutlarının üzerindeki notlar dikkat çekti. Fadi imzalı bu notlar, Ekvator Fahri Konsolosu da olan Lübnan asıllı Fadi Nahas'a aitti. Cem Edin'in tabutu başında ise Ekvator'da sık rastlanan fötr şapkayı da getirip koyan oydu.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Fadi'nin Cem'in tabutuna bıraktığı notta şöyle yazıyordu: 'Sen her zaman şöyle derdin 'Eğer bana kötü davranırsan arkadaşım Fadi'yi çağırırım.' Şu andan itibaren ben şöyle diyeceğim, 'Eğer bana kötü davranırsan melek arkadaşım Cem'i çağırırım.'

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Fadi Nahas küçük Aliye'nin tabutu üzerine ise 'Aliye büyük, hiç bitmeyen kucaklamanı özleyeceğim' notunu bıraktı.

'Annem Bizi Yanına Alacak'

Edin ailesine mezar olan kamp

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29 Mayıs 2020 Cuma 16:32:35