Bizi Takip Edin!
Haberler.com Facebook Sayfası
Haberler.com Twitter Sayfası
Haberler.com Instagram Sayfası

17'lik Gelinin Babası Konuştu

21.07.2009 11:08
17'lik Gelinin Babası Konuştu

Halis Toprak ile evlenen 17 yaşındaki Nazlıcan Tağızade'nin babası VATAN'a konuştu.Toprak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Halis Toprak kendinden 54 yaş küçük Nazlıcan Tağızade'yle yaptığı evlilik daha çok konuşulacağa benziyor. 17 yaşındaki Tağızade'yi anne ve babasından alınan özel izinle kendine eş yapan Toprak sessizliğini korurken, Nazlıcan Tağızade'nin babası İsmet Tağızade, ilk kez VATAN'ın sorularını yanıtladı:

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Kızınızın dedesi yaşında biriyle evlenmesine nasıl izin verdiniz? Kız benim kızım. Bu kadar basit. Devlette kanunlar var. Bu kanunlar da yazılan şeyler yapılmıştır. Bu kadar uzatmaya gerek yok.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Bu evliliğin karşılığında başlık parası aldığınız iddia ediliyor? Kesinlikle başlık parası gibi bir şey almadım. Böyle bir terbiyesizlik olmaz. Ben Antalya'da kuzenimin yanında kalıyorum. Yok ev almışlar, yok para vermişler hepsi yalan. Bugün yanımdaki bir arkadaşım otobüs biletimi aldı ve ben Antalya'ya gelebildim. Vallahi cebime 5 kuruş para koymadılar. Bu evliliğin bana 5 kuruş faydası yok.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Kızınız sizce aşk evliliği mi yaptı? Öyle olması gerekiyor. Onları kim tanıştırmış? Halis Toprak da Sarıkamış'ta oturuyor. Kızımı görmüş, beğenmiş. Annesinden ve anneannesinden istemiş. Ben Antalya'daydım. Bana sonra haber verdiler. İlk etapta benim tepkim kötü oldu. Evlenmelerine karşı çıktım. Sonra bazı şeyler oldu ve değiştim.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Ne oldu da kararınızı değiştirdiniz? Sonra bana gerçekleri anlattılar ben de ikna oldum. Düzgün bir adam olduğunu söylediler. Kızınızla flört etmiş mi? Hayır olur mu öyle bir şey. Benim kızım talebeydi o zaman. 6 ay flört ettikleri söyleniyor? Hayır öyle bir şey yok, benim kızım çocuk ya.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Peki kızınıza 'bu adamı seviyor musun?'diye sordunuz mu? Sordum. Kızımın bana söylediği tek bir şey oldu “Baba biraz ağır bir yük altındayım, baskı altındayım” dedi. Neden? Aralarındaki yaş farkı galiba. Onun yaşı kendi yaşı... Mesela dikkatimi çeken bir konu kızım ona ismiyle hitap ediyor. Hani öyle sevgilim, canım, hayatım demiyor. Galiba kızım kendini psikolojik olarak baskı altında hissediyor.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Peki evliliğe neden engel olmadınız? Benim haberim yoktu önceden. Ben olsaydım kesinlikle o işi yaptırmazdım. Ama sonra evlenmesine izin verip, imza atmışsınız? Her şeyi konuştuktan sonra izin verdim. Düğünde ne hissettiniz? Ben kızımın düğününde çok ağladım. Hüngür hüngür ağladım. Hala etkisindeyim (ağlıyor) Yaş farkından dolayı mı ağladınız? Evet ama fazla bir şey konuşmak istemiyorum.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Kızınız okuyor mu? Kızım Antalya'da doğdu Antalya'da liseyi bitirdi. Zaten Halis Bey'le anlaşmalarında kızım ev kadını olmayacağını tahsiline devam ettireceğini söylemiş. Anlaşma mı yapılmış? Herhalde öyle bir şey yapılmış, bilmiyorum. Eşiniz? Eşim Kars Sarıkamış'ta oturuyor, ev kadını. 11 yaşında bir kızım daha var.

17'lik Gelinin Babası Konuştu

Ne iş yapıyorsunuz? 20 yıl önce Almanya'dan geldim. Antalya'da turist rehberliği yapıyorum. Almancam var. Türkiye'de bizim tertemiz sülalemiz var. Bizim subay ve astsubay kardeşlerimiz var. Ailem ne polis ne cezaevi gördü. Kökenimiz İran'a kadar dayanıyor. Soyadımızından futbolcularımız bile var.

Yorumlar
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu içeriği neredepaylaşmak istiyorsunuz?
Şu an buradasınız: Türkiye'nin en kapsamlı haber portalı: Haberler.com
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 05 Temmuz 2020 Pazar 07:48:59