AMERİKALILARIN BÜYÜK SIRRI

2 Aralık 2008 Salı
1
Amerikalıların Büyük Sırrı
Küresel Kriz İlk Önce ABD'yi Vurdu. Yeni Yayımlanan Bir Araştırma Amerikalıların Büyük Sırrını Ortaya Çıkardı.
2
Amerikalıların Büyük Sırrı
Küresel kriz ilk önce ABD'yi vurdu. Yeni yayımlanan bir araştırma Amerikalıların büyük sırrını ortaya çıkardı. ABD'lilerin bu yıl internette aradıkları sözlüklerin başında 'sosyalizm' kelimesi geliyor.
3
Amerikalıların Büyük Sırrı
ABD'de Merriam-Webster sözlüğünün internet sayfasında bu yıl en çok aranan kelimeler, Amerikalıların kriz ve başkanlık seçimi dönemindeki endişelerini yansıtıyor.
4
Amerikalıların Büyük Sırrı
Sözlükte en çok tıklanan kelime 'bailout' (kurtarma planı) olurken, 'vet' (tahkik etmek) fiili ikinci, sosyalizm ise üçüncü sırada yer aldı.
5
Amerikalıların Büyük Sırrı
Sözlüğü yayınlayan şirketin bir yetkilisi, Kongre'nin kabul ettiği geniş kurtarma planını tanımlamak için kullanılan 'bailout' kelimesinin en fazla okunan sözlük maddesi olduğunu bildirdi.
6
Amerikalıların Büyük Sırrı
Listede ikinci sırayı alan 'vet' fiili, bir göreve talip adayın tecrübe ve niteliklerine atıfta bulunuyor. Üçüncü sırada gelen sosyalizme tıklamalar ise özellikle eylülden sonra Amerikan şirketleri krize girince fazlasıyla arttı.
7
Amerikalıların Büyük Sırrı
Banka kurtarma planına karşı çıkan çevreler, Maliye Bakanı Henry Paulson'u sosyalistlikle suçlamıştı. Cumhuriyetçiler de seçim kampanyasında seçmeni Barack Obama'dan uzaklaştırabilmek için sosyalizme müracaat etmişti. Cumhuriyetçi başkan adayı John McCain'in kendisi için kullandığı 'maverick' (başına buyruk savaşçı) sıfatı ise en çok tıklanan dördüncü kelime oldu. Webster'in internet sözlüğü saniyede 10 kez tıklanıyor.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler