AFİŞLER TARTIŞMA YARATTI

3 Şubat 2011 Perşembe
1
Afişler Tartışma Yarattı
Antalya Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı ve kentin çeşitli yerlerindeki bilboardlara astığı 'Yakalandı' başlıklı afişlerden bazılarında, 'Recep Bey Atatürk Parkına çöp atarken yakalandı. Şehrimizi temiz tutalım' yazılı olan afişler tartışma konusu oldu.
2
Afişler Tartışma Yarattı
Büyükşehir Belediyesi İletişim ve Tasarım Merkezi tarafından hazırlanan afişlerde, her gün sıkça karşılaşılan parka çöp atan adam, halı silkeleyen kadın, aracından yola çöp bırakan sürücü, sokağa pet şişe atan genç gibi çevreyi kirleten insan fotoğrafları yer alıyor.
3
Afişler Tartışma Yarattı
Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, turizm kenti Antalya'nın bilinçsizce kirletilmesine dikkati çekmek, halkta farkındalık yaratarak, duyarlılık oluşturmak amacını taşıyan sosyal sorumluluk projesinin olumlu tepkiler aldığını bildirdiler. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, 'Yakalandı' sloganıyla çevreyi kirleten davranışlara dikkat çekilerek, afişlerde hiç kimseye karşı art niyetli bir ifade yer almadığını belirttiler.
4
Afişler Tartışma Yarattı
AK Parti İl Başkan Vekili Ömer Duman yaptığı yazılı açıklamada, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kentin dört bir yanına astığı bilboardlar ile Antalyalı seçmeni küçümseyip, aşağıladığını söyledi.Ömer Duman, açıklamasında şunları kaydetti: 'Akaydın hoca, sözde kentlilik bilinci oluşturmak amacıyla şehrin dört bir yanına astırdığı afişlerde, Antalyalı seçmenleri, rahatsız edici, küçümseyici hatta aşağılayıcı bir tavır sergilemiştir.
5
Afişler Tartışma Yarattı
Akaydın'a sesleniyorum: Bu afişlerde yakalanan kimlerdir? Kentimizdeki binlerce Ayşe'yi, Fatma'yı, Kemal'i, Ahmet'i, Mehmet'i, Mustafa'yı, Süleyman'ı, Şerife'yi, Leyla'yı 'Yakalandı!..' diyerek, kimseyi zan altında bırakma. Eğer çöp atarken birlerini yakaladıysan, onların isimlerini açıkla. Antalyalı seçmenleri ve toplumu zan altında bırakma.'
6
Afişler Tartışma Yarattı
AK Parti Kepez İlçe Başkanı Bahattin Bayraktar da yazılı açıklamasında, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın, seçildiği ilk günlerdeki açıklamalarıyla bugün kamuoyuna sunduğu afişlerin Antalya halkını hiç düşünmeden hareket ettiğinin göstergesi olduğunu ifade etti. Afişlerin kaldırılmasını isteyen Bayraktar, bilboardların kendisini de bir Antalyalı olarak rencide ettiğini söyledi.

Diğer Galeriler