2012'NİN AKILALMAZ OLAYLARI

27 Aralık 2012 Perşembe
1
2012'nin Akılalmaz Olayları
2012 yılında akılda kalan en ilginç haberleri...
2
2012'nin Akılalmaz Olayları
Çin'de yaşayan sivri burunlu bir kaplumbağa, bu yıl bilim dünyasına hiç beklenmedik bir keşif imkanı sundu. Çin yumuşak kabuklu kaplumbağası, kurak bölgelerde yaşayan bir canlı. Pelodiscus sinensis adı verilen hayvanın en tuhaf özelliği ise ağzından idrar yapması.
3
2012'nin Akılalmaz Olayları
Yılın son günlerinde Ankara'da semalarında beliren ve amatör kameraya yakalanan cismin görüntüleri, internete düşer düşmez heyecan yarattı. Ancak bazılarının UFO olduğunu düşündüğü cisim bir gök olayından ibaret.
4
2012'nin Akılalmaz Olayları
DEHŞETE DÜŞÜREN KAFATASI: Meksikalı arkeologlar Mayalar'a ya da Aztekler'e ait olduklarını açıkladıkları inanılmaz bir kafatası buldular. Mezarlıkta bulunan iskeletin başının şekli herkesi şaşkına çevirdi.
5
2012'nin Akılalmaz Olayları
TUVALETİNİ KAVANOZA YAPIYOR: Tasarrufta sınır tanımayan Hunt tuvaletini kavanozlara yapıp bahçeye döküyor. Bu sayede su faturasından birkaç dolar tasarruf edebiliyor. Yemeğini ise çöpten topluyor.
6
2012'nin Akılalmaz Olayları
ABD'nin Teksas eyaletinde yaşayan 500 kilogram ağırlığındaki Mayra Rosales, polislere yeğenini ezerek öldürdüğünü söyledi. Ancak çocuğun gerçek ölüm nedeni tespit edildiğinde genç kadının bu suçu işlemek için fazla şişman olduğu anlaşıldı ve gerçek ortaya çıktı. Mayra, bebek ölmeden birkaç saat önce, yemeğini yemek istemeyen ve mızmızlık eden Eliseo'ya bir saç fırçasıyla defalarca vuran kardeşi Jamie'yi korumak için suçu üstlendiğini itiraf etti.
7
2012'nin Akılalmaz Olayları
Patrick adı verilen pitbull cinsi köpek ABD'nin New Jersey eyaletindeki Newark şehrinde bir çöp öğütücünün içinde bulunduğunda 8.6 kilogram ağırlığında ve ölüme terk edilmiş durumdaydı. New Jersey Eyaleti Uzman Veterinerler servisine getrilen Patrick, Dr Thomas Scavelli ve karısı Patricia Smillie-Scavelli himayesinde yoğun bir tedavi altına alındı.
8
2012'nin Akılalmaz Olayları
Sri Lanka yaşayan 59 yaşındaki bu kadının başına inanılmaz bir olay geldi. Oğluyla birlikte yeni evlerinin inşaatında çalışan Karunavas, bir gün yanağında bir enfeksiyon farketti. Önemsemediği enfeksiyon hayatının kabusu oldu. Ameliyata alınan kadının yüzünün virüslü et kısımları alındı. Yapılan bütün tedavilere rağmen durum düzelmedi. Dokular yenilendikçe tekrar çürüyüp dökülmeye başladı. Ameliyata alınan kadının yüzünün virüslü et kısımları alındı.
9
2012'nin Akılalmaz Olayları
Dünyanın en ilginç olaylarından birini yaşayan Marcos Rodriguez isimli bir İspanyol, kurtlarla inanılmaz bir şekilde iletişim kurabiliyor. Marcos Rodríguez Pantoja, 7 yaşından 19 yaşına kadar İspanya'daki Sierra Morena dağlarında kurtlarla birlikte yaşayan bir adam, hayvanlarla olan iletişim kabiliyeti ve yetenekleri ile herkesi şaşkına çeviriyor.
10
2012'nin Akılalmaz Olayları
Rusya'da tavan arasından gelen sesi merak eden adam inanılmaz bir manzarayla karşılaştı. Sesin geldiğin tavan döşemesini açan adam içi bal dolu arı kovanı gördü. Kaybolan yeşil alan örtüsü yüzünden kendilerine doğal yuvalama alanları bulamayan bal arıları şehirlere inip evlere yuva yapmaları sık karşılaşılan bir manzara haline geldi.
11
2012'nin Akılalmaz Olayları
Ülkenin West Sussex bölgesinin Shoreham kentinde Kraliyet Hava Kuvvetleri Cemiyeti tarafından düzenlenen ve yaklaşık 15 bin kişinin izlediği hava gösterileri sırasında yaşanan olay inanılmazdı. Gösteri sırasında yere çakılan bir planörün pilotu mucizevi bir şekilde kurtuldu.
12
2012'nin Akılalmaz Olayları
Son 300 küsür yılda Britanya, İrlanda, Hollanda, Almanya ve Danimarka'nın ıssız turba bataklıklarında inanılmaz derecede iyi korunmuş olan insan cesetleri keşfedildi. Bu bataklık mumyalarının veya bataklık cesetlerinin büyük çoğunluğu, MÖ ilk yüzyıldan ve MS 4. yüzyıldan; ancak en eskisi Mezolitik dönemden (günümüzden yaklaşık 10.000 yıl öncesinden) kalma.
13
2012'nin Akılalmaz Olayları
Bu yılın en ilginç teknoloji haberlerinden biri de. Yeni Zelanda'da ki Victoria Ekonomi ve İşletme Okulu'nda görevli iki araştırmacı 2050 yılında seks endüstrisinde robot fahişelerin çalışacağını iddia etmeleri oldu.
14
2012'nin Akılalmaz Olayları
Mersin'in Erdemli ilçesinde evde beslenen bir keçi, inanması çok zor ama kuzu doğurdu.
15
2012'nin Akılalmaz Olayları
Boyu sadece 3 ile 4 santimetre arasında değişen "Cymothoa exigua" adlı parazit, ağına takıldığı balıkçıların mesleğini bırakmasına neden olacak kadar korkunç bir canlı. Kendisini yem zannederek yutan balıkların diline yapışan parazit, zamanla kanını emdiği dilin çürümesine neden oluyor. Ardından, giderek büyüyen parazit kıskaçlarını yayarak genişliyor ve dilin geri kalan kısmındaki kas yapısıyla bütünleşiyor.
16
2012'nin Akılalmaz Olayları
Bodrum İlçesi Yalıkavak Beldesi'nde iki komşu arasındaki husumet, cenaze namazına yansıdı. 73 yaşında vefat eden Osman Dağar'ın Yemiş Camii'sindeki cenaze namazında helallik istenmesi sırasında, 48 yaşındaki Tahir Bice, komşusuna hakkını helal etmediğini söyleyince, ölenin yakınlarınca tartaklanmak istendi.
17
2012'nin Akılalmaz Olayları
Komşuda bu kez üniformalı memurlar sokağa döküldü. Yunanistan'ın başkenti Atina'da, binlerce kişi kemer sıkma politikalarını protesto etti.
18
2012'nin Akılalmaz Olayları
Çin'de genetik deneyler yapılan bir laboratuvardan kaçtığı öne sürülen köpek benzeri hayvan, görenleri şaşkına çevirdi.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Diğer Galeriler