2011 YILININ EN POPÜLER TEKNOLOJİLERİ

2 Haziran 2011 Perşembe
1
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
Üye GirişiÜye OlŞifremi UnuttumSDN Mail Facebook Twitter Genel RSS ANASAYFADONANIMYAZILIMMODEM ve AĞİNTERNETSDNtv!MOBİLGÜVENLİKFORUM Program İndirFoto GaleriVideo Galeriİzle ÖğrenOyunOtomobilSDN HakkındaDownload RSSKariyerYarışma 2011 Yılıın En Popüler Teknolojileri Teknoloji dünyası hızla gelişirken insanların bu ürünlere gösterdiği ilgi de değişmeye başladı. Artık teknolojik ürünlerin de bir popülerlik yarışı bulunuyor. İşte 2011 yılında en çok ilgi gören teknolojiler.
2
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
10.Cloud Computing Cloud teknolojisi interneti bir bilgi bulutu olarak kullanıyor. Bu dev bulutun içerisine ise istediğiniz bilginizi depolayabiliyorsunuz. Cloud depolama ve uygulama hizimetleri 2011 itibariyle iyice ilgi göstermeye başladı.
3
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
9.Akıllı Otomobiller Bir dönem Kara Şimşek gibi dizilerde bulunan kendi kendini kullanan araç teknolojisi yavaş yavaş gerçek oluyor. Google'ın bu konudaki projesini açıklamasından sonra benzer ürün geliştiren herkes ortaya çıkmaya başladı. Bu yılın en çok beğenilen teknolojilerinden biri de kendi kendini süren araçlar.
4
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
8.Online Fırsat Alışverişi Online alışveriş dönemini Amazon, eBay ve Groupon olarak üçe ayırabiliriz. Bu üç site online alışveriş alışkanlıklarını sonsuza kadar değiştirdi. 2011 yılında Groupon sayesinde online alışveriş çok daha yaygın bir klitleye yöneldi. Fırsatlı ürün almak isteyen insanlar bu tarz siteleri çok popüler yaptılar.
5
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
7.Oyun Ve Film Serileri 2011 yılında hem film hem de oyun dünyasında ünlü serilerin devamı gelecek. Yeni X-Men filmi, Thor, Harry Potter gibi filmler dışında Modern Warfare 3, Assassin's Creed Revelations ve Halo gibi devam yapımları da tüketici tarafından büyük ilgi görüyor. Bu sinema ve oyun teknolojisinin dibi olan yapımlar eskiden ilgi görmezken şimdi trendler listesinde hızlı yükseliyor.
6
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
6.Wireless Destekli Mobil Cihazlar İnsanlar artık internete girmek için mobil cihazları tercih ediyor. Kablosuz ağ, LTE ve 3G desteği olan cihazların satışı 2011 itibariyle üst düzeye ulaştı. Firmalar ise bu ürün gamındaki ürünlerinin üretimini iki katına çıkartmış durumda.
7
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
5.Android Yükselişte Apple ürünleri mobil sektörün hâlâ lideri olabilir ancak Android'li tabletler ve cep telefonları tüketicilerin tercihi olmaya devam ediyor. 2011 yılında Android'in popülerliği hızla yükselmeye başladı.
8
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
4.Sosyal Ağlar Başta Facebook olmak üzere sosyal ağların internet üzerindeki gücü giderek artıyor. Bu siteler artık mobil destek sayesinde SMS ile bile kontrol ediliyor. İnsanlar için Facebook ve Twitter çok popüler.
9
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
3.WikiLeaks Amerika'nın korkulu rüyası haline gelen WikiLeaks 2011'e hızlı bir giriş yaptı. Tüm dünyanın konuştuğu site gizli belgeleri açıklamaya devam ediyor. WikiLeaks bu gizli belge açıklama sitelerinin de sayısının artmasını sağladı.
10
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
2.Dokunmatik Ekranlı Ürünler Cep telefonundan monitörlere kadar herkes satın aldığı ürünlerde dokunmatik özelliği olmasını istiyor. 2011 yılında dokunmatik ekranlar altın çağını yaşamaya başladı.
11
2011 Yılının En Popüler Teknolojileri
1.Uygulamalar Haberden, oyuna, hava durumundan para bilgilerine kadar uygulamalar hayatımızın büyük bir parçası oldu. 2011 yılında artan akılıl telefon kullanımı en çok uygulama geliştiricilere yaradı.
YORUMLAR

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.